Cítíte, že váš milostný život potřebuje vzpruhu? Dejte si sexuální předsevzetí! Podle expertů to má být těchto 6 věcí

Spousta z nás si na začátku nového roku dává všechna možná předsevzetí. Ta se ale nemusí týkat jen hubnutí, cvičení, snahy o získání zdravějšího životního stylu nebo třeba spoření. Pokud totiž máte pocit, že váš intimní život už nějakou dobu skomírá, novoroční předsevzetí byste si podle vyhlášené britské „sexpertky“ a vztahové koučky Tracey Cox měli dát i v ložnici.

„Letos konečně zhubnu, začnu víc šetřit a budu se méně stresovat.“ Splnění alespoň jedné z těchto věcí si nejspíš každý z nás sám sobě s příchodem nového roku slíbí. Někomu se to možná podaří, někomu ne. Jestli patříte do té druhé skupiny, nezoufejte. Možná jste nic z uvedeného vlastně ani nepotřebovali. Problém může být úplně jinde – třeba v ložnici. Jestli ztratil jiskru váš milostný život, zkuste to tento rok jinak – dejte si sexuální předsevzetí! Jaká by měla být podle odborníků?

Muži, kteří žijí v celibátu a nenávidí ženy, si určili své vzory. Byli Beethoven, Tesla či Nietzsche také tzv. „incelové“?4. 1. 2022

1. Sex nejenom v ložnici

Všichni máme rádi teplo a pohodlí své postele – obzvlášť v zimě. Zkuste ale z ložnice se svou druhou polovičku taky někdy vytáhnout paty. Když totiž její práh nepřekročíte a čas od času nepopustíte uzdu svojí fantazii, mohlo by to mít na váš intimní život z dlouhodobého hlediska neblahý vliv. „Buďte kreativní! Neostýchejte se a pomilujte se s partnerem třeba na gauči při sledování nějakého peprnějšího filmu. Sex ale můžete mít třeba i ve sprše nebo si s partnerem/partnerkou někdy dopřejte společnou koupel. Pokud jde o neobvyklé pozice, tak na ty jsou skvělé schody. Nebojte se ale vyzkoušet i kuchyňskou linku,“ radí „sexpertka“ Tracey Cox.

2. Nebojte se (další) změny

Teď není řeč jenom o prostředí. Když totiž mozku nabouráte jeho běžný režim, vyhodnotí to jako něco neobvyklého a vzrušujícího. A to i když by za jiných okolností šlo o úplně normální činnost. „Pokud jste zvyklí dělat to ráno, změňte čas a milujte se večer – nebo naopak. A jestli se například vždycky svlékáte do naha, příště si při sexu na sobě pár kousků oblečení nechte,“ doporučuje koučka. Cílem je vymanit se z rutiny, která velmi brzy omrzí a přestane být atraktivní.

3. Mějte rádi svoje tělo

Snadno se to řekne, ale drtivá většina z nás o sobě ustavičně pochybuje. V tom ale tkví zásadní problém. Když se totiž podle Cox člověk ve svém těle cítí dobře, má ho rád a má zdravé sebevědomí, má také větší požitek ze sexu. Jak toho tedy docílit? Odpověď může znít překvapivě: mějte víc sexu! „Když naše podvědomí dostane signál, že po nás partner touží, nejspíš to svědčí o tom, že nejsme tak hrozní, jak jsme si mysleli,“ vysvětluje „sexpertka“. Rozhodně ale nemějte přehnané nároky a nesnažte se neustále srovnávat s „dokonalými“ lidmi z Instagramu.

Zdroj: Giphy

4. Na délce i frekvenci záleží

Sexu byste podle Tracey Cox jednoduše měli mít dostatek. A jestli ho zanedbáváte, zkuste se s partnerem/partnerkou (nejenom) letos milovat častěji a déle. „Jestliže máte sex většinou 2x týdně, dopřávejte si ho 5x. Pokud na milování přijde řada jen jednou za měsíc, navyšte ho na tři styky během následujících dvou měsíců,“ popisuje  koučka. Sex totiž není jenom příjemný, ale má i celou řadu benefitů – fyzických i psychických. „Milování svědčí srdci, pleti i oběhovému systému. Kromě toho vás s partnerem/partnerkou sblíží, zlepší vám náladu a také pomůže překonat případné deprese,“ doplňuje Cox.   

5. Komunikujte

Jestli vás něco tíží, nebojte se o tom s partnerem/partnerkou otevřeně promluvit. Klíčem je umět se tomu druhému svěřit – neměli byste to ale přehánět s přecitlivělostí. „Spousta lidí zpanikaří a automaticky si zafixuje, že se s nimi partner chce rozejít nebo že jsou v posteli špatní. Jenže to nejlepší, co pro svůj sexuální život můžete udělat, je dát partnerovi najevo, že jste otevření konstruktivní zpětné vazbě a že se hned nebudete urážet,“ upřesňuje koučka. 

Zívání je nakažlivé i pro některá zvířata – ne však pro psychopaty. Jak je to možné?20. 1. 2022

6. Orgasmy jako alfa a omega dobrého milování

Zní to jako banalita, ale ne vždycky se v tomhle směru daří. Podle „sexpertky“ Cox ale existují způsoby, kterými si můžete k orgasmům pomoci. „Je možné získat intenzivnější a častější orgasmy. Pokud například chcete během sexu vyvrcholit vícekrát, je dobré změnit stimulaci. Jestliže jste prvního orgasmu dosáhli díky orálnímu sexu, řekněte partnerovi/partnerce, ať podruhé zapojí prsty, a do třetice třeba sáhněte po vibrátoru,“ přibližuje koučka. A jak na silnější vyvrcholení? „To se dostaví v případě, že se namísto věnování veškeré pozornosti vaší drahé polovičce víc soustředíte na vlastní potěšení,“ dodává Cox.

Jako každá jiná předsevzetí, i ta sexuální zní docela normálně. Zkusíte je do svého letošního seznamu zařadit? I snaha se totiž počítá!

Zdroj: Theloveandsexsnews.com, Dailymail.co.uk, Independent.ie, Eu.usatoday.com, Cosmopolitan.com, Marieclaire.com