Je splněný sen podílet se na proměně módní krajiny, říká první transgender modelka z obálky prestižního magazínu Vogue

Modelka Ariel Nicholson se zapsala do historie jako první transgender modelka, jejíž fotografie se objevila na obálce prestižního amerického módního magazínu Vogue.

Modelka Ariel Nicholson se zapsala do historie jako první transgender modelka, jejíž fotografie se objevila na obálce prestižního amerického módního magazínu Vogue. Informaci přinesl web NBC News. Obhájkyně LGBT práv je jednou z osmi modelek zdobících zářijové číslo magazínu, které oslavuje modelky bořící standardy.

FOTOREPORT: Jak vypadal průvod Maspalomas Pride by Freedom 2022? Velká párty a odvážné i méně odvážné outfity17. 5. 2022

„Mít možnost podílet se na proměně módní krajiny je splněný sen,“ napsala transgender modelka na sociální sítě. Rodačka z New Jersey přitom v centru pozornosti není žádným nováčkem. Ve svých třinácti letech vystoupila v dokumentu americké veřejnoprávní televize PBS Growing Up Trans, který sledoval osudy osmi mladých transgender lidí. Už od střední školy má Nicholson smlouvu s modelingovou agenturou a v roce 2018 jako první transgender žena vystoupila na runway show Calvin Klein. Nicholson je také první transgender modelkou na obálce amerického Vogue, ale nikoliv globálně. Vůbec první se stala brazilská modelka Valentina Sampaio, která se v roce 2017 objevila na titulní straně francouzské verze módního magazínu. 

Inspirovat k přijetí LGBTQ komunity

Trangender ženám se dveře do modelingu v posledních letech otevírají stále více. Pozornost nedávno vzbudila jihoafrická modelka Lehlogonolo Machaba, která se jako první trans žena bude ucházet o titul Miss JAR. Doufá, jak uvedla, že její účast bude v zemi inspirovat k většímu přijetí LGBTQ komunity. Jihoafrická republika sice jako jediná africká země umožňuje homosexuálům uzavírat manželství i legální změnu pohlaví, předsudky a stigmatizace sexuálních menšin je tu však stále silně přítomná, jak uvedla agentura Reuters. Místní národní soutěž krásy se transgender modelkám otevřela v roce 2019, podobně jako v jiných zemích. 

Zdroj: NBC News, Reuters