Co aktuálně nejvíc letí na Grindru? Queer seznamka prozradila i něco o svých českých uživatelích

Ani na sklonku loňského roku populární queer seznamka Grindr nevynechala svou už tradiční výroční zprávu. V ní dala mimo jiné nahlédnout i do preferencí svých českých uživatelů. Ne všechny výsledky překvapí, ale nutno podotknout, že některé z nich jsou poměrně peprné.

Žijeme v době, kdy se ochrana osobních údajů řeší víc než kdy předtím a soukromí si každý bedlivě střeží. Obojí tak má v podstatě nevyčíslitelnou hodnotu. Kontroverzní queer seznamka Grindr se ale nebojí provokovat – a to i přesto, že už loni v létě musela zaplatit tučnou pokutu, kterou jí udělil norský úřad pro ochranu osobních údajů. Aplikaci pro LGBT seznamování ovšem tahle nepříjemnost neodradila, a tak ke konci prosince 2021 zveřejnila zjištění, která vyplývají z každoročního reportu. O čem všem vypovídají?

Sexy a talentovaní? Tohle je 6 českých (a slovenských) herců, kteří jsou teď v kurzu22. 4. 2022

Výsledky výroční zprávy Grindru s názvem Grindr Unwrapped, které vznikly nashromážděním údajů z profilů 13 milionů uživatelů, potvrzují třeba to, že aktuální dění ve světě má vliv na naše myšlení také v choulostivé oblasti seznamování. Ačkoliv to vypadá, jako by se společnost obecně rozdělila na dva nesmiřitelné tábory očkovaných versus neočkovaných, uživatelé Grindru mají jasno. Jako nejpoužívanější tag totiž volili slovo „vaccinated“, tedy očkovaný. Až poté následovaly běžné tagy jako „discreet“, čili diskrétní, nebo třeba „friends with benefits“ alias přátelé s výhodami. 

Co naopak příliš nepřekvapí, je výběr hudby. Uživatelé Grindru mezi svoje oblíbené skladby zařadili například „Kiss Me More“, která vznikla jako spolupráce americké rapperky známé jako Doja Cat a americké zpěvačky SZA. K nejposlouchanějším interpretům uživatelů Grindru ale patří taky Adele s písní „Easy on Me“ nebo Billie Eilish se songem „Happier Than Ever“. Velký úspěch obdobně jako v roce 2020 ovšem loni sklidil i hit „Rain On Me“ od Lady Gaga a Ariany Grande. V tomto seznamu TOP 5 se ale umístil i americký rapper Lil Nas X se svým songem „MONTERO (Call Me By Your Name)“.

Číselné statistky ukázaly, že nejvíc nažhavení byli v loňském roce američtí uživatelé Grindru. Ti totiž dominovali jak v touze po setkání „právě teď“, tak kupříkladu i ve sdílení selfíček. Pokud jde ale o zohlednění konkrétních měst, tak těm v počtu uživatelů queer seznamovací aplikace vévodily kromě velkoměst jako New York, Los Angeles nebo São Paulo i evropské metropole Paříž a Londýn. Nejvíc uživatelů podle jednotlivých zemí pak seznamka eviduje v Indii, Brazílii a Mexiku, přičemž v těsném závěsu za nimi se drží i Velká Británie a samozřejmě Spojené státy. 

Zajímavá je taky doba, kdy jsou lidé na Grindru nejaktivnější. Protože důvod používání této seznamky je asi celkem jasný, nejvíc uživatelé preferují pátky a víkendy. Australané Grindr kontrolují hlavně v pátek, v Asii zase zažívají horečku sobotní noci. V Evropě, USA, Jižní Americe i Africe pak lidé na seznamku chodí nejčastěji v neděli. A co se týče konkrétních hodin, tak nejvíc štěstí na Grindru budete mít mezi 17. (platí hlavně pro ten náš starý kontinent) a 22. hodinou. 

Uživatelé Grindru na svých profilech také bez zbytečného chození kolem horké kaše odhalili něco intimnějšího – třeba to, co konkrétně na seznamce hledají. Spousta lidí se totiž netají tím, že jsou v otevřeném vztahu a účet na Grindru si založili za účelem nezávazného povyražení. Největší počet těchto uživatelů čítají Indie, Thajsko, Švýcarsko, Vietnam a Alžírsko.

Touha po dítěti je vehnala do náruče podvodníka. Partnerky varují všechny ženy toužící po miminku: „Volte raději oficiální cestu!“18. 7. 2022

Někteří uživatelé kápli božskou i co se týče jejich sexuálních preferencí. Aktivní roli v sexu upřednostňují na Filipínách, v Kolumbii, Argentině, Izraeli a Indii. Naproti tomu pasivnější bývají uživatelé ve Vietnamu, Číně, Jihoafrické republice, Peru nebo Polsku. V Česku, ale také v Rusku, Rumunsku, ve Venezuele a na Kostarice se pak velmi rádi vystřídají.

„Virtuální připojení zůstalo navzdory obnovení některých osobních setkání pro lidi v loňském roce záchranným lanem,“ uvedl v tiskové zprávě marketingový ředitel Grindru Alex Black. A i když některé prognózy tipují, že letos bude vše jinak a seznamkám odzvoní, jen těžko se dá věřit tomu, že zájem až tak dramaticky opadne. Ale nechme se překvapit. 

Zdroj: Techcrunch.com, Grindr.com, Mobilesyrup.com, Globaldatinginsights.com, Gaytimes.co.uk, Pinknews.co.uk