Drag queen Miss Petty dnes v Talentu předvede pořádnou show. Chlapec z věřící rodiny pózoval na obálce LUI a možná vyhraje i Slavíka!

Je tučná, nebojí se být hlučná a ve svých textech není stručná! O něco lépe než naše redakce rýmuje drag queen Miss Petty ve své tvorbě. Má za sebou už několik autorských songů a jeden z nich se nebála ukázat i v Česko Slovensko má talent. Na její vystoupení se můžete podívat dnes na Primě od čtvrt na devět večer!

Miss Petty, civilním jménem David Daniel, je šestadvacetiletý talentovaný umělec, který se jednoho dne rozhodl vyjít ze své ulity, a to nejen před svou rodinou a blízkými, ale i před celým světem. Otevřel se make-upu, dámským šatům, extravaganci a vystupování. A je v tom, co dělá, opravdu dobrý. Ocenila ho dokonce i porota z televizní soutěže Česko Slovensko má talent. Jakub Prachař nešetřil chválou směřovanou na fakt, že se tato královna za nikoho nevydává. Píseň, kterou předvedla, si sama složil/a. Dokonce i podle největšího kata poroty Jara Slávika David uspěl a prezentovanou píseň označil jinak často náročný hodnotitel za obrovský hit! Nakonec mladý extravagantní hudebník postoupil se všemi čtyřmi ANO a může se těšit na druhé kolo. A co o sobě Miss Petty prozradila naší redakci?

Červen bude v rytmu tance – celou zemi roztančí festival, do nějž se budou moci aktivně zapojit i diváci30. 5. 2022

Davide, nebo Miss Petty – jak vás mám vlastně oslovovat?

Klidně „on“, jako David.

Dobře, tak tedy Davide: Máte za sebou vystoupení v talentové show, které z podstaty věci není tak úplně běžné. Jaké to bylo?

Určitě bych do toho šel znovu. Bylo to příjemné. I když jsem si nebyl jistý, jak mě přijmou, a byl jsem nervózní z toho, že budu asi vyčnívat, lidé v zákulisí se ke mně chovali moc hezky. Kupříkladu když jsem zjistil, že mám příliš dlouhé umělé řasy, někdo z produkce neváhal a sehnal mi nůžky. Byli ke mně velmi vstřícní a den jsem si užil.

Takže šlo o veskrze pozitivní zkušenost?

Jediné, na co se dá stěžovat, bylo asi to hrozné horko. Natáčelo se v létě v tropických dnech a nevím, jak to mají v Incheba aréně s klimatizací, ale pro mě, který jsem měl zalepené obočí a opravdu výrazný make-up, to byla výzva. Byl jsem tam od sedmé ranní a na řadu jsem se dostal až kolem jedenácté večer. Mezitím jsem si musel líčení hned třikrát opravit, protože se mi prostě rozteklo. To ale pořadatelé nejspíš nemohli ovlivnit.

Ale postoupil jste...

Ano. Překvapila mě porota. Byli opravdu sympatičtí. Dokonce i Jaro Slávik mě pochválil, což jsem nečekal. Rád bych zdůraznil, že tým, který na show pracuje, je opravdu moc fajn.

Na Slovensku už se díl vysílal. Máte nějakou zpětnou vazbu od diváků?

Mám a není to úplně hezký. Nicméně já jsem čekal, že přijde hodně kritiky. Dřív jsem vystupoval hlavně na drag shows, kde jsem si byl jistý, že všichni vědí, co ode mě čekat. Bylo to takové bezpečné prostředí, komfortní zóna – místo, kde vás lidi přijímají takového, jaký jste. Jít na jiné pódium je složitější. Že přijde hodně ošklivých komentářů jsem tušil, připravoval jsem se na to a měl jsem pravdu. Hlavně na té slovenské straně mě to vlastně nepřekvapilo. Lidé jsou tam ještě dost homofobní.

Četl jste ty zlé komentáře?

Původně jsem si řekl, že je číst nebudu. Nakonec mi to ale nedalo a prošel jsem si je. A musím říct, že se mě to dotklo méně, než bych čekal. Asi tím, jak jsem se na to psychicky připravoval, mám nyní dojem, jako by se mě to ani netýkalo. Dochází mi, že být tam kdokoli výrazně gay, dostane stejnou nálož jako já. A navíc lidi jsou v komentářích zlí všeobecně. Podívejte se na moderátorku – Jasminu Alagič. To je moc krásná žena a je i sympatická. Přesto když se oznámilo, že právě ona bude Česko Slovensko má talent moderovat, strhla se vlna kritiky, jak je nesympatická, a dokonce snad i ošklivá. To mě dostalo a uvědomil jsem si, že můžete být úplně úžasná, přitažlivá, mladá, příjemná žena, a stejně se najdou tací, kteří vám napíší hnusné věci. Tak to prostě chodí, i když je to smutné.

Dostává se vám přijetí alespoň ze stran nejbližších?

Ano. Podporují mě. Samozřejmě to bylo těžké, když jsem přišel s coming outem, s tím, že jsem gay, a navíc mi došlo, že by mě bavilo dělat drag queen. Pocházím z vesnice, z věřící rodiny, takže tam byly komplikace. Ale po pár dnech jsme si s mamkou sedli a popovídali jsme si o tom. Rodina mě má přeci ráda, takže to přijali. (smích) A kamarádi? Ti, které jsem měl ještě předtím, než jsem se stal Miss Petty, dávno věděli, jaký jsem. Nic se na tom nezměnilo.

Úprava na drag queen není snadný proces. Jak jste se naučil třeba tvořit dokonalý make-up?

Já bych neřekl, že jsem se to naučil, ani že ho dělám dokonale. Pořád na tom pracuji. První rok byl kritický a už je to lepší, to je pravda, ale obecně se ještě pořád posouvám.

Je zřejmé, že vystupovat před lidmi vám problém nedělá - a máte i docela početnou fanouškovskou základnu. Vzhledem k tomu, že si sám tvoříte hudbu, lze pro vás dokonce i hlasovat v Českém slavíkovi...

To ano, jsem zvyklý vystupovat. Původně jsem dělal klasické shows, kde se předvádí cizí písničky. Ale nakonec jsem se rozhodl pro svou tvorbu. Co se týká Slavíka, ano, našel jsem se v seznamu umělců, pro které je možno hlasovat. Jsem v kategorii hip hop & rap.

Muži prošli za 18 let zásadní proměnou. Giorgio Armani proto mění ikonický parfém Armani Code, jeho novou tváří je Regé-Jean Page1. 7. 2022

Drag shows vás nyní živí?

V létě se dalo říct, že mě to poprvé v životě uživilo. Ovšem lockdown a všechno to kolem koronaviru samozřejmě zasáhlo i mě. Písničku „Jsem tučná“ jsem předvedl před publikem poprvé právě v televizi, protože dříve nebylo kde, vzhledem k situaci. V minulosti jsem dělal různé práce, ale vždycky jsem nakonec dal přednost tomu, co miluju, takže jsem o ta zaměstnání zase přišel. Byl jsem chvíli i na Úřadu práce. Jsem zvyklý mít málo peněz, někdy mám problém vyjít z měsíce na měsíc a zaplatit nájem, ale nevadí mi to. Ta svoboda, kterou mám, je pro mě cennější. Dělám, co mě baví.

 

Zdroj: David Daniel, JOJ.sk