Nebinární Demi Lovato místo hudby uvedl/a na trh nebinární vibrátor. „Chci odstranit stigma spojené se sexuální rozkoší,“ shrnul/a

Jméno Demi Lovato je neodmyslitelně spjaté především s hudebním průmyslem. Tato původně zpěvačka, která se na vrchol dostal/a coby mladičká Disney hvězda, na sebe ale v poslední době upozorňoval/a spíš něčím jiným než novou hudební tvorbou. Někdejší idol teenagerů fanoušky zásobil upřímnými zpověďmi o boji se závislostmi, hledání vlastní identity, a také oznámením, že se považuje za nebinární. Demi Lovato ale nepřestává překvapovat ani teď, zabředl/a totiž do světa erotických pomůcek.

Čas od času zveřejní Demi Lovato i nějaký ten nový song (naposledy dojemnou skladbu věnovanou kamarádovi Thomasovi Russellovi, který zemřel na předávkování), ale svou aktivitu mnohem víc přesouvá na sociální sítě, kde úspěšně vyvolává jednu kontroverzi za druhou. Obzvlášť velký rozruch ale vzbudil/a poté, co v příspěvku na Instagramu oznámil/a svůj další nehudební projekt. Místo nového alba totiž na trh Demi pod svým jménem uvedl/a nebinární vibrátor.

Erotická pomůcka, kterou Demi nazval/a Demi Wand, vznikla ve spolupráci s obchodem s erotickým zbožím Bellesa Boutique a stojí v přepočtu přes 1700 korun. Je voděodolná, má 8 stupňů intenzity vibrací a měří necelých 14 centimetrů. Na vibrátoru je ale důležité i to, že je symbolicky žlutý – právě tato barva je totiž genderově neutrální.

„Mým cílem bylo přijít s něčím, co bude moct použít úplně každý – ať už půjde o ženu, která se jako žena narodila, nebo třeba o ženu, která se až postupem času rozhodla stát se ženou. Víte o mně, že jsem nebinární, a tohle je moje hůlka,“ nechal/a se slyšet Demi.

Podle Demi je hlavním problémem společnosti až přílišná upjatost. Sexualita se vším, co k ní patří, podle hudební hvězdy není žádné tabu, natož něčím, za co by se měli lidé stydět – ba naopak. „Až příliš dlouho jsme předstírali, že nejsme sexuálními tvory. Nyní je ale načase, abychom toto stigma konečně dali stranou. Všichni si zasloužíme rozkoš. Všichni si zasloužíme orgasmy,“ vysvětlil/a svůj pohled Demi. „Nic vám nepomůže k uvědomění vlastní síly tak jako pocit, který se dostaví, když máte svoje potěšení ve svých rukách,“ dodal/a.

Erotická pomůcka, pod kterou se Demi podepsal/a, na Instagramu vzbudila lavinu reakcí. Většina z nich byla pozitivní a kromě fanoušků Demi se příspěvek rozhodlo s kladným hodnocením okomentovat i několik známých osobností. Mezi nimi byla třeba americká herečka Ashley Benson, která zářila v seriálu Prolhané krásky, nebo Renée Rouleau, zakladatelka stejnojmenné a mezi celebritami hojně vyhledávané kosmetické značky.

Na téma obecného sebevědomí a sebedůvěry se Demi zaměřuje už několik let. Jak ale přiznává, i on/a svou cestu v tomto směru pořád hledá. „Neustále se učím, je to pro mě nekončící proces. Netvrdím, že jsem nějaký expert, a ani se nestavím do role nějaké/ho mluvčí/ho. Všechno, co s vámi sdílím, dává průchod dalšímu stupni mojí zranitelnosti,“ popsal/a Demi.

Když se naposledy předávkovala, dávali jí 5 minut života. Nyní Demi Lovato vydává nové album a hlásí se k LGBT+ komunitě5. 4. 2021

Co už ale fanoušky potěšilo méně než kreativita a otevřenost, s jakou Demi přistupuje nejen k umění, ale i k životu, je fakt, že se Lovato nedávno stal/a ambasadorem/kou poněkud kontroverzního webu Gaia, který občas bývá označovaný za dezinformační. Ačkoliv se Demi zajímá především o spirituální témata, na která se stránka ve svých počátcích zaměřovala, Lovato v očích mnohých i přesto klesla. Web je totiž známý ani ne tak díky videím o józe, jako spíš kvůli šíření různých bláznivých teorií. I svůj zájem o duchovno ale podle některých Demi už žene do extrému. Není to totiž tak dlouho, co prohlásil/a, že „už má dost lidí“ a zavtipkoval/a, že kdyby to bylo možné, tak by klidně chodil/a třeba i s mimozemšťany.

Těžko říct, čeho se od Demi ještě dočkáme. V žádném případě se ale Lovato nedají upřít ani pěvecké kvality, ani osvětová činnost, o kterou se v oblasti LGBTQ+ tak usilovně snaží.

Zdroj: Independent.co.uk, Pinknews.co.uk, Elle.com