Nová výzva pro soutěžící i pro Česko: Svatba Pavla Berkyho v MasterChefovi byla krásná, avšak manželství s Matějem Pardusem uzavřít nemohli
News
Zdroj: Archiv TV Nova / Se souhlasem Pavla Berkyho

Nová výzva pro soutěžící i pro Česko: Svatba Pavla Berkyho v MasterChefovi byla krásná, avšak manželství s Matějem Pardusem uzavřít nemohli

Možná jste včera večer na obrazovkách svých televizí zaregistrovali nový díl pořadu MasterChef Česko, který si pro soutěžící připravil druhou venkovní týmovou výzvu. Při té dostali za úkol připravit výtečné svatební menu. A kdo že se to měl před kamerami oženit? V padnoucích oblecích a za bouřlivého potlesku se v záběru objevil oblíbený soutěžící z minulé řady, Pavel Berky, v doprovodu svého snoubence.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
13. 10. 2021

Tentokrát byla do vedení modrých postavena Petra a za červené dostal důvěru od Přemka Forejta Tomáš. Petra byla zpočátku všemi podceňovaná: Její doposud často zmatené vaření modré kolegy poněkud děsilo, nebáli se ji skepticky označit učebnicovým opakem pozice kapitána a strachovali se, jak se jejich kolegyně se zodpovědností popere. Co když se psychicky zhroutí? Však i Petra sama měla respekt z toho, co ji čekalo, ale kapitánskou zástěru nakonec od Honzy Punčocháře přijala a slíbila, že se pokusí vše zvládnout co nejlépe.

<Path> Aleš Cibulka a Michal Jagelka mají netradiční gay Vánoce: bez lidí, stromečku a dárků, místo řízků klidně buřtgulášZdroj: ALEŠ CIBULKA, IDNES, IG: @alescibulkaofficial

Na druhé straně Tomáš se na vedení těšil. Svěřil se dokonce, že díky svým sportovním výkonům míval přezdívku lídr. Věřil, že si pozici užije a že dovede svůj tým k výhře. Paradoxně se však hned v počátku dostal do zvláštní situace: Jitka, která si minule vyvařila zlatou zástěru, jež ji tento týden chrání před eliminací, dostala na výběr: Ke kterému z týmů se přidá a pomůže mu tím, že bude mít jednoho kuchaře navíc? Sympatická blondýnka zvolila červené, jelikož narovinu přiznala, že modré vnímá jako silnější skupinu. A měla nejspíš pravdu: V průběhu vaření se mentor týmu, Přemek Forejt, rozhodl dokonce lídra za zlatou Jitku vyměnit. Tomáš ve vedení totiž zklamal, zato jindy rozhozená a dopředu značně podceňovaná Petra se na druhé straně barikády jala všech svých povinností s grácií a dovedla svůj tým k bezpečí na balkoně.

Které menu je lepší, to nakonec rozhodli ti, pro něž byla hostina připravována: Totiž Pavel Berky a jeho partner Matěj Pardus, kteří si užili krásný den plný dobrého jídla a společnosti, na níž byl Pavel zvyklý z minulého ročníku MasterChefa, ve kterém jednoznačně zazářil. Přišli ho podpořit jeho bývalí soupeři, a tak vycházející hvězdy nové řady dostaly šanci servírovat to nejlepší právě těm, které vloni obdivovaly. Jistě je to muselo rozhodit, ale bylo znát, že se zároveň těší.

Všechno začalo obřadem na překrásné zahradě, kde si vzal slovo Radek Kašpárek: Snoubencům popřál do osobních životů pevné nervy, hodně zdaru, vzájemné podpory a tolerance a aby se především měli rádi. Své ANO si nakonec Pavel s Matějem řekli s úsměvem na rtech a nezbylo než blahopřát. Spousta lidí byla naměkko nejen u televizních obrazovek – i někteří přítomní hosté museli zamáčknout slzu. Nakonec se oslava neobešla ani bez svatebního dortu, který jako závěrečné překvapení k nakrojení donesl Jan Punčochář.

<Path> Matrikářka Lucie Silovská: „Registrovaná partnerství mě baví. Vždy jsem překvapena z toho, jak si stejnopohlavní páry svůj den vyšperkují“Zdroj: Jan Witek

Sám Pavel na Instagramu uvedl, že prožil jeden z nejkrásnějších dnů v životě, svému Matějovi znovu vyznal lásku a poděkoval mu za to všechno krásné, co mají za devět let vztahu za sebou. Přestože se však svatba před kamerou povedla na jedničku, je faktem, že se aktuálně mohlo jednat pouze o jednu ze dvou variant: Totiž o příjemný den a zajímavou výzvu pro soutěžící, kteří se tak stali svědky přísahy jedné lásky. Anebo o registraci partnerství. V současné době v České republice totiž není možné, aby stejnopohlavní pár mohl vstoupit do manželství. To je (možná prozatím) právo vyhrazené pouze heterosexuálním snoubencům.

Mezi manželstvím – tak, jak ho zná právo – a registrovaným partnerstvím je řada nemalých rozdílů. Kromě názvu „registrovaný partner“, který někomu může vadit, jsou tu i zásadnější problémy, jako třeba (ne)možnost osvojení potomka partnera či neexistence společného jmění manželů. Rozdílů je hodně a jsou patrné nejen na papíře, ale i v rutinách každodenního života. Zda se nějakých změn dočkáme nyní, po volbách, anebo alespoň v blízké budoucnosti, to je zatím opravdu ve hvězdách. Každopádně Pavlovi a Matějovi i za naši redakci přejeme všechno nejlepší a radujeme se z jejich štěstí.

Zdroj: TV Nova, Pavel Berky

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop