Pes ve střídavé péči, ztráta přátel a dluhy. Jak vypadá konec vztahu dvou zamilovaných mužů? „Máme to horší z ženských!“

Zažili jste někdy rozchod? A pokud ano, jaké to bylo? Historky na toto téma mohou jak pobavit, tak i pěkně zabolet. V tomto případě se muž z Prahy potýká s nejedním následkem, který mu hodně ublížil. Všechno to přitom začalo jako pohádka.

Jak dlouho jste chodil se svým bývalým přítelem? Říkejme mu třeba Marek…

Bylo to přes čtyři roky. Znali jsme se ještě několik let předtím. Byli jsme totiž kamarádi.

To znamená, že jste měli i společné přátele?

Přesně tak. Měli jsme většinu přátel společných. Známe se ještě z dob na střední a naše parta se tak nějak nabalovala, takže víceméně všechny známé, co mám – snad kromě práce –, má i on. Když jsme spolu začali, tak to bylo pro všechny šokující. Přišli jsme mezi přátele a oznámili to náhodným polibkem a dělali jsme, jako že se nestalo nic zvláštního. Všichni byli u vytržení! Bylo to super. Dodnes si to pamatuju.

Co přesně je inflace a koho nyní nejvíc trápí? Česko na tom v porovnání s jinými zeměmi není nejhůř. Ale ani zrovna nejlépe…10. 5. 2022

Měli jste mezi přáteli podporu?

Zezačátku to bylo tak napůl. Někteří mě odrazovali, protože o Markovi se vždycky tradovalo, že byl řekněme nejzkušenější. Vždycky všem vyprávěl, kde koho sbalil, a dokonce i holky mu záviděly. Každýmu radil jak na vztahy, byl hodně přelétavý a rád o tom vyprávěl. Dodnes vlastně nevím, kolik jeho povídaček byla pravda. Kdysi jsem mu věřil všechno, ale teď pro změnu o všem pochybuji. Došel jsem k závěru, že to je člověk, kterému nejde věřit nic.

Až takový zvrat se stal? Natolik ošklivě jste se rozešli, že ho už i jako člověka vnímáte jinak – mnohem hůř?

Ano. Úplně jsem prozřel. Mám pocit, jako kdyby ze mě někdo stáhl deku. Vidím svět úplně jinak, dochází mi spousta věcí. S ním jsem byl úplně oslepený.

Vy jste spolu i bydleli, že?

Ano. Skoro celý vztah. Našli jsme si spolu nájem, opravdu luxusní, krásný byt. Byl drahý, ale když se to rozpočítalo napůl, dalo se to zvládnout. Ale zpětně si tu volbu vyčítám. Ten byt jsem si pronajal já na svoje jméno. Když jsme se rozešli, Marek se prostě sbalil a odešel bydlet k rodičům a mně nezaplatil poslední tři nájmy, kdy nám běžela výpovědní lhůta, kterou jsme měli ve smlouvě. Já jsem věděl, že ten byt sám neutáhnu, tak jsem ten nájem ukončil, ale i tak jsem tam musel ještě nějakou dobu platit a prakticky na to padly veškeré moje úspory. Abych se mohl přestěhovat do menšího, musel jsem si půjčit od mamky na stěhováky, nový nábytek a takové ty věci okolo. Byl jsem finančně úplně na dně a Markovi to bylo jedno.

Chtěl jste po něm nějaké peníze? Vysvětloval jste mu, že máte ten závazek společně?

Ano, ale bylo to marné. Řekl mi, že ho příliš stresuju a všude si mě zablokoval. Postupem času jsem zjistil, že lobbuje u přátel za to, aby na mě pohlíželi hůř. Aby se se mnou nebavili. A pomlouval mě ve smyslu, že jsem ho nějak využíval. Dokonce jim ukázal zprávy, kde jsem ho žádal o peníze – o ty, které mi dlužil na nájmu, ze kterého utekl. A všem řekl, že jsem s ním takhle mluvil pořád a tahal jsem z něj prakticky celou výplatu a vydržoval si mě. Hrozně mi to ublížilo a připadám si hodně sám.

Kdo je lepšogay a jak fungují předsudky v rámci komunity? Rozhovor o náročném seznamování mezi gayi nám poskytl osobní trenér Miky15. 6. 2022

Jste teď v kontaktu?

Musíme být. Máme psa, kterého máme ve střídavé péči. Ani jeden se ho nechceme vzdát, a tak si mě odblokoval, ale komunikačně je to na nule.

Proč jste se vlastně s Markem rozešli?

To je tak, že jsem zjistil, že si píše s nějakýma chlapama. Tvrdil, že je to jenom chat a rozptýlení, ale mně to vadilo. Hodně jsme se kolem toho pohádali a já mu řekl, že buď seznamka, nebo já. A on se odmítl těch kontaktů vzdát a dát mi heslo na své sítě a do telefonu. Že prý ohrožuji jeho soukromí. Já bych to ale nikdy neudělal, kdybych neměl důvod. Teď jsem důvod podle mě opravdu měl. Hádali jsme se dlouho – i do noci. Byli jsme hodně unavení a já jsem i hodně brečel. On chvílema taky. Nicméně nakonec se sebral a prostě odešel. A další den si přijel s rodiči pro věci a řekl mi, že si za to můžu sám, že jsem ho prý psychicky terorizoval a nedal jsem mu prostor. Nechápu, proč vůbec něco takového řekl.

Máte po létě pocit, že vaše silueta připomíná vorvaně? Nejste v tom sami, za vše může nový zabiják štíhlé linie: letní tuk22. 9. 2022

Jste hodně žárlivý? Dělal jste mu třeba nějaké scény před tím, než jste přišel na to, že si píše s jinými?

Právě, že ani ne. Tak zdravě jsem mu občas připomněl, aby tak nezíral na ulici na krásnýho chlapa, ale byl to spíš vtip. Nikdy jsem mu nelezl do věcí nebo do telefonu. Tu zprávu jsem viděl omylem. Ukazoval mi jedno video a vyběhlo mu upozornění – zjevně je zapomněl vypnout.

Teď, když jste sám a je tam odstup těch několika měsíců, jak to celé hodnotíte? Čím to, že jste se nedokázali dohodnout, když jste tak dlouho byli i přáteli?

Myslím, že jako buz*y máme to horší z ženských, když dojde na spory. Já to jedu hodně přes emoce a on je prostě mstivá potvora. Přijde mi, že se vyžívá v tom, jak pěkně si všechny přetáhl na svoji stranu. To přeci chlap nedělá. Mám pocit, že vyhrál na plné čáře a pořád se s tím nemůžu smířit.

Zdroj: Anonymní respondent, redakce