Converse otevřel na letošním Prague Pride téma Found Family

Found Family neboli rodina, kterou si zvolíme vědomě bez ohledu na krevní pouto, je téma obzvláště silné v queer komunitě. Letos jste v rámci Prague Pride mohli zahlédnout Converse workshop, který právě problematiku Found Family zviditelnil pomocí tří projektů mladých talentů.

Converse celosvětově podporuje komunitu mladých a talentovaných lidí, kteří patří do All Stars skupiny. Mezi ně v Čechách patří i trojice, která speciálně pro Prague Pride vytvořila emotivní projekty a představila je spolu s moderátorem Filipem Titlbachem. Zeptali jsme se každého z Converse All Stars účastníků, aby představil sebe i svůj projekt

Hynek Uher alias Princip
Foto: @jelinkova.sara/ se svolením

 

Hynek Uher @allabouttheprincip

Jmenuju se Hynek a vystupuju pod uměleckým jménem Princip. Věnuju se především hudbě a filmu. Momentálně chystám druhé EP, které by mělo vycházet na podzim a ze kterého jsem nedávno vydal single Boy Juice.

Můj projekt na téma Found Family jsem zpracoval skrze přátele, kteří pro mě v životě tento význam nesli. Zaměřil jsem se na svoji cestu k osobě, kterou nyní jsem a v rámci rozhovorů se čtyřmi svými kamarádkami jsem sestříhal krátké video. Každý z pozvaných hostů představuje jistou etapu mého života a důležitý příspěvek k mému charakteru. Chtěl jsem videem ukázat, že osobností se člověk stává také interakcí s ostatními. I když jsem v dospívání složitě hledal sám sebe, díky těmto lidem jsem nyní touto osobou a jejich vliv v mém dospívání si s sebou ponesu do smrti.

Video je ke shlédnutí na Hynkově TikToku zdezde.

Boris Hrivnák
Foto: @jelinkova.sara/ se svolením

Boris Hrivnák @hr1vn4k

Volám sa Boris, som študentom oboru kreatívny marketing. Rád fotím, točím, inklinujem k maľovaniu a kreativite. Vo voľnom čase robím rád yógu, čítam alebo niečo tvorím.

Myšlienku Found Family som zobrazil v podobe polaroidových fotografií a zakomponoval do maľby. Fotky zobrazujú časti z dňa stráveného s mojou FF. Z fotografií som následne tvoril určité verzie samého seba, ktoré som bol buď v minulosti alebo aj teraz. Poukazujem na vývin človeka, jeho energiu a zmýšľanie. Každá verzia si lákala do života iných ľudí, to je jedna z hlavných myšlienok, ktoré som pri tomto diele rozoberal. Svoje FF som našiel - oni si našli mňa, až po tom, čo som si začal vážiť seba samého. Vďačnosť za moju Found Family som si uvedomoval už predtým, no po odprezentovaní tohto projektu, som za nich vďační ešte viac.

 

Svět filmu netrpělivě čeká na další pecku: Vzniká životopisný snímek o královně popu a ikoně Madonně. Co zatím víme?25. 11. 2022
Martina Loy
Foto: @jelinkova.sara/ se svolením

Martina Loy @martinaloy_

Jak bych se představila? Asi jako umělecká a velmi citlivá duše, která se snaží prožívat vše v daný moment naplno.

 

Mé povolání je make-up artist & hair stylist. Denně pracuji se spoustou zajímavých a tvůrčích lidí a je to velmi záživné jak z kreativní, ale i sociální a psychologické stránky, je to sice náročné, ale zároveň i obohacující prostředí. Obličej a celkově tělo je pro mě plátno.

Nejsem čistě jen make-up artist, ale umění tvořím a snažím se tvořit všude, kde to jen jde.

V mém projektu jsem se soustředila hlavně na osobitost člověka a myšlenku “proč je nám zdánlivě lépe, když jsme na tom, co se identity týče hůř.”. Proč se tak moc snažíme bytí přijímání a chápání lidmi, kteří k nám třeba i nepatří?

Vše se ale děje z nějakého důvodu, a i tyto mnohdy nepříjemné, ale nevyhnutelné situace právě tvoří nás samotné.

Je ale důležité si uvědomit, že nikdo nás nedostane v životě “dál”, než my sami. Jen…vždy je to “něco za něco” a rovnováha je velmi důležitá.

Pro více novinek sledujte instagram @converseczesvk !

Foto: @jelinkova.sara 

Zdroj: Friendly Friends, Converse