„Diverzita v kolektivu působí pozitivně na kreativitu týmu,“ říká majitelka firmy, která se zabývá také transplantací vlasů
Rozhovor
Zdroj: Foto: se souhlasem Clinical Hair
<Path>

„Diverzita v kolektivu působí pozitivně na kreativitu týmu,“ říká majitelka firmy, která se zabývá také transplantací vlasů

Společnost Clinical s.r.o. sídlí v Praze (své pobočky však má i v Brně a Plzni a nově otevírá také pobočku v Pardubicích) a nabízí nejen služby z oblasti trichologie, ale i širokou škálu celkové péče o zdraví. V současné době společnost poskytuje kompletní péči o vlasy vyšetřením trichologickou mikrokamerou, doporučením vhodných přípravků a následnými konzultacemi. Před třemi roky Clinical do nabídky služeb zařadil robotickou transplantaci pomocí systému ARTAS, což je nejmodernější a nejkvalitnější způsob transplantace na světovém trhu. Ačkoliv klinika nabízí klidné a harmonické prostředí, velmi důležitý je přístup speciálně proškoleného personálu, který musí počítat s velkou diverzitou klientů. Do jaké míry se diverzita ve společnosti Clinical řeší, jsme se zeptali majitelky společnosti Lenky Kašpaříkové.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
10. 9. 2021

Jak obecně nahlížíte na principy prosazování diverzity ve firemní praxi a v čem tkví podle vašeho názoru její největší přínosy?

Diverzita v kolektivu působí podle mě pozitivně na kreativitu týmu, na to, že se lidé myšlenkově doplňují, vytvářejí prostor pro diskuzi, podporují nové myšlenky a nápady a tím posunují firmu výš. Zároveň je prima mít lidi různých talentů, pokud firma nabízí různé pracovní pozice. 

Jakým způsobem utváříte pracovní tým tak, aby byl pestrý? Například z hlediska genderového někteří prosazují kvóty – lze k diverzitě přistupovat takto taxativně, nebo raději volíte jiné způsoby?

Naše pracovní nabídky jsou otevřené a přístupné všem, avšak téma léčby vlasové pokožky motivuje k přihláškám spíš ženy, například zdravotní sestry nebo kosmetičky, které mají k dané problematice blízko. Za naši letitou praxi s výběrovými řízeními na různé pozice (recepční, tricholog/žka, asistent/ka, kadeřník/nice...) jsme se vždy setkávali s pestrou odezvou. A nebráníme se ani osobním pohovorům. Co se týče LGBT+ zaměstnanců, zatím nemáme zkušenost. Ale jak jsem řekla na začátku, jsme otevření všem.

Během pride měsíce řada firem deklaruje, že jsou LGBT+ friendly. Můžete upřesnit, jaká je v tomto směru vaše firemní kultura?

Naše společnost se otevírá v průběhu celoroční praxe všem, nic nedeklarujeme, přistupujeme stejně ke všem klientům i zaměstnancům. Problémy s vlasy trápí lidi bez rozdílů věku, pohlaví, vyznání... Nemoc si nevybírá, proto hledáme řešení pro všechny. Většina našich produktů je unisex – máme jediný specifický produkt cílený na mužské plešatění zapříčiněné mužským pohlavním hormonem DHT, tudíž při doporučování tohoto produktu potřebujeme znát pohlaví klienta, v ostatních případech to není důležité. Vyšetřujeme pokožku hlavy, ta je naší prioritou jak v technologii, tak při transplantaci vlasů.

Diverzita samozřejmě není jen tématem týkajícím se LGBT+ komunity. Které skupiny lidí podle vašich zkušeností v Česku nejvíce naráží na různé překážky na trhu práce? A jak tyto překážky případně odstranit?

Předdůchodový věk? Ženy s prvním dítětem, které chtějí mít druhé? Podle mě záleží na tom, aby měla firma dobrého personalistu, který vidí v účastnících výběrového řízení potenciál, ať už přichází z řad jakékoliv „skupiny kandidátů“.

V Česku stále platí, že inkluze, diverzita i podpora jinakosti jsou prosazovány zejména společnostmi s nadnárodní působností. Čím to? A lze vůbec s těmito koncepty pracovat i v menších tuzemských firmách?

Češi jsou podle mě všeobecně konzervativnější než okolní země. Fobie z neznámého a zacílení na jistý výdělek nám nasazuje klapky na oči. Chceme mít jistotu, že se náš personál bude líbit všem klientům a nebude nikomu vadit, aby neodradil případné zájemce o naše služby. Myslím si ale, že současný trend otevřené společnosti nabízí klientelu úplně novou, která naopak ocení vstřícný a pestrý tým s nadhledem.

<Path> Zbavte se koutů ve vlasech s projektem NewHair.cz!Zdroj: NewHair.cz

Jaké argumenty byste – vzhledem k vlastním zkušenostem – použila pro přesvědčení těch, kdo jsou vůči prosazování diverzity a inkluze na pracovišti spíše skeptičtí?

Nerada někoho přemlouvám, ale svým otevřeným a vstřícným přístupem můžu jít trochu příkladem. Z osobní zkušenosti s klienty můžu říct, že klienti LGBT+ jsou pohodoví a upřímní. Otevřeně mluví o svých problémech, a protože všechno souvisí se vším, tak se lépe hledá i řešení problémů s vlasy. Mám na mysli třeba to, že vypadávání vlasů může souviset s prodělanými nemocemi, stresem, životním stylem. Někteří klienti se totiž za své problémy mohou stydět nebo je nenapadne spojit problém s vlasy s něčím dalším. A pak řešíme vlasy a problém se stále vrací, protože pes je zakopaný někde jinde.

Jak jste se vlastně k tomuto oboru a vybudování úspěšné firmy dostala?

Začínala jsem jako specialista na prodlužování vlasů metodou neviditelných lepicích pásků firmy hairtalk extensions. V roce 2011 jsem převzala malou společnost a postupně rozšířila její nabídku o dermo kosmetické přípravky italské značky Vivipharma a trichologické vyšetření. Došlo mi, že je lepší problémům s vlasy předcházet, než je jen maskovat pomocí příčesů. Mým cílem je řešit problémy komplexně. I z toho důvodu je Clinical v současné době kromě trichologické poradny a výhradního dovozce a distributora trichologických přípravků a vlasové kosmetiky značky Vivipharma pro Českou republiku a Slovensko, také centrem pro robotickou transplantaci vlasů. Nabízíme širokou škálu služeb i produktů napříč Českou republikou a plánujeme otevírat nové pobočky i v dalších městech.

Trápí vás vypadávání vlasů či jiný problém? Více informací o společnosti a nabízených službách najdete zde.

Zdroj: Jan Witek, Lenka Kašpaříková

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop