Měsíc neexistuje, žijeme v Matrixu a síť 5G je univerzální zabiják: Kterým absurdním konspiračním teoriím jsou lidé schopni věřit?

Výhody dnešní doby sice na jednu stranu určitě spočívají ve špičkových technologiích a snadném přístupu k informacím. Na druhou stranu je ale právě to samé i velkým prokletím. Ačkoliv by se dalo čekat, že většina z nás bude důvěřovat racionálním, léty prověřeným a nepopiratelnými fakty podloženým vědeckým poznatkům, skutečnost je trochu jiná. V poněkud chaotické informační přesycenosti totiž pšenka dost významně kvete konspirátorům. A ti někdy přicházejí s opravdu bláznivými teoriemi. Podívejte se na ty nejšílenější!

Možná si teď ťukáte na čelo, ale vězte, že konspirační teorie mají bohužel pořád dost příznivců. Obzvlášť v poslední době konspirátoři přicházejí s názory, které zdravý rozum nebere a jsou už doslova za hranou. Které z nich jsou asi ty vůbec nejbizarnější? 

Měsíc neexistuje

Popírání všeho druhu je u konspiračních teorií běžnou taktikou. Konspirátoři se ale nebojí zajít opravdu daleko – a to dokonce tak moc, že někteří z nich prohlašují, že Měsíc neexistuje. Ano, čtete správně. Podle některých lidí, mezi které se často řadí i ti, co si myslí, že je Země placatá, je totiž Měsíc jen pouhou projekcí. Ta vznikla údajně proto, aby odvedla pozornost od tajemné planety Nibiru, která se k Zemi nebezpečně blíží a jednoho dne ji zničí…           

Jarní look můžete podpořit i hravými doplňky. Stane se jedním z nich i nové glo™ hyper+ UNIQ?11. 4. 2022

Žijeme v simulovaném světě

Někteří konspirátoři mají za to, že náš život je jedna velká lež, protože se prý nacházíme v obřím simulovaném prostředí virtuální reality – zkrátka asi tak nějak jako v Matrixu. Z téhle teorie se na internetu stal fenomén – spousta lidí dokonce na sociální síti Reddit s ostatními souputníky sdílí svoje zážitky. K těm nejčastějším patří svědectví o jednom a tom samém záhadném člověku, kterého různí lidé viděli na náhodných místech a v různých časových obdobích. Tato postava přitom vůbec nestárne, a to údajně hlavně proto, že lidé ztrácí pojem o čase.

Síť 5G nás zabíjí

A podle konspirátorů hned několika různými způsoby. Tato pátá generace bezdrátových systémů prý způsobuje rakovinu a může i za pandemii koronaviru. Aby toho nebylo málo, tak některé konspirační teorie tvrdí, že routery mohou vést k šíření škodlivého záření právě z 5G. Vynechat ale samozřejmě nesmíme ani přesvědčení o tom, že vakcíny proti covidu obsahují mikroskopický 5G čip.

Prince Charles je upír 

Co konspirátory vedlo právě k této teorii? Zřejmě to, že je princ Charles vzdáleným potomkem knížete Vlada III. alias Drákuly. Svým dílem ale přispěl i fakt, že u spousty členů královské rodiny se prokázalo vrozené onemocnění zvané porfyrie.  Tato choroba se může objevit v různých formách, ale nejčastěji se pojí s extrémní citlivostí na sluneční světlo. 

Země je dutá 

Protože o tom, co je pod povrchem naší planety, toho zatím moc nevíme, začala se objevovat spousta pseudovysvětlení. Někteří konspirátoři věří, že je Země „uvnitř“ dutá, jiní zase přišli s tím, že Země má v sobě další takovou Zemi. 

Svět už skončil

V roce 2012 měla naši planetu prý „vcucnout“ černá díra. Konec světa tedy už dávno nastal, jenom jsme si to po těch skoro deseti letech vlastně ještě pořád neuvědomili...

Ledové království jako chytrý PR tah 

Jestli jste si mysleli, že tento veleúspěšný animovaný film vznikl proto, aby (nejen) děti pobavil a potěšil chytlavými písničkami, jste na omylu. Konspirátoři jsou přesvědčení o tom, že jde o promyšlené PR, které současné vedení společnosti Disney vymyslelo z jednoho jediného důvodu. Tím má být zapomenutí na jinou střelenou teorii, která tvrdí, že se zakladatel pohádkového impéria Walt Disney nechal těsně před svou smrtí zmrazit. Ledové království totiž v anglickém originále nejčastěji najdete pod názvem Disney Frozen. Když byste tahle dvě slova dřív zadali do vyhledávače, narazili byste právě na články o Disneym. Dnes už ale výsledky vyhledávání souvisí výhradně s animovaným filmem. 

Letiště jako zástěrka pro mimozemské doupě

Terčem konspirátorů se stalo také mezinárodní letiště v Denveru v americkém státě Colorado. Někteří věří teorii, že není tím, za co se vydává – pod budovou letiště se totiž údajně nachází tajné chodby, které vedou do sídla ještěřích lidí. Právě oni vlastně celý náš svět ve skutečnosti ovládají.

Je fajn, že máme tu možnost se na internetu svobodně vyjádřit a jednoduše tam také najít všechno, co potřebujeme – ať už k práci, studiu nebo zábavě. Zároveň ale nesmíme zapomínat na to, že vše má svou mez a než se něčemu rozhodneme stoprocentně věřit, měli bychom si to i důkladně prověřit.

Zdroj: Popularmechanics.com