Freddie Mercury zavítal do Prahy a pořádně ji rozparádil aneb Koncert hudební skupiny Queenie na Křižíkově fontáně

Před pár dny se na Křižíkově fontáně odehrál pražský koncert hudební skupiny Queenie, který se uskutečnil v rámci letní UNIVERSUM Tour. Od 20:00 se tak nejen pražskými Holešovicemi rozezněly hity legendární kapely Queen a to v podání „českého Freddieho“ Michaela Klucha. LUI magazín u toho samozřejmě nemohl chybět.

Kapela svou show propojila s Křižíkovou fontánou a letošní tour pojala mnohem tematičtěji než v minulých letech. Catering nabízel oblíbený pokrm Freddieho Mercuryho, kuře bang-bang. Mezi oblíbenými hity kapely Queen zazněla také operní árie Barcelona v duetu s Petrou Alvarez, sólistkou Národního divadla.

Skupina Queenie

Hudební skupina Queenie vznikla v roce 2006 a svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele Queen. Svá vystoupení Queenie označují za koncertní divadlo, skrze něž předávají hudbu Queen dalším generacím. Koncertní show Queenie charakterizuje nejen precizní ztvárnění písní v původních tóninách a aranžích či fyzická podoba zakladatele kapely Michaela Klucha s Freddiem Mercurym, ale také technická dokonalost podpořená vlastním realizačním týmem a smysl i pro ty nejmenší detaily. To vše z Queenie dělá jednu z nejuznávanějších tribute kapel u nás i v zahraničí.

Pokud jste nestihli pražský koncert, můžete kapelu zastihnout v září na obrovských koncertech v O2 aréně.

 

Zdroj: Jan Witek