MasterChef Roman Staša pokřtil svou kuchařku. Na oslavě nechyběli porotci soutěže MasterChef, Marek Ztracený, ale i redaktor LUI Jan Witek, který je spoluautorem knihy

V příjemné restauraci Zas a znova, která se nachází kousek za Prahou, se včera konal křest první kuchařky vítěze poslední řady soutěže MasterChef Česko Romana Staši. Na akci nechybělo spoustu známých osobností, ale například i redaktor magazínu LUI Jan Witek, který je spoluautorem Romanovy kuchařky.

Matla – přesně tak se jmenuje první kuchařka Romana Staši. Tento název nevznikl náhodou, ale jde vlastně o Romanovu přezdívku, která se poprvé objevila právě v soutěži amatérských kuchařů MasterChef.

Usměvavý Roman získal titul MasterChefa především díky svému smyslu pro chuť, ale mnoho fanoušků po celém Česku okouzlil taktéž svým nakažlivým úsměvem. A s doprovodem mnoha úsměvů probíhala i včerejší akce.

Samotný křest začal proslovem Romana, který po přivítání všech hostů pozval na podium moderátora Lukáše Vlčka – mladého klučinu, který si chtěl splnit svůj sen stát se moderátorem, což se mu na křtu Romanovy knihy podařilo. Ihned po úvodu si pozvali také Jana Witka, redaktora magazínu LUI, který s Romanem a jeho týmem celou knihu vytvářel. Společně se poznali během rozhovoru pro magazín LUI Living a jejich smysl pro humor se propojil natolik, že Roman Honzu požádal, aby mu napsal jeho první knihu – kuchařku plnou příběhů.

„Byla to skvělá spolupráce, na kterou budu moc rád vzpomínat a moc Romanovi a jeho týmu děkuji za zajímavou zkušenost. Jsem rád, že jsem Romana mohl poznat a vlastně i zjistit, že jsme si v mnohem dost podobní. Myslím si, že se nám podařilo vytvořit nejen knihu plnou zajímavých receptů, ale hezky zachytit i velmi pestrý životní příběh Romana. Slyšel jsem, že jsou na knihu výborné ohlasy a mám z toho vekou radost,” dodává ke spolupráci Jan Witek.

Našeho redaktora Honzu na podiu vystřídal Honza Punčochář a Radek Kašpárek, tedy známí porotci soutěže MasterChef Česko, kteří společně s Romanem knihu pokřtili čerstvě natočeným pivem. Kuchařka Matla však nebylo to jediné, co se na akci křtilo. Před restaurací byl totiž ještě zaparkovaný foodtruck, se kterým Roman bude objíždět různá místa po Česku v rámci svého projektu Bez Adresy. Ten pokřtil společně se zpěvákem Markem Ztraceným.

Queer hvězda The Crown Emma Corrin promluvila o svých zkušenostech16. 8. 2021

Právě s Markem Ztraceným pojede Roman Staša šňůru koncertů během letošního léta, na kterých bude připravovat některá ze svých oblíbených jídel. „Jsem moc rád, že Roman souhlasil s mým návrhem na spolupráci a bude připravovat jídlo na mých koncertech. Je to veselý člověk, který mě ihned zaujal a fandil jsem mu. Když jsem přemýšlel, že bych na koncertě chtěl mít i nějaké fajn jídlo, ihned jsem věděl, že se ozvu právě Romanovi,“ pronesl Marek Ztracený během křtu.

Kromě porotců ze soutěže MasterChef se na křtu objevilo spoustu dalších známých osobností, ale třeba i Romanova rodina a nejlepší přátelé, kteří mají dokonce v knize své vlastní kapitoly, ve kterých popisují Romanův život ze svého úhlu pohledu. „Jsem moc rád, že jste všichni přišli a moc si toho vážím. Kuchařka je konečně venku a je fakt skvělá. Doufám, že vám bude dělat stejnou radost jako mně,“ dodal s úsměvem Roman Staša během úvodního proslovu a s úsměvem šel pak vydání jeho první knihy oslavit se všemi přítomnými hosty.

Zdroj: Roman Staša