Londýnský gay club Heaven se proměnil v očkovací centrum. Chce pomoci zvýšit proočkovanost mladých lidí

Známý londýnský gay klub Heaven se na jeden večer proměnil v očkovací centrum. Washingtonské LGBTQ noční kluby jsou zase průkopníkem v nastavování covidových opatření, které mají ochránit zákazníky i personál.

Proslulý londýnský gay klub Heaven (který však není výhradně pro gaye), se jako první britský bar proměnil v očkovací centrum. Chce tak přispět ke snaze zvýšit proočkovanost mladých lidí v zemi, jak informoval server Daily Mirror.

Slovenská prezidentka osobně navštívila LGBT festival, poslanci mezitím kují orbánovské zákony19. 10. 2021

V nočním klubu bylo v neděli podáno více jak 1000 dávek vakcíny, převážně od firem Pfizer a AstraZeneca. Majitel klubu Jeremy Joseph uvedl, že vakcínu si mohou nechat aplikovat jak náhodní kolemjdoucí, tak ti, kteří mají v klubu rezervaci. Londýnské noční kluby se ve spolupráci s britskou vládou rozhodly jako potenciálně riziková místa, kam navíc dochází řada mladých lidí, k otázce řešení pandemie covidu přispět. S příchodem podzimu navíc Británie hodlá umožnit vstup do nočních klubů pouze vakcinovaným. Podle dat britského ministerstva zdravotnictví byly dvě třetiny mladých Britů ve věku 18 až 29 let naočkovaných alespoň jednou dávkou. 

Gay bary průkopníky v covidových opatřeních

V hlavním městě USA Washingtonu D. C. se zdejší gay bary zase staly průkopníkem v motivaci lidí k ochranným opatřením. Jako jedny z prvních ve městě znovuzavedly povinnost nošení roušek a umožnily vstup pouze vakcinovaným nebo testovaným. Podle majitele jednoho z washingtonských gay barů Johna Guggenmose od svých zákazníků za přijatá opatření sklidili jenom chválu a pozitivní emoce. Nastavená nařízení mají podle něj zákazníky i personál chránit, jak informoval web Eater

Zdroj: Daily Mirror, Eater