Byli jste na skvělém rande, ale protějšek už se neozval? Vztahový kouč odtajnil sedm přešlapů, kterých jste se možná dopustil/a!
Straight friendly
Zdroj: iStock

Byli jste na skvělém rande, ale protějšek už se neozval? Vztahový kouč odtajnil sedm přešlapů, kterých jste se možná dopustil/a!

Rande jsou stresující, o tom se nemusíme přít. Je těžké posadit se naproti člověku, který se nám líbí, a tvářit se, že slovo nervozita nám nic neříká. V tu chvíli často nastupuje autopilot a nejedna zvláštní reakce či komunikační chyba, za které se stydíme ještě týden poté. Zde je sedm naprosto běžných přešlapů, o kterých jste možná ani nevěděli, že je děláte. Ten/ta na opačné straně stolu je však rozhodně zaregistroval/a!
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
25. 10. 2021

Rande se dá pokazit na tisíc způsobů, samozřejmě. Ale ani pokud nemáte v plánu doznat se ke své kriminální kariéře, vyložit na stůl zlé úmysly s partnerovou matkou či přiznat barvu, že vás zajímá jedině tučné konto, a nikoli láska jako taková, dá se leccos zpackat. Možná se sami sebe ptáte, proč se poslední rande vlastně nevydařilo, i když jste z něj odcházeli v dobré náladě a s pocitem, že je vše na správné cestě. Druhá polovička třeba neměla stejný dojem, i když se možná nikdy nedozvíte proč, existuje jistá pravděpodobnost, že jste se dopustil/a jedné z následujících chyb.

<Path> „Šikana mě provází celý život. Táhne mi na čtyřicet a skupinek mladíků na ulici se stále bojím,“ svěřil se muž ze středních ČechZdroj: Anonymní respondent, redakce

Při randění vždy vstupuje do hry ego. A to nejen pokud jde o muže. I dámy si musejí připustit, že tomu tak je a soupeření s vnitřním hlasem, který nám káže hrdost, je někdy těžké. Matthew Hussey, vztahový kouč, který pravidelně vyprodává svá vystoupení a na YouTube má už přes čtyři sta milionů zhlédnutí, sestavil seznam věcí, respektive reakcí či frází, kterým je lepší se vyvarovat, pokud chceme partnersky uspět.

1. „To je roztomilé!“

Pokud vám muž na schůzce zapáleně vypráví o něčem, na čem mu skutečně záleží, naslouchejte. Může jít o jeho oblíbenou kapelu; možná tvrdě pracuje, aby získal povýšení; třeba má v plánu založit si blog a publikovat své světonázory, anebo se mohl rozhodnout k tomu, že se po dvaceti letech konečně zbaví vousů. Ať už jde o jakékoli téma, pokud si všimnete, že na něm skutečně lpí, nezkoušejte vše komentovat slovíčkem „roztomilé“. Jak říká Matthew: „Žádný muž nechce slyšet, že to, co ve svém životě bere opravdu vážně, je roztomilé!“ A to ani když to myslíte dobře.

2. Váha

Pokud sami na první schůzce prozradíte, že se necítíte dobře ve svém těle, pomluvíte se za špíčky na břiše nebo za měkké ruce, které vás mrzí, protože se stydíte nosit tílka, velmi pravděpodobně protějšek odradíte. Takováto prohlášení totiž často zcela zjevně vycházejí z pocitu méněcennosti, nedostatečného sebevědomí, a přestože jsou sebekritika a sebereflexe vždy na místě, nechte si pláč na téma „jsem to ale tlustá/tlustý“ na jindy. Na prvním rande přeci chcete zaujmout něčím jiným než tím, jak moc se nemáte rádi. Nemluvte ovšem ani o váze toho/té druhé/ho. Jak by vám bylo příjemné, kdyby se vás někdo na úvodní kávě zeptal, jak jste se prokrista dostal/a do tak těsných džín? Asi moc ne, že?

