Barbie a Ken ožijí: Lidé se kvůli hvězdnému obsazení filmu o plastové krásce bouří, snímek ale slibuje nečekanou podívanou
News
Zdroj: Getty

Barbie a Ken ožijí: Lidé se kvůli hvězdnému obsazení filmu o plastové krásce bouří, snímek ale slibuje nečekanou podívanou

Při vyslovení jména Barbie se každému nejspíš vybaví legendární panenka od společnosti Mattel. V připravovaném filmu má být ale vše jinak. Nejenom, že by se Barbie měla z čistě hravého dětského světa s největší pravděpodobností přesunout do světa dospělých, ale především by měla oživnout. Tentokrát však ne rukama animátorů, ale doslova – ztvárnit by ji totiž měla australská herečka Margot Robbie. A pokud jde o postavu, která k Barbie neodmyslitelně patří, tedy o Kena, tak do něj by se měl podle všeho převtělit kanadský herec Ryan Gosling.
Monika Bílková Monika Bílková Autor
26. 10. 2021

Snímek Barbie byl zpočátku takovým mýtem, který obestírala spousta tajemství. Zatím se ví, že má vzniknout pod režisérskou taktovkou Grety Gerwig, která se spolu se svým partnerem a kolegou z branže Noahem Baumbachem mimo jiné podílela i na scénáři. Kromě jmen tvůrců je oficiálně potvrzená také účast herečky Margot Robbie, která by si ve filmu měla střihnout hlavní roli. Jenže zatímco o představitelce Barbie bylo jasno celkem brzy, jméno herce, který by se zhostil role Kena, dlouho zůstávalo záhadou. Až doteď.

<Path> Hádka a naschvály aneb láska mezi nejlepšími přáteli: Student vysoké školy zjistil, že je do něj zamilovaný jeho spolubydlícíZdroj: Anonymní respondent, redakce

V posledních dnech se rozvířily spekulace o tom, že by si Kena měl zahrát Ryan Gosling. Kanadský herec o svojí účasti zatím veřejně mlčí, ale šušká se, že smlouva je prý na spadnutí. A to i přesto, že Gosling zprvu nabídku odmítal – údajně kvůli vytíženosti. Produkce nicméně byla vytrvalá a na herce naléhala se slovy, že právě on je jedinou správnou možností. S tímto přesvědčením se ale moc neztotožňují lidé na sociálních sítích. Někteří jsou z výběru nadšení, spousta z nich si ale myslí, že tvůrci měli obsadit někoho úplně jiného. V příspěvcích a komentářích padala jména jako Zac Efron, Henry Cavill, Justin Hartley, James Marsden, Billy Magnussen nebo třeba Matt Bomer.

Moc se toho zatím neví ani o ději. Ovšem vzhledem k tomu, že film má na povel režisérka, scenáristka a herečka Greta Gerwig, která doposud byla spojená hlavně s tvorbou nezávislých filmů, dá se očekávat, že nepůjde o žádné tradiční a předvídatelné pojetí Barbie. To, že snímek Barbie nejspíš trochu naruší dosavadní zažité vnímání stejnojmenné postavy, už trochu naznačila i Margot Robbie. „Je nám jasné, že už teď si někdo může myslet, že dokáže odhadnout, o čem film bude a jaký bude. Naším cílem je ale tuhle představu trochu nabourat a vyvrátit tím, že lidem naservírujeme něco úplně jiného, než by je mohlo napadnout – něco, o čem ani nevěděli, že by to mohli chtít,“ přiblížila herečka. 

Robbie ale přiznala, že i ona sama byla nejdřív ke snímku trochu skeptická. „Film o Barbie je na jednu stranu velkou výzvou, protože s touto postavou se pojí dlouhá minulost a spousta nostalgických vzpomínek,“ připustila herečka s tím, že jméno Barbie v lidech automaticky probouzí očekávání. „Na druhou stranu nám paradoxně ale právě to umožňuje na Barbie nahlédnout z jiných, vzrušujících úhlů pohledu a původní, léta zažitý koncept mírně narušit,“ dodala Robbie. 

Může se zdát, že toho snímek bude mít s ikonickou panenkou jen pramálo společného. Opak je ale možná pravdou – alespoň podle Robbie. „Pokud se nám podaří uctít původní Barbie, dodat světu trochu optimismu, ale zároveň lidi něčím natolik překvapit, že to vyvolá zajímavou diskuzi, tak to bude důkaz toho, že jsme si vedli dobře,“ doplnila herečka. Robbie se také nechala slyšet, že by měl film sloužit jako kvalitní vzor pro mladší diváky.

<Path> Cvičme pro tělesnou pohodu, ne pro břišákyZdroj: crsh.com; globalnews.ca

Ačkoliv to vypadá, že se téma Barbie už vyčerpalo a že tato postava nemá co nového nabídnout, s novým snímkem se všechno může změnit. Barbie totiž bezpochyby nepatří jen do dětského světa – její přesah je možný koneckonců vidět i u lidí, kteří se fiktivními postavami nechali natolik ovlivnit, že se jim v reálném životě snaží co nejvíc přiblížit. Snad film dostojí svých slibů a podaří se mu vymanit ze stereotypů, negativních předsudků i hory plastu a naopak bude prezentovat inspirativní postavy, se kterými se může ztotožnit víc lidí. A pokud se to nepovede, tak filmu budeme muset uznat alespoň hodně dobrou a včasnou reklamu – natáčet se má začít až příští rok. 

Zdroj: Vogue.com, People.com, Variety.com, Bustle.com, Hollywoodreporter.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop