Slovenská hvězda a aktivistka Karin Ann představuje klip, na kterém pracovala s lidmi od Green Day, Rolling Stones či Måneskin. V prosinci se ukáže v Praze

Posun k dospělejší hudbě s doteky rocku, kterou pomáhal vypilovat spolupracovník Green Day nebo Rolling Stones Chris Lord-Alge. A k tomu působivý klip od italského režiséra Simone Bozzelliho, jehož poslední video pro Måneskin vidělo už 60 milionů lidí. V takové společnosti vydává slovenská zpěvačka Karin Ann nový singl ke skladbě we’re friends, right?.

Karin Ann si ve svých pouhých devatenácti letech buduje jméno napříč kontinentem i za jeho hranicemi s razantním přístupem k alternativní popové hudbě, která je jak konfrontační, tak citlivá. Svými texty se dotýká široké škály otázek, jako jsou genderová rovnost („babyboy“), toxicita života a lásky (3AM, sociopathic) a duševní zdraví (i yearn for agony, in company, i’m a loser).

Nedávno se chopila příležitosti promluvit o právech LGBTQ+ při vystoupení v polské národní televizi (psali jsme zde). Senzační vystoupení způsobilo neuvěřitelný mediální rozruch napříč konzervativní zemí a dokázalo, jak opravdová je její angažovanost při poskytování podpory menšinám, a při usilování o rovnost. Fotka Karin Ann se také letos objevila na Times Square v rámci Spotify EQUAL Music Programu, ve kterém reprezentovala region ČR a SR.  Karin Ann také vystoupila s britským zpěvákem Maccou Wilesem na dvou největších britských festivalech letošního léta, a to Reading a Leeds, kde návštěvnost každého festivalu čítala přes 100 tisíc diváků.

„Na prahu mezi mými teenagerskými lety a dospělostí cítím, že moje nové zkušenosti a vývoj přinášejí do mého života změny. A ty se odrážejí i v tom, jak dělám hudbu nebo jak vypadám,“ říká Karin Ann, která nové pocity otiskla do nové skladby we´re friends, right?. Hudební aranž nejprve připravila se slovenským hudebníkem Tomi Popovičem, později do týmu přibrali pětinásobného držitele Grammy Chrise Lorda-Algeho. Ve skladbě vypráví o vztahu, který se mění v toxické přátelství. „Někdy, když je vztah toxický a vy se rozhodnete jej ukončit, nechcete druhou osobu ztratit úplně a pokusíte se být přáteli. Obvykle to nefunguje a vede to k tak silným emocím, že je potřebujete vykřičet, abyste se mohli pohnout vpřed,“ říká Karin Ann.

K videoklipu, který skladbu doprovází, napsala sama námět. „Chtěla jsem, aby video odráželo vzpomínky na šťastné okamžiky a na hněv, ve který se vše obrátilo. Myslím, že zejména zpěvačky se často stydí za to, že cítí negativní emoce jako je hněv, a to se mi nelíbí, protože to všechno jsou lidské pocity, které máme všichni a já jsem se jim ve videu nechtěla vyhnout,“ doplňuje hudebnice.

Vědkyně a umělkyně tvoří speciální hudbu ke zlepšení spánku i odstranění stresu. Pomohou léčivé tóny a vibrace i vám?10. 12. 2021

Italský režisér videoklipu Simone Bozzelli má za sebou šokující a rebelské video pro vítěze Eurovision 2021 kapelu Måneskin, které vidělo už 60 milionů lidí. Své neotřelé umělecké představy nechal otisknout i do klipu Karin Ann: „Nápad vzešel od Karin, a když mi ho řekla, zmohl jsem se jen na "OK, pojďme na to". Věc, které si na ní cením nejvíce, je obrovský respekt a důvěra, kterou měla na natáčení. I když to byl její nápad, nechala mě, abych to udělal vizuálně po svém,“ dodává režisér, který na natáčení v italském Římě obsadil do druhé hlavní role známou britskou tiktokerku Whatsername.

Karin Ann zamíří do Prahy

Karin Ann se českému publiku představí poprvé 8. 12. v pražském klubu Futurum Music Bar, kde zazní i její nový song we’re friends, right?. Veškerý výtěžek koncertu bude darován organizaci Amnesty International Česká republika na boj za lidská práva, a především podporu práv žen a menšin, do které se Karin Ann dlouhodobě zapojuje.

Příští rok zpěvačku čeká turné s anglickou hudební hvězdou Alfie Templemanem, se kterým zavítá do Paříže, Bruselu, Berlína či Mnichova.

 

Zdroj: Karin Ann, Jan Witek