Homosexuální muži si na Západě v průměru vydělají méně než heterosexuálové, ukázala studie

Podle nové studie publikované v odborném časopise Journal of Population Economics heterosexuálové průměrně v USA, Evropské unii a Austrálii vydělávají více než homosexuálové nebo bisexuálové. Ve Spojených státech tento rozdíl například činí téměř jedenáct procent.

Propasti v průměrných platech žen a mužů jsou v Česku i ve světě dlouhodobě známým fenoménem. Problém nerovného ohodnocení se však netýká pouze pohlaví, ale také sexuálních menšin, jak ukázala nová studie publikovaná v odborném časopise Journal of Population Economics. Podle ní heterosexuálové průměrně v USA, Evropské unii a Austrálii vydělávají více než homosexuálové nebo bisexuálové.

Cvičit není nutné jen fyzicky. Co je emoční fitness a v čem může prospět každému z nás?2. 9. 2021

Jak podotýká web Open Access Government, ačkoliv na první pohled se – vzhledem k probíhajícím festivalům Pride v každém větším městě, duhovým logům globálních firem nebo zvyšujícímu se počtu otevřeně LGBT lidí ve veřejném protoru – může zdát, že na Západě dnes nejsou příslušníci LGBT komunity nějakým způsobem diskriminováni, údaje ze zveřejněné studie ukazují něco jiného. Vědci Anglia Ruskin University v ní zanalyzovali data z let 2012 až 2020, zaměřené na země Evropy, Severní Ameriky a Austrálie. Vyšel jim zajímavý výsledek. Homosexuální muži v západním světě vydělávají v průměrně o 6,8 procenta méně než heterosexuální. Naopak zcela opačný výsledek byl u lesbických žen – ty vydělávají o 7,1 procent více než heterosexuální ženy.

Ještě výraznější rozdíly ukázaly výsledky u bisexuálních pracujících. Bisexuální muži si přijdou na v průměru o 10,3 procenta méně než heterosexuální, u bisexuálních žen činí rozdíl 5,1 procenta. Například v USA celkově příslušníci sexuálních menšin vydělávají podle studie o 10,9 procenta méně než heterosexuálové. „Přetrvávající rozdíly u výdělků pro homosexuály a bisexuální muže a ženy tváří v tvář antidiskriminačním politikám je důvodem k obavám,“ uvedl jeden za autorů studie profesor Nick Drydakis. „Legislativa a pracovní pokyny by měly zaručit, aby lidé dostávali stejnou mzdu a nezažívali žádnou formu zaujatosti na pracovišti jen kvůli své sexuální orientaci nebo genderové identitě.“ Problém lze podle něj řešit tak, že politici budou pracovat na povzbuzování nedostatečně zastoupených příslušníků minorit, aby se ucházeli o lepší zaměstnání nebo povýšení.

Zdroj: Open Access Government