„Sex jsem měl jen párkrát. Nechybí mi a vadí mi, že se všude příliš řeší,“ podivuje se posedlosti erotikou muž z Prahy
Rozhovor
Zdroj: iStock
<Path>

„Sex jsem měl jen párkrát. Nechybí mi a vadí mi, že se všude příliš řeší,“ podivuje se posedlosti erotikou muž z Prahy

Co je pro někoho nutností, pro jiného může být spíš doplňkovou aktivitou. Jsou ale i ti, kteří nijak netouží po tom, co je společností ukazováno jako lákavé a skvělé. Téma sexu muže z Prahy, který nám poskytl rozhovor, spíš nudí. Jemu samotnému „přehnané soustředění“ na tuto potřebu připadá neuvěřitelně nepochopitelné.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
9. 5. 2022

Promiňte mi hned z kraje hodně osobní otázku na sexuální preference…

To je v pořádku. Přeci proto jsem se přihlásil k rozhovoru. Já jsem nad tím hlavně jako dospívající kluk hodně přemýšlel. Sledoval jsem spolužáky, jak se párují, jak to řeší… Mě to nebralo. Chvíli jsem si tedy začal myslet, že jsem asi gay. S holkama na rande se mi chodit nechtělo. Bavilo mě jít do kina, ale to ostatní kolem toho mi nic neříkalo. Tak jsem to zkusil právě i s klukama.

<Path> „Měsíčně si vydělám 250-300 tisíc korun. Většina mých klientů jsou tátové od rodin, kteří vždy toužili mít sex s mužem a já jim přání plním,“ tvrdí Martin (36), který se živí jako luxusní společníkZdroj: Jakub Starý, anonymní respondent

A výsledek byl stejný?

Ano. Některé dny byly opravdu skvělé, ale uvědomuji si, že mě na tom vůbec nebralo žádné erotické napětí nebo jak to říct. Spíš ten program jako takový – jít se podívat na řeku, zkusit si šlapadla, vydat se na výlet, do divadla, na kávu… To jsem si užil. Nic dalšího k tomu jsem nepotřeboval.

Takže setkávání s lidmi jako takové problém není? Není to třeba o stydlivosti?

Vůbec ne. Mám hodně přátel. Nebo teda – dostatek. Těžko říct, co znamená „hodně“. Pro někoho je to padesát lidí, pro někoho pět a někdo se cítí naplněn už při jednom nejlepším kamarádovi. Ale abych to nekomplikoval, protože vím, že mám občas tendenci nad věcmi moc přemýšlet: Ne, stydlivostí to není. Rád si vyjdu s lidmi do hospody nebo si pokecám s kolegy v práci. To je úplně v pohodě.

Jak si to tedy vysvětlujete?

Došel jsem k názoru, že není co vysvětlovat. Myslím si, že žádný problém vlastně není a nikdy nebyl. Podle mě je společnost jako taková hrozně zaměřená na levný prodej. Prostě do reklamy dáte děti, zvířata nebo nahotu. To je známý fakt. Sexualita je vlastně něco, co se staví do pozice nějaké kýžené aktivity, „toho nejlepšího, co člověk může zažít“. Tohle přehnané soustředění se na jedno téma mi přijde neuvěřitelně hloupé a nekreativní. Se mnou dle mého mínění není vůbec nic špatně, jen jsem si přiznal to, co spousta lidí nechce říct nahlas: Tedy že sex ho vlastně zas tolik netankuje.

Myslíte si, že jsou lidé i tomhle ohledu do velké míry ovlivněni tím, co společnost prosazuje?

Jednoznačně. Nepustíte si seriál, film, dokonce ani reklamu bez toho, aby tam nějaká ženská hekala u toho, když olizuje lžičku s jogurtem. Všichni hrají (byť třeba podprahově) na sexualizovanost, přitažlivost. Je to jako nějaká posedlost erotikou. Když se na to podíváte střízlivým okem, dojde vám, jak směšné to vlastně je.

Vás tedy sex nebo jakákoli erotika nijak neláká?

Přiznám se, že ne. Nevím, proč tím lidé ztrácejí tolik času. Já osobně jsem se vrhnul spíš do výstavby svojí značky. Chtěl bych rozjet firmu. Když mám volný čas, dělám něco užitečného nebo aspoň zajímavého.