3. Akta „ex“

Že by vás ani nenapadlo mluvit o své bývalé lásce na prvním rande? Tak si sáhněte do svědomí. Někdy jsou to jen střípky, naznačení anebo malé zmínky. Nikoho nezajímá, zda jste v té restauraci už večeřel/a s někým jiným, kdy jste si naposledy telefonovali se svým ex nebo čím vám tak moc ublížil, že jste se nejen rozešli, ale navíc máte tendenci tím infikovat možnou nově vznikající lásku. Je pochopitelné, že se pokoušíte na rande sdělit, že jste single, a verbalizovat, co vás zkušenost naučila, že už nechcete opakovat, případně co by bylo fajn si na vztahové úrovni vybudovat. Povídání o minulosti má ale čas. Jistě se na toto téma dostanete, ale přirozeněji, v klidu, a především dopředu smířeni s tím, že se možná dozvíte něco, co se vám nebude líbit. Určitě ale nejde o téma na časné poznávání!

4. „Vypadáš tak vtipně!“

Tuto větu lze použít pouze v případě, že jste si na sto procent jistí, že se protějšek vypadat vtipně opravdu snaží. Pokud se nacházíte v klubu a máte jen letmý dojem, že jeho taneční kreace je vedena ironií, raději se nesmějte a počkejte si, zda je vaše podezření správné. Je možné, že se ten/ta druhý/á prostě jen velice pokouší dělat něco, co mu/jí není zcela přirozené. Pokud se zasmějete a na tuto nejistotu poukážete, raníte ho víc, než bude ochoten přiznat. Ne všichni jsou schopni vyjadřovat se či pohybovat s jistotou za každé situace. Omezuje je jak jejich zkušenost či schopnosti, tak i ego a strach. Takže opatrně!

Zdroj: Giphy

5. Zesměšnění neznalosti

Možná se tento bod zdá jako jasný: Smát se někomu, že něco neví, to se nedělá a víme to už od školky! Na druhou stranu, ne vždycky to zvládneme dodržet. Tenkou hranici mezi pošťuchováním a výsměchem není těžké překročit. Proto až se vám příště ten/ta druhý/á svěří s tím, že něco neví, neviděl/a, neslyšel/a, neumí nebo nezvládá, pokuste se nezaujmout za každou cenu roli komika, který věc rozmázne a bude se k ní ještě stokrát vracet. Namísto toho navrhněte, že se můžete na film, který protějšek neviděl, podívat spolu. Jistě takovou reakci ocení mnohem víc, než zděšené: „To si děláš srandu, žes neviděl/a něco tak základního! To snad není možné!“ Třeba tuto vaši z legrace míněnou výtku přijme, ale možná se za úsměvem a přikyvováním prostě bude jen cítit hloupě a stěží vám ještě kdy svěří nějaké své další „tajemství“.

6. „Nikdo mě nechce!“

Řekli jste někdy něco podobného? Sarkasticky jste se zasmáli svému stavu, kdy se ne a ne dočkat nějakého rande? Měli jste pocit, že se nikomu nelíbíte, nejste zrovna typ, za kterým by druzí pálili a jste si vědomi toho, že jste málokdy někomu zamotali hlavu? Tak ne, neříkejte to. Pokud se vás potenciální nový protějšek zeptá, jak je možné, že jste stále svobodní, určitě se neshazujte informacemi o tom, že vás nikdo jiný nechce. Ačkoli se může jednat o rychlou reakci na otázku, která vás může dostat do úzkých, nestavte se do pozice toho, kdo si není schopen nikoho najít a nevěří si ani natolik, aby se cítil přitažlivě. I když je to třeba pravda a několik let vás nikdo jiný na schůzku nepozval, teď na jedné sedíte, tak si ji nepokazte!

<Path> Majitelé malého kašpárka u zpovědi: mindráky v dospívání, dnes by až na jednu výjimku neměniliZdroj: TANDFONLINE.COM, EREKCE.CZ, PLANOVANIRODINY.CZ, VIMAX.CZ, LUKÁŠ PROKOP

7. Zničený kompliment

Poslední z bodů je asi jeden z nejtěžších. Každý tajně doufá, že se mu dostane pochvaly či ocenění. Chceme se cítit přitažlivě a zajímavě, a to především pro člověka, se kterým se nacházíme ve stadiu randění. Ovšem jistě to znáte – přijde kompliment a sebekritická stránka našeho já se rozbouří. Začneme situaci negovat a odmítat, že je zač chválit. Nedělejte to. Možná jste si tím právě způsobili to, že vypadáte nesmírně nejistě, kouzlo opadlo a žádný další kompliment už z této strany nikdy nedorazí.

Zdroj: YouTube kanál Matthew Hussey

Populární
články

Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
LIDÉ

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Autor: Rozálie Růžičková
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop