Queer hvězda The Crown Emma Corrin promluvila o svých zkušenostech

Hvězda netflixové série The Crown Emma Corrin se rozhodla veřejně promluvit o svých zkušenostech jako queer člověka. „Myslím, že jsme zvyklí sami sebe definovat prostřednictvím binárních škatulek, podle nichž společnost funguje. Trvalo mi dlouho uvědomit si, že sama jsem někde mezi“ řekla herečka pro britskou televizi ITV.

Pětadvacetiletá britská herecká hvězda Emma Corrin, nejlépe známá pro svoji roli princezny Diany ve slavné Netflix sérii The Crown, se rozhodla promluvit o svých zkušenostech poté, co se na svém instagramovém účtu veřejně vytoutovala jako queer. Naopsal o tom  web BuzzFeed.

Jan Lacina (STAN): Pokud mladí lidé půjdou k volbám, nová Sněmovna by mohla být poprvé od druhé světové války bez komunistů. Je nejvyšší čas!23. 9. 2021

„Myslím, že viditelnost těchto věcí je klíčová. Moje cesta byla dlouhá a stále mě ještě dlouhá cesta čeká,“ uvedla herečka, která za svou roli v sérii The Crown obdržela ocenění Emmy a Zlatý glóbus, pro ITV News. „Myslím, že jsme zvyklí sami sebe definovat prostřednictvím binárních škatulek, podle nichž společnost funguje. Trvalo mi dlouho uvědomit si, že sama jsem někde mezi a stále si nejsem jistá, kde přesně,“ uvedla Corrin, která se nechává oslovovat v ženském rodě. Emma dodala, že když poprvé začala otevřeně mluvit o své cestě genderovou identitou, bylo to děsivé, ale pomohly jí pozitivní reakce. „Nebyla jsem si jistá, jestli dělám správnou věc, ale zpětná vazba od lidí z queer komunity byla úžasná,“ řekla Corrin v rozhovoru pro britskou televizní stanici.

„Stále vše objevuji a zjišťuji a myslím, že o to tu jde. Neexistuje žádná pevná identita, zvlášť pro lidi z queer komunity. Bude to pokračující cesta,“ uvedla slavná seriálová Diana z The Crown. Emma především doufá, že tento její příběh pomůže dalším lidem z queer komunity. Historický seriál The Crown, v Česku uveden pod názvem Koruna, patří k výkladním skříním streamovací platformy Netflix. Cenami ověnčený počin britského scénáristy Petera Morgana pojednávací o životě královny Alžběty II. posbíral 24 nominací na ceny Emmy.  

Zdroj: BuzzFeed