Nový fenomén v seznamování: Láska na první poslech. Rozhoduje hlas o tom, zda najdete toho pravého?

Dnešní doba běžnému seznamování moc nepřeje. Proto ani není divu, že spousta nezadaných svou pozornost soustřeďuje na mnohdy proklínané nebo zesměšňované seznamovací aplikace. Některé takové „appky“ sice mají spíš pochybnou pověst, ale přesto, nebo možná právě proto, minimálně probouzí zvědavost. Ačkoliv většina z nás za nejdůležitější kritéria při výběru budoucího partnera obvykle označuje vlastnosti jako upřímnost, spolehlivost nebo smysl pro humor, zřejmě to není tak docela pravda. Ukazuje se, že velkou roli kromě povahových rysů a kontroverzní otázky vzhledu totiž hraje i hlas. Kromě fotek a popisů tak některé aplikace z pochopitelných důvodů nově nabízejí i možnost hodnotit potenciální vztahové kandidáty na základě hlasového vzkazu. Stane se tedy symbolem vztahů ve 21. století láska „na první poslech“?

Pohled na seznamky se v průběhu let dost proměnil. Zatímco dřív byly v kurzu jejich klasické internetové verze, na které se uchylovaly spíš starší ročníky, dnes seznamky frčí u mladší generace – samozřejmě v podobě seznamovacích aplikací, s nimiž jako by se doslova roztrhl pytel. Zdá se, jako by se nevinná naivita a upřímný účel původních seznamek v drtivé většině případů úplně vypařily. V mnoha ohledech je dnešní doba drsná a nekompromisní a ačkoliv už opravdu jen málokdo věří, že na seznamovacích aplikacích může najít lásku na celý život, pořád nás to k nim nějakým způsobem táhne. Většinou je to obyčejná zvědavost, ale co se stane, když ji částečně ukojíme?

Objevte katalánskou Gironu a spojte tak zajímavé s příjemným. Venkovní počasí k tomu přímo vybízí!22. 11. 2021

U některých profilů na seznamovacích aplikacích je nám hned jasné, že jde o nějaký „fake“, a tak je z našeho seznamu slibných nápadníků vyloučíme rovnou. Když se ale v konverzaci s někým odhodláme pokračovat, nedá nám to spát. Opravdu ten člověk vypadá tak jako na fotkách? Jak se asi chová ve skutečném světě? Jak se směje? A jak…mluví? 

Pokud osobnímu setkání nebrání nic opravdu důležitého, s osobou ze seznamky se samozřejmě chceme vidět co nejdřív. Je fajn rozumět si při dopisování, ale jste připraveni zjistit, jestli to, co funguje v online prostředí, bude mít šanci fungovat i v reálném životě? Ještě před první schůzkou naživo se ale z už trochu otřepaného chatování stane mnohem víc vzrušující vyměňování hlasových zpráv, a dokonce v některých případech i telefonování. A právě to je ten převratný okamžik.

Jak totiž podle webu Techcrunch.com zjistili vývojáři seznamovací aplikace Hinge, během citlivé fáze prvního oťukávání jsou pro další rozvoj a budoucnost potencionálního vztahu naprosto klíčové hlasy. To, jak vašemu uchu lahodí hlas vašeho protějšku, ale samozřejmě i to, jak váš hlas působí na potencionálního partnera, může rozhodnout o tom, jestli vás čeká další rande, nebo jestli budete muset hledat dál.

Až 65 % uživatelů Hinge uvedlo, že kdyby jim seznamovací aplikace umožnila navíc slyšet hlas toho druhého, velmi by to uvítali, protože by jim to usnadnilo a upřesnilo posuzování atraktivity protějšku. Dokonce 75 % uživatelů zmíněné aplikace pak přiznalo, že je pro ně velmi těžké komunikovat s někým jen prostřednictvím psaní nebo posílání fotek.

Tvůrci aplikace Hinge se proto rozhodli vsadit právě na zvukový element a svým uživatelům umožňují nahrát půlminutový vzkaz, prostřednictvím kterého budou moci ostatní slyšet, jak dotyčná osoba mluví a jak se vyjadřuje. Aby to ale nebylo až příliš formální, vývojáři Hinge kladou důraz na spontánnost. Díky hlasové nahrávce bude totiž možné ostatní uživatele především lépe poznat – mají odpovídat na otázky, které si pro ně druzí připravili, a vyprávět tak o něčem, co je zajímá, co je jim blízké, nebo co jim připadá zábavné. 

Jste zamilovaní a nemůžete spát ani jíst, máte záchvaty bušení srdce? Není to jen v hlavě, vaše tělo je skutečně nemocné láskou4. 11. 2021

Každému z nás se asi na hlasu druhé osoby líbí něco jiného. Buď dáme na jeho neodolatelné zabarvení, nebo nám přijde přitažlivý třeba proto, že máme pocit, že na nás z dotyčného vyzařuje něco příjemného. Ať už je to jakkoliv, dá se obecně říct, že čím osobnější a lidštější naše seznamování je, tím je to lepší. Vyumělkovanosti je všude kolem nás habaděj. 

Zdroj: Mensvariety.com, Techcrunch.com