„Stojíme za vámi.“ Bidenova administrativa před začátkem školního roku adresovala videovzkaz trans studentům

Ve videu americké administrativy adresovaném trans studentům vystoupily například náměstkyně ministryně školství pro občanská práva Suzanne Goldberg nebo zdravotnická náměstkyně Rachel Levine.

V době, kdy se děti a mladí lidé po celém světě připravují na návrat do škol, ať už prezenčně nebo distančně, administrativa amerického prezidenta Joea Bidena vydala videovzkaz trans studentům napříč USA, píše web NBC News.

Místo kariéry a vysokého platu pasou ovce nebo učí jógu. Kvůli silnému tlaku společnosti hledá řada lidí smysl života mimo běžný shon25. 8. 2021

Ve společném čtvrtečním videu náměstkyně ministryně školství pro občanská práva Suzanne Goldberg, zástupkyně generálního prokurátora Kristen Clarke a náměstkyně ministerstva zdravotnictví Rachel Levine nastínily podporu federální vlády transgenderům studentům. A to v době, kdy v USA na úrovni jednotivých států rostou snahy o prosazení transfobních zákonů. Goldberg, která je lesba, ve videu mluvila o obavách, které mnoho trans studentů má z návratu do škol. „Pokud jsi transgender student, možná se bojíš, jak budeš přijat do nového školního roku a zda s tebou bude zacházeno s respektem,“ řekla ve videovzkazu. Kristen Clarke ocenila práci mnoha učitelů po celé zemi při vytváření bezpečného a inkluzivního prostředí pro LGBTQ studenty. „Chceme, abyste věděli, že ministerstvo školství a celá federální vláda stojí za vámi. Vaše práva ve škole jsou důležitá. Na vás záleží, doplnila Rachel Levine, která je nejvýše postavená trans politička v historii USA. 

Goldberg na závěr vyzvala trans studenty, kteří čelí diskriminaci, aby podali stížnost na Úřad pro občanská práva ministerstva školství. Není to poprvé, co se administrativa Joea Bidena od svého nástupu do úřadu snaží zlepšit situace trans lidí. V exekutivním nařízení, který vydal prezident první den v úřadu, rozšířil federální ochranu před diskriminací také na LGBTQ Američany s tím, že „děti by měly mít možnost učit se bez obav, zda jim bude odepřen přístup na toaletu, do šatny nebo ke školním sportům“. Jak bylo již zmíněno, politická transfobie v dnešních USA narůstá. Podle NBC bylo jenom za poslední dva roky představeno více než 75 návrhů zákona, které by trans dětem zakázaly účastnit se školních sportovních akcí a v devíti amerických státech byly schváleny. Na video se můžete podívat pod tímto odkazem

Zdroj: NBC News