Legendární herečka a „královna křiku“ Jamie Lee Curtis odhalila, že její dcera je transgender

Legendární americká herečka, která díky svým hororovým rolím bývá nazývána „královna křiku“, prozradila, že její dcera je transgender. Prohlásila rovněž, že na ni nemohla být hrdější.

Královna křiku Jamie Lee Curtis proslula svými rolemi v hororových filmech. Zahrála si ve snímcích jako jsou Halloween, Mlha, Modrá ocel, Pravdivé lži nebo Virus. Dvojnásobná držtelka Zlatého glóbu teď veřejně oznámila, že její nejmladší dcera Ruby, kterou sdílí se svým manželem a dalším známým hercem Christopherem Guestem, je trans žena.

Rizika nebaleného pečiva a Světová zdravotnická organizace: Na internetu se objevila nepravdivá informace!28. 3. 2022

Jak uvedl BuzzFeed, herečka prohlásila, že na Ruby nemohla být hrdější. „S úžasem a hrdostí jsme sledovali, jak se z našeho syna stala naše dcera Ruby,“ dodala také Jamie s tím, že jí její dcera pomohla zbavit se představy, že pohlaví je pevně dané. Pětadvacetiletá Ruby se v současnosti živí jako tvůrkyně počítačových her a příští rok se chystá uzavřít sňatek. Jamie již jednu čtyřiatřicetiletou starší dceru má. Herečka se za práva LGBTQ komunity staví dlouhodobě. V loňském roce oznámila, že bude režírovat a hrát hlavní roli v televizním filmu o Sáře Cunninghamové a její organizaci Free Mom Hugs, která se snaží o to, umocnit „svět k oslavě komunity LGBTQIA+ prostřednictvím zviditelnění, vzdělávání a konverzace.“ Uvedla to CNN

Lee Curtis je za své role držitelka několika ocenění, mimo zmíněné Zlaté glóby získala také ocenění BAFTA a Saturn Awards. Má také svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, mimo herectví je blogerkou pro The Huffington Post a spisovatelkou dětských knih. V dalších letech se již tradičně objeví v roli Laurie Strode filmové série Halloween nebo v připravovaných snímcích Everythink Everywhere All at Once nebo Borderlands. 

Zdroj: BuzzFeed, CNN