„LGBT jsou slepá vývojová větev.“ Lékař Pollert pobouřil svým výrokem na sociálních sítích

Anesteziolog a bývalý sportovec Lukáš Pollert rozbouřil sociální sítě svým výrokem na adresu LGBT. Homosexuály označil za „slepou vývojovou větev, která tu dlouho nebude“. Svými slovy ohledně festivalu Prague Pride v týdnu pobouřila také herečka Jiřina Bohdalová.

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na sociální sítě anesteziolog z pražské Fakultní nemocnice Motol a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Pod příspěvkem se spustila bouře kritiky.

Za nenávistnou politikou vůči LGBT+ lidem v Česku stojí zcela jistě Moskva, její hlásnou troubou je nechvalně proslulá Aliance pro rodinu26. 4. 2022

„Já dokážu být také někdy drsný a jedovatý. Ale vždy vůči někomu, kdo mi ubližuje, ohrožuje mě, nebo s ním alespoň soupeřím. Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří Vám nic neudělali a neohrožují Vás? Jste lékař, k čertu. Tak si važte všech lidí stejně,“ reagoval zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek, který jindy nepatří mezi přílišné obránce LGBT komunity. „Já se nebojím LGBTIQA+, ale takových lékařů, jako jste vy. fakt mě děsíte + se mi z vás dělá nevolno,“ napsala například advokátka Lucie Hrdá, která se zabývá sexuálním násílím. Ozval se také bývalý hokejista Dominik Hašek. „Ke kritice kolegů (myšleno sportovců, či bývalých sportovců) jsem opatrnější. Tedy jsem k ním trochu shovívavější. Ovšem v tomto případě to je od Lukáše Pollerta hnus a je třeba to říci nahlas!“ napsal na Twitteru.

Pollert nebyl jediný, kdo minulý týden pobouřil svými výroky na adresu LGBT komunity. „Svět je nemocnej a naše malá zemička taky. Když máme několik pohlaví, když máme MeToo, když máme, já nevím co… Vždyť je to příšerný, vždyť je to proti zdravému rozumu. Ježiš, já nevím, kde ty pohlaví mám, jestli v podpaží, nebo jestli mi je tatínek zapomněl udělat…“ uvedla herečka Jiřina Bohdalová v rozhovoru pro Reflex. „Ať si to myslí pro sebe, ale ať to nevykřikují, tyhle pitomosti. Nemají co dělat, daří se jim moc dobře, za nic!“ pokračovala devadesátiletá herečka rázným tónem na adresu sexuálních menšin. 

Zdroj: Vojtěch Petrů