Město bez sexu? Náruživá Samantha končí a je terčem šikany. Poslala drsný vzkaz Carrie a má novou roli!

Léto roku devadesát osm bylo obzvlášť žhavé. Ne, není tu řeč o extrémních teplotách, ale o faktu, že svět poprvé zřel první díly kultovního seriálu Sex ve městě, který je dodnes pro fanoušky po celém světě srdeční záležitostí. Aktuálně se po deseti letech od premiéry druhého filmu (Sex ve městě 2) těšíme na třetí aktualizaci životů čtyř známých hrdinek. Totiž… tří. Co se stalo se Samanthou a proč není součástí posledního scénáře?

Pokud jste žili seriálem Sex ve městě, jistě vás jako první napadnou čtyři kamarádky, které daly světu vědět, že je v pořádku žít si po svém. Kdysi scénář šokoval svou odvahou a stal se svým způsobem vzorem pro řadu divaček a diváků, kteří ocenili nejen obrázky z šedivého, přesto lákavého New Yorku, ale i neotřelé módní kreace a především poměrně dost otevřené rozhovory o čemkoli (a to včetně sexu). Seriál skutečně dostál svému názvu, a tak byly jak městský život, tak intimnosti opravdu středobodem celého příběhu.

„Hledám se a nenacházím,“ zhodnotil svou situaci muž původem ze Slovenska. Jeho specifický pohled na život ho prý do Prahy vyhnal29. 6. 2022

Po pařížském fiasku zakončeném romantickým setkáním s panem Božským se Carrie, Miranda, Charlotte a Samantha na chvíli odmlčely. Mezi diváky se vrátily ve filmu z roku 2008 a podruhé ve dvojce o dva roky později. Už už jsme se smiřovali s tím, že je konec, ale ne! Tvůrci přišli se slibem, že se můžeme těšit na další pokračování, tentokrát po více než deseti letech. Dnes už by tedy Charlottina mladší dcera Rose měla docházet do školy, Mirandin syn Brady by měl dospívat, spisovatelce Carrie se možná na poličce nakupilo hned několik dalších knih. A Samantha? To je otázka.

Je potvrzeno, že Kim Cattrall, tedy představitelka nejstarší a nejnáruživější ze čtveřice kamarádek, se již dalšího natáčení neúčastní, a to ze svého vlastního rozhodnutí. Svět se samozřejmě dočkal řady dohadů, jak to celé je. Byla Kim vyhozena? Nepřijala platové podmínky? Nesedla si s dalšími herci či přímo se štábem? V moment, kdy začalo být jasné, že se herečce do dalšího ztvárňování Samanthy Jones nechce, se jí dostalo řady reakcí. Některé byly chápající, jiné ji kritizovaly, a to pro její vysvětlení: Totiž že je ráda, že má možnost volby, kterou si míní chránit. Již v roce 2017 uvedla, že se k dalšímu natáčení Sexu ve městě nechystá a nemohou za to ani peníze, ani žádné rozmary. Prostě uzavřela životní kapitolu. Tehdy jí bylo jednašedesát let. Uvedla, že její kolegyně jsou mladší. Ona se nacházela ve stádiu rozmýšlení o tom, jak nejlépe naložit se svým časem, a došla k závěru, že je potřeba uzavřít tuto etapu, aby měla dostatek prostoru pro započetí nové.

Podle webu People.com se našli tací fanoušci, kteří si postavu Samanthy natolik oblíbili, že se s jejím zmizením nesmířili a rozhodli se Kim za její postoj odsuzovat. Měli dojem, že běžní zaměstnanci z jiných odvětví také mají proti svým postům výhrady, aniž by nutně z práce odcházeli, a tedy by měla i ona jednoduše přistoupit na nabídku a v hraní pokračovat. To herečka jako argumentaci odmítá a nemyslí si, že by měla podlehnout tlaku, který říká: „Dej mi, co chci. Udělej to. Já jsem nešťastný, tak ty buď také.“ Přestože je tedy její NE jasné a nejspíš nezlomné, uvedla, že si zkušeností se Sexem ve městě váží, seriál milovala, ale po druhém filmu už měla jednoduše dost.

Salonek na letišti, telemedicínská služba nebo třeba golfový benefitní program. Cestujte a užívejte si jako VIP!24. 5. 2022

Přestože Kim jednoznačně uvedla, že se jedná o rozhodnutí postavené pouze na její životní etapě, internet spekuluje o nedobrých vztazích, které mohly mít na výsledek vliv. Především se skloňuje jméno hlavní představitelky celého seriálu, tedy Carrie v podání Sarah Jessicy Parker. Zlí jazykové tvrdí, že si tyto dvě dámy do noty příliš nepadly. Kim se již ve videu z roku 2017 zmiňuje o tom, že na place fungovaly profesionální vztahy, nikoli přátelské. Ovšem oceňovala to: Pomáhalo jí to rozdělovat pracovní a soukromý život. Z tohoto úhlu pohledu je však pro řadu fanoušků těžké nové informace přijmout. Mají všechny čtyři představitelky (tedy kromě Kim a Sarah Jessicy ještě Cynthii Nixon a Kristin Davis) zafixované jako nerozdělitelnou čtveřici. Je těžké, ovšem nutné, připustit si, že se jedná pouze o smyšlené postavy, a tedy i jejich (smyšlené) vztahy.

„Na vyšších pozicích může být odlišná orientace problém, i mně občas chodí anonymy,“ říká otevřený gay starosta města na Hané19. 7. 2022

Na sociálních sítích se Kimino rozhodnutí stále řeší, a to i ve chvíli, kdy už je i scénář vyřešen tak, aby dal šanci nejen stálicím, ale i novému obsazení. Teorie o sporech představitelek Samanthy a Carrie ne a ne usnout, a to i proto, že to mezi ženami veřejně zajiskřilo v moment, kdy Kim prožívala rodinnou ztrátu. Poté, co jí Parker vyjádřila soustrast, vyšla Cattrall s kontroverzním příspěvkem na instagramu, věnovaným právě Sarah Jessice. Stálo v něm: Nepotřebuji tvou lásku nebo podporu v tento tragický čas a označila právě svou kolegyni. K příspěvku dále napsala i to, že si nepřeje, aby ji Sarah dále vyhledávala, jelikož jde pouze o bolestivou připomínku toho, jak krutá Sarah Jessica je a byla. Zdůraznila, že nejsou kamarádkami ani rodinou a kondolenci považovala ze strany nyní již bývalé kolegyně pouze za snahu využít tragédie k utvrzení své veřejné nálepky „milé dívky“. Napsala: Moje maminka se mě dnes zeptala: „Kdy už tě nechá ten pokrytec (zde opět označila Parker) na pokoji?“

Ať už jsou Kiminy důvody nezúčastnit se dalšího natáčení Sexu ve městě jakékoli, je potřeba její profesní i osobní rozhodnutí respektovat. Vzhledem k tomu, jak mohutná vlna odporu se vůči tomuto jejímu odmítnutí vzedmula, označila Cattrall jednání některých seriálových fanoušků dokonce za šikanu. Její podání nezapomenutelné Samanthy Jones však zůstává hned v šesti řadách oblíbeného seriálu a k tomu ve dvou celovečerních filmech. Je tedy stále nač se dívat a nenahraditelnou Samanthu si tak můžeme kdykoli připomenout. A kdo ví, třeba tvůrci zvládnou zapojit do dění nové postavy tak, že jimi děj naopak oživí a všechno bude v pořádku. Uvidíme. Pojďme se těšit stejně jako Kim ze své nové role, a to v připravovaném snímku About My Father.

Zdroj: HBO, People, instagram Kim Cattrall