Čtyři měsíce v domě jako z hororu: Ani rodina Britney Spears nepomohla! Kdo ji nakonec zachránil?

Nejen oddaní fanoušci, ale i obrovská vnitřní síla, to se ukázalo v posledních měsících jako něco, co Britney Spears nechybí. Je to asi čtvrt roku od chvíle, co se internetem prohnaly záznamy z její výpovědi u soudu, na který se obrátila kvůli svému otci, jenž jí byl roky opatrovníkem. To se nyní změnilo a s tím i její vystupování na sociálních sítích. Zdá se, že světová superhvězda má konečně pod svou vlastní kontrolou to, co píše na internetu.

Možná jste zaregistrovali některé záznamy z výpovědi Britney, která soudu zkusila co nejjasněji vysvětlit, jak se věci z jejího pohledu mají. Přestože vlastně celý život vystupovala na největších světových pódiích, v odvážných kostýmech, na očích všech a vždy byla středem pozornosti, jakmile měla před soudem promluvit o tom, jak se jí daří pod dohledem jejího opatrovníka, třásl se jí hlas a byla několikrát požádána, aby zpomalila. Hovořila z nervozity natolik překotně, že tím pádem nemohli mít zapisovatelé dostatek času k zaznamenání její přesné výpovědi. Tu pravděpodobně četla z připraveného dokumentu. Zjevně jí záleželo na tom, aby sdělila vše, co má na srdci, a lidé se v komentářích na YouTube často shodovali na tom, že bojovala jako lvice.

"Společně záříme!" zdůrazňuje oděvní značka C&A důležitost spojenectví s LGBTI+ lidmi4. 8. 2022

Od té doby si Britney zjevně užívá lehkosti, která jí zbyla po obrovském balvanu, jenž jí spadl ze srdce. Konečně se něco děje! Letošní pokus o ukončení opatrovnictví vyšel a její otec nadále nebude mít dohled nad jejím životem a financemi. Sám se nakonec rozhodl podepsat papíry nutné k tomu, aby jeho devětatřicetiletá dcera měla možnost starat se o sebe sama, a jak podle BBC uvedl, prý dokonce sám věří, že by měla dostat šanci. Vždy pro ni podle svých slov chtěl jen to nejlepší.

Se slovy Jamese Parnella Spearse však nesouhlasí řada fanoušků, kteří ho již dlouho podezřívají z toho, že svou dceru finančně zneužíval a nechoval se k ní tak, jak tvrdí – tedy v souladu s jejími nejlepšími zájmy. Je možné, že se rozhodl vzdát opatrovnictví své dcery pouze pro nátlak ze stran veřejnosti a médií? Kdo ví. Britney každopádně od té doby značně změnila svou rétoriku, kterou kolem celé kauzy měla. V době rozpuku hnutí FreeBritney dokonce své zastánce z řad fanoušků uklidňovala: Koncem loňského roku natočila video, ve kterém všem děkovala za starost, ovšem vysvětlila, že je v pořádku a nemůže být šťastnější. Hlas se jí přitom ale třásl a málokdo jí toto její vystoupení uvěřil. Dohady došly tak daleko, že si řada lidí myslela, že Britney již nemá hlavní slovo nad tím, co se děje na jejích sociálních sítích, a možná jen plní zadání svého otce a týmu.

Aktuálně se Instagram popové divy hodně změnil. Dříve jej zahrnovala kytičkami, tanečky a zprávami o tom, že je vše skvělé a v pořádku. Dokonce natočila podivné video, ve kterém sledujícím prý chtěla odpovědět na otázky, které jí dle jejích slov často kladou. Avšak ani vzdáleně se nedotkla žádného ze štiplavých témat. Naopak: Vysvětlila, jakou písničku má nejraději, kam by ráda jela, že si oblíbila chilli hotdogy, a kdyby se jí mohla splnit tři přání, prý by to byla nejen láska a štěstí, ale i světová zásoba značkového oblečení.

