„Diverzita v kolektivu působí pozitivně na kreativitu týmu,“ říká majitelka firmy, která se zabývá také transplantací vlasů
Rozhovor
Zdroj: Foto: se souhlasem Clinical Hair
<Path>

„Diverzita v kolektivu působí pozitivně na kreativitu týmu,“ říká majitelka firmy, která se zabývá také transplantací vlasů

Společnost Clinical s.r.o. sídlí v Praze (své pobočky však má i v Brně a Plzni a nově otevírá také pobočku v Pardubicích) a nabízí nejen služby z oblasti trichologie, ale i širokou škálu celkové péče o zdraví. V současné době společnost poskytuje kompletní péči o vlasy vyšetřením trichologickou mikrokamerou, doporučením vhodných přípravků a následnými konzultacemi. Před třemi roky Clinical do nabídky služeb zařadil robotickou transplantaci pomocí systému ARTAS, což je nejmodernější a nejkvalitnější způsob transplantace na světovém trhu. Ačkoliv klinika nabízí klidné a harmonické prostředí, velmi důležitý je přístup speciálně proškoleného personálu, který musí počítat s velkou diverzitou klientů. Do jaké míry se diverzita ve společnosti Clinical řeší, jsme se zeptali majitelky společnosti Lenky Kašpaříkové.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
10. 9. 2021

Jak obecně nahlížíte na principy prosazování diverzity ve firemní praxi a v čem tkví podle vašeho názoru její největší přínosy?

Diverzita v kolektivu působí podle mě pozitivně na kreativitu týmu, na to, že se lidé myšlenkově doplňují, vytvářejí prostor pro diskuzi, podporují nové myšlenky a nápady a tím posunují firmu výš. Zároveň je prima mít lidi různých talentů, pokud firma nabízí různé pracovní pozice. 

Jakým způsobem utváříte pracovní tým tak, aby byl pestrý? Například z hlediska genderového někteří prosazují kvóty – lze k diverzitě přistupovat takto taxativně, nebo raději volíte jiné způsoby?

Naše pracovní nabídky jsou otevřené a přístupné všem, avšak téma léčby vlasové pokožky motivuje k přihláškám spíš ženy, například zdravotní sestry nebo kosmetičky, které mají k dané problematice blízko. Za naši letitou praxi s výběrovými řízeními na různé pozice (recepční, tricholog/žka, asistent/ka, kadeřník/nice...) jsme se vždy setkávali s pestrou odezvou. A nebráníme se ani osobním pohovorům. Co se týče LGBT+ zaměstnanců, zatím nemáme zkušenost. Ale jak jsem řekla na začátku, jsme otevření všem.

Během pride měsíce řada firem deklaruje, že jsou LGBT+ friendly. Můžete upřesnit, jaká je v tomto směru vaše firemní kultura?

Naše společnost se otevírá v průběhu celoroční praxe všem, nic nedeklarujeme, přistupujeme stejně ke všem klientům i zaměstnancům. Problémy s vlasy trápí lidi bez rozdílů věku, pohlaví, vyznání... Nemoc si nevybírá, proto hledáme řešení pro všechny. Většina našich produktů je unisex – máme jediný specifický produkt cílený na mužské plešatění zapříčiněné mužským pohlavním hormonem DHT, tudíž při doporučování tohoto produktu potřebujeme znát pohlaví klienta, v ostatních případech to není důležité. Vyšetřujeme pokožku hlavy, ta je naší prioritou jak v technologii, tak při transplantaci vlasů.

Diverzita samozřejmě není jen tématem týkajícím se LGBT+ komunity. Které skupiny lidí podle vašich zkušeností v Česku nejvíce naráží na různé překážky na trhu práce? A jak tyto překážky případně odstranit?

Předdůchodový věk? Ženy s prvním dítětem, které chtějí mít druhé? Podle mě záleží na tom, aby měla firma dobrého personalistu, který vidí v účastnících výběrového řízení potenciál, ať už přichází z řad jakékoliv „skupiny kandidátů“.

V Česku stále platí, že inkluze, diverzita i podpora jinakosti jsou prosazovány zejména společnostmi s nadnárodní působností. Čím to? A lze vůbec s těmito koncepty pracovat i v menších tuzemských firmách?

Češi jsou podle mě všeobecně konzervativnější než okolní země. Fobie z neznámého a zacílení na jistý výdělek nám nasazuje klapky na oči. Chceme mít jistotu, že se náš personál bude líbit všem klientům a nebude nikomu vadit, aby neodradil případné zájemce o naše služby. Myslím si ale, že současný trend otevřené společnosti nabízí klientelu úplně novou, která naopak ocení vstřícný a pestrý tým s nadhledem.

<Path> Vyhrajte balíček tří vlasových produktů Ducray v hodnotě 2 200 KčZdroj:

Jaké argumenty byste – vzhledem k vlastním zkušenostem – použila pro přesvědčení těch, kdo jsou vůči prosazování diverzity a inkluze na pracovišti spíše skeptičtí?

Nerada někoho přemlouvám, ale svým otevřeným a vstřícným přístupem můžu jít trochu příkladem. Z osobní zkušenosti s klienty můžu říct, že klienti LGBT+ jsou pohodoví a upřímní. Otevřeně mluví o svých problémech, a protože všechno souvisí se vším, tak se lépe hledá i řešení problémů s vlasy. Mám na mysli třeba to, že vypadávání vlasů může souviset s prodělanými nemocemi, stresem, životním stylem. Někteří klienti se totiž za své problémy mohou stydět nebo je nenapadne spojit problém s vlasy s něčím dalším. A pak řešíme vlasy a problém se stále vrací, protože pes je zakopaný někde jinde.

Jak jste se vlastně k tomuto oboru a vybudování úspěšné firmy dostala?

Začínala jsem jako specialista na prodlužování vlasů metodou neviditelných lepicích pásků firmy hairtalk extensions. V roce 2011 jsem převzala malou společnost a postupně rozšířila její nabídku o dermo kosmetické přípravky italské značky Vivipharma a trichologické vyšetření. Došlo mi, že je lepší problémům s vlasy předcházet, než je jen maskovat pomocí příčesů. Mým cílem je řešit problémy komplexně. I z toho důvodu je Clinical v současné době kromě trichologické poradny a výhradního dovozce a distributora trichologických přípravků a vlasové kosmetiky značky Vivipharma pro Českou republiku a Slovensko, také centrem pro robotickou transplantaci vlasů. Nabízíme širokou škálu služeb i produktů napříč Českou republikou a plánujeme otevírat nové pobočky i v dalších městech.

Trápí vás vypadávání vlasů či jiný problém? Více informací o společnosti a nabízených službách najdete zde.

Zdroj: Jan Witek, Lenka Kašpaříková

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop