„Naší produkcí i tvorbou flexibilních pracovních míst snad něco měníme,“ popisuje otevřenou filozofii eko květinové farmy její zakladatelka

Když se řekne „květinářství“, většina lidí se představí klasický obchod s řezanými květinami, které na pult putují převážně z různých konců světa. Není tedy asi třeba zdůrazňovat, že o „ekologický“ podnikatelský model se zrovna nejedná. Nic z toho ale neplatí pro malou firmu Kytky od potoka, která má v nabídce výhradně květiny z vlastní produkce. Více jak stovku druhů sezonních květin totiž pěstuje na ekologické farmě ve Velkých Přílepech, kde nejsou využívána přírodě škodící hnojiva a ani postřiky. Je ale možné i v poměrně specifickém „farmářském“ prostředí pracovat s koncepty diverzity? A jak se dle zakladatelky firmy Míly Hilgertové daří přispívat k odstraňování různých překážek na trhu práce, na něž naráží znevýhodněné skupiny?

Mílo, Kytky od potoka samozřejmě nejsou žádným velkým korporátem, kde je prosazování diverzity nezřídka zahrnuto i do principů firemní kultury. Přesto – daří se vám nějak s tímto konceptem v praxi pracovat?

My jsme skutečně malinká firma, a tak diverzitu a ani žádné jiné „procesy“ nijak programově neřešíme. Spíše spoléháme na to, že se nám podaří vytvářet takovou atmosféru na pracovišti, která bude otevřená všem. Dalo by se ale říct, že naše firemní kultura je postavena na hodnotách, které diverzitu podporuji. 

Hvězda Formule 1 Sebastian Vettel si na Velké ceně Maďarska oblékl duhový dres3. 8. 2021

Podporujete nějak cíleně také to, aby váš pracovní tým byl pestrý?

Malou firmu samozřejmě tvoří malý kolektiv. I proto je pro mne velmi důležité – možná ještě více, než kdybych pracovala se stovkami lidí – aby každý další člověk stávající tým doplňoval a obohacoval. Samozřejmě, že základní podmínkou je zvládnutí řemesla, ale pak přihlížím také k určité „jiskře v oku“ a také radosti z práce. Hledám i shodu na určitých hodnotách, které jsou pro nás klíčové – tedy poctivost, ohled na přírodu, udržitelnost, laskavost. Jinak si ale myslím, že jsme velmi pestrý kolektiv i co se názorů na mnohá další témata týká. Pestrost máme vlastně velmi rádi, svět je přeci pestrý a díky tomu také krásný.

Řada společností se v posledních letech hlásí k podpoře LGBT komunity, jak LGBT-friendly přístup vypadá v podání malé květinové firmy?

Co se týká týmu samotného, nikdy nebylo nutné nic podobného řešit, protože naše spolupráce vznikají na základě schopností a vzájemných sympatií. Vzájemně se respektujeme a jsme k sobě přátelští, protože právě to je pro nás niterně důležité – např. na rozdíl od vytváření souvisejících směrnic. Již jsme ale připravovali květinovou výzdobu na pár svateb pro lesby a gaye, z čehož jsme měli velkou radost. A možná, že právě to nejlépe deklaruje náš postoj.

 

Diverzita samozřejmě není jen tématem týkajícím se LGBT. Které skupiny lidí dle vašich zkušeností v Česku nejvíce naráží na různé překážky na trhu práce? A jak tyto překážky případně odstranit?

Já jako žena a matka dvou dětí o tom vím své. Převážnou část našeho týmu tak proto tvoří ženy – matky, kterým umožňujeme pracovat na částečný úvazek. Právě to je dle mého názoru jedno z řešení, jak konkrétně této skupině pomoci. Já sama doufám, že tím, že v rámci naší firmy vytváříme pracovní místa, která umožňují skloubit práci s rodinným životem, vlastně i něco málo měníme. Komplexní a systémová řešení ale nejsou nijak jednoduchá a problémem je, že jsou řízena shora.

Švýcaři v referendu rozhodnou, zda země uzákoní stejnopohlavní svazky. Dvě třetiny voličů se chystají hlasovat pro18. 8. 2021

Jaké argumenty byste – a to vzhledem k vlastním zkušenostem – použila pro přesvědčení těch, kdo jsou vůči prosazování diverzity a inkluze na pracovišti spíše skeptičtí?

I když to není přímo argumenty, obecně bych řekla, že bychom měli stavět na konkrétních hodnotách, které pomohou utvořit natolik otevřenou společnost, že v ní nebude nutné diverzitu a respekt k druhým nijak nařizovat.

 

Zdroj: Spolupráce