„Sex jsem měl jen párkrát. Nechybí mi a vadí mi, že se všude příliš řeší,“ podivuje se posedlosti erotikou muž z Prahy
Rozhovor
Zdroj: iStock
<Path>

„Sex jsem měl jen párkrát. Nechybí mi a vadí mi, že se všude příliš řeší,“ podivuje se posedlosti erotikou muž z Prahy

Co je pro někoho nutností, pro jiného může být spíš doplňkovou aktivitou. Jsou ale i ti, kteří nijak netouží po tom, co je společností ukazováno jako lákavé a skvělé. Téma sexu muže z Prahy, který nám poskytl rozhovor, spíš nudí. Jemu samotnému „přehnané soustředění“ na tuto potřebu připadá neuvěřitelně nepochopitelné.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
9. 5. 2022

Promiňte mi hned z kraje hodně osobní otázku na sexuální preference…

To je v pořádku. Přeci proto jsem se přihlásil k rozhovoru. Já jsem nad tím hlavně jako dospívající kluk hodně přemýšlel. Sledoval jsem spolužáky, jak se párují, jak to řeší… Mě to nebralo. Chvíli jsem si tedy začal myslet, že jsem asi gay. S holkama na rande se mi chodit nechtělo. Bavilo mě jít do kina, ale to ostatní kolem toho mi nic neříkalo. Tak jsem to zkusil právě i s klukama.

<Path> Prague Pride buší na dveře: Jak silné jsou naše tradice a existují trans lidé už od počátků civilizace?Zdroj: festival.praguepride.com, goout.net, IG prague.pride

A výsledek byl stejný?

Ano. Některé dny byly opravdu skvělé, ale uvědomuji si, že mě na tom vůbec nebralo žádné erotické napětí nebo jak to říct. Spíš ten program jako takový – jít se podívat na řeku, zkusit si šlapadla, vydat se na výlet, do divadla, na kávu… To jsem si užil. Nic dalšího k tomu jsem nepotřeboval.

Takže setkávání s lidmi jako takové problém není? Není to třeba o stydlivosti?

Vůbec ne. Mám hodně přátel. Nebo teda – dostatek. Těžko říct, co znamená „hodně“. Pro někoho je to padesát lidí, pro někoho pět a někdo se cítí naplněn už při jednom nejlepším kamarádovi. Ale abych to nekomplikoval, protože vím, že mám občas tendenci nad věcmi moc přemýšlet: Ne, stydlivostí to není. Rád si vyjdu s lidmi do hospody nebo si pokecám s kolegy v práci. To je úplně v pohodě.

Jak si to tedy vysvětlujete?

Došel jsem k názoru, že není co vysvětlovat. Myslím si, že žádný problém vlastně není a nikdy nebyl. Podle mě je společnost jako taková hrozně zaměřená na levný prodej. Prostě do reklamy dáte děti, zvířata nebo nahotu. To je známý fakt. Sexualita je vlastně něco, co se staví do pozice nějaké kýžené aktivity, „toho nejlepšího, co člověk může zažít“. Tohle přehnané soustředění se na jedno téma mi přijde neuvěřitelně hloupé a nekreativní. Se mnou dle mého mínění není vůbec nic špatně, jen jsem si přiznal to, co spousta lidí nechce říct nahlas: Tedy že sex ho vlastně zas tolik netankuje.

Myslíte si, že jsou lidé i tomhle ohledu do velké míry ovlivněni tím, co společnost prosazuje?

Jednoznačně. Nepustíte si seriál, film, dokonce ani reklamu bez toho, aby tam nějaká ženská hekala u toho, když olizuje lžičku s jogurtem. Všichni hrají (byť třeba podprahově) na sexualizovanost, přitažlivost. Je to jako nějaká posedlost erotikou. Když se na to podíváte střízlivým okem, dojde vám, jak směšné to vlastně je.

Vás tedy sex nebo jakákoli erotika nijak neláká?

Přiznám se, že ne. Nevím, proč tím lidé ztrácejí tolik času. Já osobně jsem se vrhnul spíš do výstavby svojí značky. Chtěl bych rozjet firmu. Když mám volný čas, dělám něco užitečného nebo aspoň zajímavého.

Sex jako takový vám připadá tedy neužitečný a nezajímavý?

(smích) To mě trochu chytáte za slovo. Já chápu smysl toho, že když budu chtít děti, musejí se nějak „vyrobit“, že ano. To je v pořádku a je to potřeba. Nemyslím si, že mi potomka přinese čáp.

Takže sex je pro vás spíše prostředek k založení rodiny?

Jedině. Ano. Však k tomu přeci celý sex je. I ve zvířecí říši se zvířata prostě rozmnožují. Neprobírají spolu sex „u kafe“. Nemají potřebu ho nějak vyzdvihovat nebo řešit. Je potřeba, když je potřeba se rozmnožit. A tečka.

Na to, že je vám sex vlastně jedno, se mi zdáte maličko nazlobený…

Jsem. Protože mi vadí, jak se to všude cpe. Pořád se vás na to někdo ptá, chce to řešit… Jsem tím už opravdu otrávený.

Sám se považujete za asexuála?

Asi ano. Co jsem si našel na internetu, asi to sedí. Ale nelíbí se mi ta nálepka jako taková.

Proč ne?

Zase je v tom slovo „sex“. Jako by mě to, s kým chci nebo nechci spát, mohlo nějak identifikovat a pojmenovat. Proto ani nemám rád takové to řešení, jestli je někdo homo nebo hetero nebo kdovíco. A ne, že by mi to vadilo proto, jestli spolu chodí dva kluci, dvě holky nebo jakýkoli jiný pár. Spíš proto, že škatulkujeme na základě něčeho, do čeho vlastně nikomu nic není, neměli bychom to cpát do všech aspektů života a pořád to řešit. Jako heterosexuálové žijí úplně normálně, tak normálně žijí i homosexuálové nebo třeba asexuálové. Nevím, proč máme potřebu to jakkoli hodnotit, rozdělovat a řešit.

<Path> Filip Vaněk: Nikdy jsem nebyl diskriminovaný za to, že jsem gay. V mé branži to vždy bylo spíše přínosemZdroj: Filip Vaněk, redakce

Jak to myslíte, s těmi aspekty?

Však se na to podívejte: Reklamy jsou plné sexualizovaného obsahu. Skoro jakákoli další audiovizuální tvorba taky. Lidi se navzájem ovlivňují tím, kdo se s kým vyspí nebo nevyspí. Řešíme, jestli naše oblečení je „sexy“, dokonce považujme sex za nějakou manželskou povinnost, a dokonce když se lidí zeptáte, jak jim vztah funguje, často mezi prvními odpověďmi začnou odpovídat na to, jak jim to klape v posteli. Odkdy kvalita vztahu závisí na co nejlepší výměně tělních tekutin?! Prostě sex řešíme neustále a pořád. A úplně zbytečně a podle mě i otravně.

Sám tedy sex neprovozujete?

Jako mladý jsem to párkrát zkoušel. Opravdu mě to nějak nechytlo. Je to už osm let od posledního styku. A nijak mi to nechybí.

Plánujete dlouhodobý vztah nebo rodinu?

Ano, jednou bych chtěl mít děti.

V kontextu toho, jak přistupujete k otázkám sexuální orientace, nevím, jak tuto otázku položit, ale jak si představujete svou budoucí rodinu? Se ženou, s mužem? Nebo je to jedno?

Asi se ženou. Připadá mi to takové nejefektivnější v mnoha směrech. Ale když najdu muže, se kterým si budu rozumět, bude ho bavit to co mě a budeme mít podobný pohled na život, tak nevylučuji ani tuto možnost.

Zdroj: Anonymní respondent, redakce

Populární
články

Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Asexuálové skutečně nejsou emočně plošší
HOT!

Co jste nevěděli o asexuálech a báli jste se zeptat: Mohou prožít pocit, že je někdo přitahuje? Masturbují? A jaké mýty kolují?

Autor: Irena Piloušková
HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková

E-Shop