Žádné ach, ale spíš au: Nejčastější zranění při sexu možná překvapí. Jaká jsou a jak si s nimi poradit?

Nejspíš už jste někdy slyšeli pár příběhů o tom, jak hororově skončilo něčí milování. Přestože někteří baroni Prášilové možná svou zkušenost trochu nafoukli, pravdou je, že sexuální hrátky nejsou vždycky jen cestou k rozkoši. Můžete si při nich totiž celkem snadno přivodit i úraz.

Až příliš vášnivý sex může mít hodně bolestivé následky, které z paměti (a těla) jen tak nevymažete. Žádné zranění není příjemné, obzvlášť když se týká těch nejcitlivějších míst. V co všechno se může milování zvrtnout?

Připravujete jídlo na oleji? Nezapomínejte na kouřový bod jednotlivých olejů17. 1. 2022

Někdo si bez nich sex nedokáže představit, jiným nahánějí strach. Sexuální pomůcky by vám měly cestu ke slasti ulehčit. Existují ovšem i případy, kdy je to úplně naopak. Pokud si ale myslíte, že mezi nejběžnější úrazy patří pád z erotické houpačky nebo uvíznutí erekčního kroužku, jste na omylu. Problémy s erotickými hračkami bývají spíš úsměvného charakteru. 

Podle sex koučky Lisy Finn sexuální pomůcky nejsou tak nebezpečné, jak by se mohlo zdát. „Lidé mají trochu zkreslené představy. Jen zřídka dochází při použití sexuálních pomůcek k opravdu vážnějším zraněním,“ nechala se slyšet Finn. Její názor potvrdila i sexuální terapeutka Casey Tanner: „Je mnohem pravděpodobnější, že zažijeme spíš pořádný trapas.“ 

Jisté riziko tu ale přece jenom pořád je. Například tehdy, když se rozhodnete sexuální pomůcku nahradit nějakým jiným předmětem. „Chápu, že lidi mají v oblibě multifunkční věci. Ne vždycky se ale osvědčí,“ uvedla Amy Boyajian, zakladatelka sexshopu Wild Flower. „Určitě nedoporučuji používat pomůcky do domácnosti namísto sexuálních hraček. A to jednoduše proto, že pro sexuální účely nebyly vyrobeny. Slyšela jsem o mužích, kteří používají kroužky na klíče jako erekční kroužky. Vím ale i o lidech, kteří používají věci na vaření a čištění jako lubrikanty nebo dilda a dobrovolně si tak ubližují,“ dodala Boyajian. 

Chybou je také nesprávné použití pomůcek, které sice pro sexuální hrátky navrženy byly, ale jinak, než si myslíte. „Lidé si často pletou velikosti vibrátorů. Ty malé jsou vzhledem ke svojí velikosti navrženy pro použití na vnějších erotogenních zónách. Hrozí totiž, že by mohly uvíznout uvnitř otvoru,“ upozornila sexuální terapeutka Casey Tanner.

Malér může nastat i ve chvíli, kdy nedodržujete dostatečnou hygienu. Je jasné, že během sexu myslíte na trochu jiné věci, ale pokud svoje erotické pomůcky nebudete pravidelně a dostatečně čistit, můžou se stát přenašečem bakterií, plísní a infekcí. V tom hraje klíčovou roli i materiál, ze kterého jsou sexuální pomůcky vyrobeny. I jemu byste tedy měli věnovat zvýšenou pozornost. Nepříjemnosti v podobě různých oděrek nebo škrábanců si pak můžete způsobit i tehdy, když je vaše sexuální hračka nějak poškozená. 

Pozor by si měli dát hlavně pánové. Nemile překvapit vás může „zlomenina“ penisu, která vzniká natržením topořivých tělísek. Před návštěvou lékaře byste oteklý penis měli chladit. Žádný med ale nepředstavuje ani natržení uzdičky – kůže, která spojuje předkožku se žaludem. Protože dojde ke krvácení, nejdřív byste ho měli zastavit a následně postižené místo taky chladit. Zavařit ale může i zánět mízních cév penisu. Ten sice odezní sám, ale jen tehdy, když si od sexuálních aktivit pár týdnů odpočinete. Dámy zase může potrápit třeba křeč poševního svalstva.

Zahajte bezplastovou revoluci v koupelně a vyzkoušejte ekologické tuhé produkty pro péči o vlasy i pokožku11. 12. 2021

Jestliže se milování oddáváte dlouhé hodiny, je navíc dost možné, že se na vás projeví únava. Nelekněte se proto, když vás začne trápit krk, nebo když vás budou bolet pohlavní orgány. Tělo vám tím dává jasný signál, že je načase dát si pauzu. 

Každý máme nějaký limit, který není dobré překračovat. A to platí také o milování. Většina úrazů není jenom z neopatrnosti, ale především z přeceňování vlastních sil. V posteli byste se ale neměli snažit něco si dokazovat. 

Zdroj: Theloveandsexnews.com, Medicinenet.com, wildflowersex.com