Dokonce o pár dní později přidala i druhé video – tedy pokračování, ve kterém odpovídá na další drobnosti, které dle jejích slov sledující zajímaly. Komentující ovšem nenechala chladnými a nevěřili jí, že se jedná o pouhý smalltalk. Všimli si, že se v jejím oblíbeném filmu (tedy v Ledovém království) v čase, který uvedla jako svou klasickou dobu usínání, dočkáme z úst animované postavičky v rámci kontextu poměrně děsivé repliky: “YOU HAVE TO TELL THEM TO LET ME GO!”, tedy v překladu: „Musíš jim říct, ať mě nechají jít!“ Zda se jednalo pouze o náhodu, nebo se Britney opravdu takto tajně snažila komunikovat své trable, to je otázka.

Poslední příspěvek k dnešnímu dni Britney přidala v sobotu 9. 10. 2021. Na videu ochutnává spolu se svým snoubencem Samem Asgharim maličké dezerty a užívají si láskyplně stráveného, pohodového času. Tentokrát se Britney navíc nebála do popisku videa přidat i poměrně jasný vzkaz, že Bůh se skrývá v maličkostech a je opravdu legrační, co dokáže pravda. Dodala také poměrně zajímavou větu – totiž že o bílých lžích se učila od nejlepších. Co tím myslela, to samozřejmě není stoprocentně ověřitelné, avšak v kontextu uplynulých událostí poměrně jasné. Fanoušci jí ve velkém přejí její nově nabytou svobodu a radují se s ní.

Pokud by si někdo přeci jen stále nebyl jistý tím, jak to Britney s rodinou aktuálně má, stačí se podívat jen o pár dní zpátky. První středu v říjnu letošního roku přidala poměrně jasný vzkaz všem, kteří uvažovali, nakolik je její boj s rodinou jen nějakou nafouknutou bublinou. Uvedla, že pokud máme ve svých životech kamaráda, který je již čtyři měsíce zavřený v domě příliš malém na tak dlouhé pobývání; bez auta, telefonu, nebo dokonce něčeho tak základního, jako je soukromí v podobě zavřených dveří, a musí pracovat deset hodin denně sedm dní v týdnu, důrazně doporučuje vyzvednout ho a dostat ho odtamtud zatraceně pryč! Poděkovala svému právnímu zástupci Mathewovi Rosengartovi, že jí změnil život, a celkem jasně zkritizovala svou rodinu, která jí ze šlamastiky nepomohla.

Britney se toho skutečně nebojí a změna je znát. Možná se navíc můžeme těšit na víc než novou muziku, kterou též zmiňuje ve svých posledních postech. Podívejte se na její Instagram! Nedávno nahrála video, ve kterém tančí, a světu v popisku sděluje, jak moc si užívá, že se při natáčení nalíčí, oblékne a zrežíruje sama. Roky se prý cítila jako zvíře v kleci, proto se nyní rozhodla pro vlastní produkci, vlastní tvorbu hudby… Prostě a jednoduše si všechno na place rozhoduje konečně podle svého.

Šest let bez sebe a sedm spolu: Lásku ze střední prožívají dva muži z Prahy až v dospělosti8. 8. 2022

Jsme zvědaví, zda Britney dotáhne i projekt, který též nedávno oznámila: Totiž že píše knihu, a to o dívce, která byla zavražděna. Jelikož neví, jak překonat bolest a trauma, kterými si prošla, zůstává její duše v limbu. Tento smyšlený příběh metaforicky zřejmě prochází paralelami se zkušeností samotné Britney. Stejně jako hlavní hrdinka její knihy, která se nakonec opět naučí psát své jméno, se i tato hudební ikona nyní dostává k druhé šanci začít znovu. Doufejme, že se jí bude dařit. Hodně štěstí!

Zdroj: Instagram Britney Spears, bbc.com