Za každým z nás se skrývá nějaký příběh. Díky aktuální kampani C&A se na sociálních sítích objevují příběhy LGBTI+ spojenectví

Na sociálních sítích nejen českých influencerů se objevily jejich osobní příběhy týkající se LGBTI+ spojenectví. Točí se kolem coming outů, přátelství napříč queer komunitou i vztahů s rodinou. Jeden takový příběh sdílel například i mladý český herec Štěpán Tuček. Postupně se přidávali další a další. Všechny však mají společné poselství – těmto příběhům o lásce i bolesti, strachu a odvaze dominuje přátelství a spojenectví jako zdroj síly!

„V létě 2016 jsem byl v obklopení přátel a kolegů na hradě Karlštejn. Měl jsem možnost tam dokonce i nocovat, tedy opravdová noc/i na Karlštejně. Jó, to bylo bóžo. Zjistil jsem, že jsem tam byl sám sebou a když nad tím teď přemýšlím, tak to bylo tím, že jsem byl poprvé vedle lidí, kteří jsou stejní jako já, ale ničím se netají,“ napsal Štěpán Tuček. Právě přátelství, v němž nebylo třeba skrývat jeho pravé já mu dodalo odvahu k velkému kroku – rozhodl se svěřit se rodině.

„Má cesta dále pokračovala domů, kde jsem udělal velký krok. Ano, teď to zní velice hrdinsky, ale zase tak hrdinský to nebylo, co si budeme. Do očí? Na to jsem neměl sílu, ale přišel jsem na jiný způsob. Tohle umím, vždycky si poradím, tak i v tomto případě. Našel jsem film s gay tematikou a nechal jsem ho připraven doma a já musel odjet zpět do Prahy,“ vypráví Štěpán o způsobu, jakým se rozhodl oznámit pravdu své rodině.

„Večer na domovu mládeže jsem měl telefonát z domova a co si pamatuji, tak jsem toho moc neřekl a z druhé strany toho taky moc neproběhlo. Po necelém měsíci jsem jel opět domů a vlastně bylo všechno stejné, nic se nezměnilo, ale měnit jsem se neplánoval ani já! Jsem to pořád já, ten starý dobrý Štěpán, přece!“

Nejen ten Štěpánův, ale i další příběhy na sociálních sítích vyvolalo poselství letošní pride kolekce značky C&A, která si přeje, aby každý navenek zářil tak, jak jen může. Důrazem je právě spojenectví s LGBTI+ lidmi ze strany jejich přátel a rodiny. Proto na svých stránkách zveřejnila další skutečné příběhy, kdy Nora pomáhala své sestře Evin s hledáním její genderové identity, nebo kdy Herbert stál při své dceři Lauře při coming outu. Právě tyto drobné příběhy činí spojenectví s queer lidmi tak významným.

PODCASTOVÝ GRINDR: „Sex na Grindru si dokážu najít snadno, rozhodně se tam ale necítím dobře,“ říká Vladimír, se kterým jsme také probrali, co je to #GAYTWITTER a proč je teď tak populární19. 10. 2022

U příběhů však společnost nezůstala. Nabízí také perfektní návod na to, jak být správným spojencem. Je totiž třeba uvědomit si řadu věcí! Nejvíc ale nakonec záleží právě na přátelství, lásce a sounáležitosti. A právě tyto hodnoty mezi LGBTI+ lidmi a jejich spojenci oslavuje značka svou letošní kolekcí! Kromě toho má ale kolekce ještě další pozitivní dopad. Výtěžek z jejího prodeje bude věnován organizaci IGLYO – organizaci podporující rozvoj a leadership LGBTI+ mládeže v Evropě a Asii.

Zdroj: Instagram, C&A