Barbie a Ken ožijí: Lidé se kvůli hvězdnému obsazení filmu o plastové krásce bouří, snímek ale slibuje nečekanou podívanou

Při vyslovení jména Barbie se každému nejspíš vybaví legendární panenka od společnosti Mattel. V připravovaném filmu má být ale vše jinak. Nejenom, že by se Barbie měla z čistě hravého dětského světa s největší pravděpodobností přesunout do světa dospělých, ale především by měla oživnout. Tentokrát však ne rukama animátorů, ale doslova – ztvárnit by ji totiž měla australská herečka Margot Robbie. A pokud jde o postavu, která k Barbie neodmyslitelně patří, tedy o Kena, tak do něj by se měl podle všeho převtělit kanadský herec Ryan Gosling.

Snímek Barbie byl zpočátku takovým mýtem, který obestírala spousta tajemství. Zatím se ví, že má vzniknout pod režisérskou taktovkou Grety Gerwig, která se spolu se svým partnerem a kolegou z branže Noahem Baumbachem mimo jiné podílela i na scénáři. Kromě jmen tvůrců je oficiálně potvrzená také účast herečky Margot Robbie, která by si ve filmu měla střihnout hlavní roli. Jenže zatímco o představitelce Barbie bylo jasno celkem brzy, jméno herce, který by se zhostil role Kena, dlouho zůstávalo záhadou. Až doteď.

Nemasturbujte, vaše hladina testosteronu stoupne. Převyšují ale benefity této „abstinence“ zdravotní výhody, jež masturbace přináší?24. 5. 2022

V posledních dnech se rozvířily spekulace o tom, že by si Kena měl zahrát Ryan Gosling. Kanadský herec o svojí účasti zatím veřejně mlčí, ale šušká se, že smlouva je prý na spadnutí. A to i přesto, že Gosling zprvu nabídku odmítal – údajně kvůli vytíženosti. Produkce nicméně byla vytrvalá a na herce naléhala se slovy, že právě on je jedinou správnou možností. S tímto přesvědčením se ale moc neztotožňují lidé na sociálních sítích. Někteří jsou z výběru nadšení, spousta z nich si ale myslí, že tvůrci měli obsadit někoho úplně jiného. V příspěvcích a komentářích padala jména jako Zac Efron, Henry Cavill, Justin Hartley, James Marsden, Billy Magnussen nebo třeba Matt Bomer.

Moc se toho zatím neví ani o ději. Ovšem vzhledem k tomu, že film má na povel režisérka, scenáristka a herečka Greta Gerwig, která doposud byla spojená hlavně s tvorbou nezávislých filmů, dá se očekávat, že nepůjde o žádné tradiční a předvídatelné pojetí Barbie. To, že snímek Barbie nejspíš trochu naruší dosavadní zažité vnímání stejnojmenné postavy, už trochu naznačila i Margot Robbie. „Je nám jasné, že už teď si někdo může myslet, že dokáže odhadnout, o čem film bude a jaký bude. Naším cílem je ale tuhle představu trochu nabourat a vyvrátit tím, že lidem naservírujeme něco úplně jiného, než by je mohlo napadnout – něco, o čem ani nevěděli, že by to mohli chtít,“ přiblížila herečka. 

Robbie ale přiznala, že i ona sama byla nejdřív ke snímku trochu skeptická. „Film o Barbie je na jednu stranu velkou výzvou, protože s touto postavou se pojí dlouhá minulost a spousta nostalgických vzpomínek,“ připustila herečka s tím, že jméno Barbie v lidech automaticky probouzí očekávání. „Na druhou stranu nám paradoxně ale právě to umožňuje na Barbie nahlédnout z jiných, vzrušujících úhlů pohledu a původní, léta zažitý koncept mírně narušit,“ dodala Robbie. 

Může se zdát, že toho snímek bude mít s ikonickou panenkou jen pramálo společného. Opak je ale možná pravdou – alespoň podle Robbie. „Pokud se nám podaří uctít původní Barbie, dodat světu trochu optimismu, ale zároveň lidi něčím natolik překvapit, že to vyvolá zajímavou diskuzi, tak to bude důkaz toho, že jsme si vedli dobře,“ doplnila herečka. Robbie se také nechala slyšet, že by měl film sloužit jako kvalitní vzor pro mladší diváky.

Ukrajinci nejsou stejní jako Češi. Jsme si ale podobní. Některé kulturní rozdíly vás pobaví22. 3. 2022

Ačkoliv to vypadá, že se téma Barbie už vyčerpalo a že tato postava nemá co nového nabídnout, s novým snímkem se všechno může změnit. Barbie totiž bezpochyby nepatří jen do dětského světa – její přesah je možný koneckonců vidět i u lidí, kteří se fiktivními postavami nechali natolik ovlivnit, že se jim v reálném životě snaží co nejvíc přiblížit. Snad film dostojí svých slibů a podaří se mu vymanit ze stereotypů, negativních předsudků i hory plastu a naopak bude prezentovat inspirativní postavy, se kterými se může ztotožnit víc lidí. A pokud se to nepovede, tak filmu budeme muset uznat alespoň hodně dobrou a včasnou reklamu – natáčet se má začít až příští rok. 

Zdroj: Vogue.com, People.com, Variety.com, Bustle.com, Hollywoodreporter.com