Je Batmanův protějšek Robin bisexuál? Nejnovější komiksové vydání slavné série to naznačuje

Robin, Batmanovův spolupracovník z legendární komiksové série DC Comics, je zřejmě bisexuál. Vyplývá to z pokračování série Batman: Urban Legends, které vyšlo v úterý. Pro odhalení pravdy si však zřejmě budeme muset počkat na další díl v prosinci.

Robin, Batmanovův spolupracovník z legendární komiksové série DC Comics, je bisexuál. Vyplývá to z pokračování série Batman: Urban Legends, které vyšlo v úterý. Robin v něm souhlasí s tím, že půjde na rande s jiným chlapcem.

Lucie Borhyová: „Přála bych si, aby lidé na svět nahlíželi optimističtěji, byli vřelejší, ohleduplnější a milejší“20. 10. 2021

Dotyčným Robinem je Tim Drake, třetí z nejméně čtyř mladých mužů po Batmanově boku. Nejnovější příběh zobrazuje Tima, který se znovu setkává se starým přítelem Bernardem Dowdem. S postupem času se Timovy city k Bernardovi zdají být více než jen přátelské: když se poprvé potkají, Tim si pomyslí: „Zdá se, že už je to roky, ale stále vypadá... stále vypadá...“ Bernarda následně unese nový padouch Chaos Monster a během svého útěku naznačuje, že ví, že Tim je Robin, a prohlásí, že si přeje, aby „mohli spolu rande dokončit“. Dvojice se dostává do bezpečí a na konci vydání Tim říká Bernardovi: „Hodně jsem o té noci přemýšlel a já - nevím, co to pro mě znamenalo. Ještě ne. Ale rád bych na to přišel. Bernard poté navrhe Timovi jít na skutečné rande, což mladý hrdina přijímá. 

Urban Legends je antologická série, takže fanoušci se dozví pokračování příběhu Tima Drakea až s dalším vydáním v prosinci. Pokud se Robin skutečně vykreslí jako bisexuál, bude to nejnovější LGBT příspěvek do Batmanovské rodiny, jak píší NBC News. V komiksech DC Comics se už v minulosti vyjevila Batwoman jako lesba, stejně jako záporačky Harley Quinn a Poison Ivy. Bisexuálkou je také Catwoman a v ulicích Gothamu často hlídkovala lesbická policejní detektivka Renee Montoya, a to jako policistka i jako záhadná superhrdinka The Question. Tim Drake je však prvním LGBT mužským hrdinou v batmanovských komiksech. 

Zdroj: NBC News