Sex jako takový vám připadá tedy neužitečný a nezajímavý?

(smích) To mě trochu chytáte za slovo. Já chápu smysl toho, že když budu chtít děti, musejí se nějak „vyrobit“, že ano. To je v pořádku a je to potřeba. Nemyslím si, že mi potomka přinese čáp.

Takže sex je pro vás spíše prostředek k založení rodiny?

Jedině. Ano. Však k tomu přeci celý sex je. I ve zvířecí říši se zvířata prostě rozmnožují. Neprobírají spolu sex „u kafe“. Nemají potřebu ho nějak vyzdvihovat nebo řešit. Je potřeba, když je potřeba se rozmnožit. A tečka.

Na to, že je vám sex vlastně jedno, se mi zdáte maličko nazlobený…

Jsem. Protože mi vadí, jak se to všude cpe. Pořád se vás na to někdo ptá, chce to řešit… Jsem tím už opravdu otrávený.

Sám se považujete za asexuála?

Asi ano. Co jsem si našel na internetu, asi to sedí. Ale nelíbí se mi ta nálepka jako taková.

Proč ne?

Zase je v tom slovo „sex“. Jako by mě to, s kým chci nebo nechci spát, mohlo nějak identifikovat a pojmenovat. Proto ani nemám rád takové to řešení, jestli je někdo homo nebo hetero nebo kdovíco. A ne, že by mi to vadilo proto, jestli spolu chodí dva kluci, dvě holky nebo jakýkoli jiný pár. Spíš proto, že škatulkujeme na základě něčeho, do čeho vlastně nikomu nic není, neměli bychom to cpát do všech aspektů života a pořád to řešit. Jako heterosexuálové žijí úplně normálně, tak normálně žijí i homosexuálové nebo třeba asexuálové. Nevím, proč máme potřebu to jakkoli hodnotit, rozdělovat a řešit.

<Path> Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?Zdroj: ChatGPT OpenAI, csfd.cz, redakce

Jak to myslíte, s těmi aspekty?

Však se na to podívejte: Reklamy jsou plné sexualizovaného obsahu. Skoro jakákoli další audiovizuální tvorba taky. Lidi se navzájem ovlivňují tím, kdo se s kým vyspí nebo nevyspí. Řešíme, jestli naše oblečení je „sexy“, dokonce považujme sex za nějakou manželskou povinnost, a dokonce když se lidí zeptáte, jak jim vztah funguje, často mezi prvními odpověďmi začnou odpovídat na to, jak jim to klape v posteli. Odkdy kvalita vztahu závisí na co nejlepší výměně tělních tekutin?! Prostě sex řešíme neustále a pořád. A úplně zbytečně a podle mě i otravně.

Sám tedy sex neprovozujete?

Jako mladý jsem to párkrát zkoušel. Opravdu mě to nějak nechytlo. Je to už osm let od posledního styku. A nijak mi to nechybí.

Plánujete dlouhodobý vztah nebo rodinu?

Ano, jednou bych chtěl mít děti.

V kontextu toho, jak přistupujete k otázkám sexuální orientace, nevím, jak tuto otázku položit, ale jak si představujete svou budoucí rodinu? Se ženou, s mužem? Nebo je to jedno?

Asi se ženou. Připadá mi to takové nejefektivnější v mnoha směrech. Ale když najdu muže, se kterým si budu rozumět, bude ho bavit to co mě a budeme mít podobný pohled na život, tak nevylučuji ani tuto možnost.

Zdroj: Anonymní respondent, redakce

Populární
články

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
První polibky, sex i rozchody, v teplé mapě světa najdete vše
LIDÉ

„Teplá Google mapa“ ukazuje, kde a jaká dobrodružství se stejným pohlavím Češi zažili. Nejvíc překvapí intimita

Autor: Martin Lyko
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Napadená muž nebyl gay. Duhovou vlajku měl, protože je „ally“ čili podporovatel LGBT+ lidí
AKTUALITY

Zmlácení muže s duhovou vlajkou v Budějovicích policie šetří jako výtržnictví. Podle právničky je v Česku nedostatečná legislativa

Autor: Martin Lyko
Med má antivirové účinky
ZDRAVÍ

Bojujete s rýmou nebo nachlazením? Tyto potraviny vás zaručeně postaví na nohy

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop