Sociální sítě před Vánocemi ovládly svíčky s dřevěnými knoty. Influenceři si zamilovali jejich vůni i neotřelý design

Svíčky si obvykle pořizujeme primárně proto, že se nám líbí jejich vůně. Je to logické a zcela přirozené – náš čich je totiž smysl, který je pevně napojený na centrum emocí. Když si tedy k nějaké vaší oblíbené vůni přičichnete, hned vám připomene nějaký hezký zážitek nebo drahocenného člověka. Přemýšleli jste ale nad tím, že byste si někdy pořídili svíčku, která požitek poskytne i dalším smyslům? Čeští influenceři to v předvánočním čase zkusili a značkových svíček WoodWick se nemůžou nabažit!

Na trhu je spousta značek, ale jen jedna nabízí patentované dřevěné knoty, které jí zároveň daly jméno - WoodWick. Vyznačují se hned několika výhodami – například dokážou rozpustit vosk rychleji než bavlněný knot a mají výrazný plamen. 

Myslíte si, že jste na online seznamce v bezpečí? Najít vaši polohu je snazší, než byste čekali! Stačí prosté – tři konverzace29. 3. 2022

K tomu všemu mají ještě jednu unikátní vlastnost, kterou si nemohl vynachválit třeba umělec a spoluzakladatel Reclaim Pride Daniel Weiss. „Mám pro vás v nejbližší době připravených pár tipů na last minute vánoční dárky. Jedním z nich jsou svíčky WoodWick, které při hoření praskají jako v krbu,“ popsal Weiss. Právě jemný a uklidňující zvuk praskání, který má podobný efekt jako hořící krb, je jednou z nejtypičtějších charakteristik svíček od značky WoodWick. Jako rafinovaný dárek (nejen) pod stromeček je ve svém příspěvku doporučil i Josef Havel, který měl pro své fanoušky jasný vzkaz: „Svíčky od WoodWick jsou prostě TOP.“ 

U ikonického praskání svíček od WoodWick relaxoval také zpěvák, skladatel a herec Hynek Uher. „Půl hodiny teď prokrastinuju pitím vína, čucháním jasmínu a čuměním na to, jak to hoří,“ vylíčil svoje bezprostřední dojmy Uher. Sváteční atmosféru během adventu navodily svíčky od WoodWick také blogerovi Jáchymovi Švejnohovi nebo Dominikovi, který má na Instagramu profil „3chlapi_vchalupe“. „Harry Potter, perníčky a praskající #woodwick s přívůní skořice“, shrnul Dominik ve svojí instastory.

Svíčky značky WoodWick se vyrábí v různých tvarech a velikostech – od těch úplně nejmenších přes svíčky typu váza až po svíčky typu lodě. U posledního zmíněného druhu se vytváří extra široké voskové jezírko, a tak je rozptýlení vůně zvlášť intenzivní. Oblíbený je i efekt dlouhého tančícího plamene. Lodě zkrátka umí vytvořit intimní atmosféru a jsou skvělými společnicemi pro dlouhé chladné večery. To zdůraznil také tanečník, trenér a lektor Václav Uher, který svůj domov ozvláštnil právě svíčkou typu loď. „Kdo by chtěl mít doma v zimním období krb, tak doporučuji WoodWick loď. Opravdu praská a vyjde vás levněji. Navíc ta skořicová vůně je skvělá a je to moc hezký dárek,“ sdílel tanečník.

Kromě působivého designu, který umocňují i elegantní tvary sklenice a dřevěná víčka, kouzlo svíček spočívá také v jejich složení. Tím je hladká směs sójového vosku a kvalitního parafínu, který umí vůně rozptýlit po celé místnosti. Všiml si toho i Martin Provazník, mezi jehož největší zájmy patří fotografování a knížky: „Dorazila tahle obří kráska a už od zapálení provoněla obývák vůní černých třešní, kterou miluju.“ Značka WoodWick ale nabízí širokou škálu dalších vůní, které potěší v jakémkoliv ročním období. 

Zdroj: Woodwick, Daniel W., Josef H., Jáchym Š., Dominik V., Hynek U., Václav U., Martin P.