Konečně se začíná natáčet životopisný film o Cher. Hudební i módní ikona si na něj musela počkat 75 let!

Věřili byste tomu, že úžasná a šarmantní Cher před pár dny oslavila 75. narozeniny? Má za sebou život plný úspěchu i zvratů. Zanedlouho její turbulentní život uvidíme v biografickém filmu. No už bylo na čase! Cher novinu o životopisném snímku oznámila fanouškům v den svých narozenin na Twitteru.

Štáb je plný slavných jmen

Natáčet se bude ve studiích Universal Pictures. Scénáře se má ujmout blízký přítel Cher Eric Roth, držitel mnoha ocenění za filmové scénáře. Získal filmového Oscara za Forresta Gumpa a má nominaci například za Podivuhodný příběh Benjamina Buttona nebo třetí remake hitu Zrodila se hvězda z roku 2018. Na produkci filmu se bude podílet sama Cher a k ruce si bere duo Judy Craymer a Garyho Goetzmana, kteří jsou podepsaní pod úspěšným muzikálem Mamma Mia! Na nový film se všichni ohromně těší, protože v něm jasně větří komerční úspěch.

Judy Craymer v oficiálním oznámení nového filmu chválila Cher za „talent, statečnost, jedinečný úsudek, vřelost a vizi“. Inspirovala podle ní celé generace svým nesouměřitelným úspěchem v hudbě, filmu i televizi. Je nejvyšší čas ukázat divákům a divačkám její životní příběh na velkém plátně.

Teď ale přichází otázka nejdůležitější: kdo ve filmu ztvární mladou Cher? Nebo to nestárnoucí hvězda zvládne sama? Snímek taky zatím nemá jméno.  

Život, který vydá na seriál

V životopisném filmu bude o čem vyprávět. Cher odešla v pouhých 16 letech ze školy a přestěhovala se do Los Angeles za štěstím. Její hvězda opravdu začala stoupat. Nejprve po boku Sonnyho Bona, protože ač vždycky byla rozená star, na začátku kariéry trpěla zbytečnou nesmělostí a nechtěla stát sama na pódiu. Sonny a Cher vyrostli do slavné dvojice a pronikli nejen na hudebním poli – jejich hit I Got You Babe trhal americké i britské hitparády. V 70. letech prorazili především svým televizním pořadem The Sonny & Cher Comedy Hour, který každý týden sledovalo 30 milionů diváků. Cher se díky kostýmům prezentovaným na televizní obrazovce začala profilovat i jako módní ikona. Když se pár v roce 1975 rozvedl, Cher pokračovala v sólové umělecké dráze.

Osmdesátá léta kreativní záběr Cher rozšířila o další oblast. Stala se úspěšnou a uznávanou herečkou, a to nejen v muzikálech, ale i dramatických rolích. Za výkon ve filmu Pod vlivem úplňku v roce 1987 získala filmového Oscara. Během své kariéry si Cher sáhla na zpěv, divadelní i filmové herectví, režii, produkci, televizní vystupování. Upoutala svým mladistvým vzhledem, ale i počtem mladších milenců. Netajila se plastickými operacemi, jimiž potlačila svoje etnické rysy – Cher v sobě má arménskou, irskou, německou, anglickou a cherokeezkou krev. A taky měla několik tetování v době, kdy to ještě nebylo cool.

„Díky pandemii se moje firma digitalizovala a ukázalo se, že můžu být kdekoliv a pracovat odkudkoliv,“ říká bývalý kadeřník a vlastník salonů Filip Gregor, který nyní žije v Mexiku25. 8. 2021

Gay ikona a matka trans syna

Uhrančivá zpěvačka se také stala jednou z nejmilovanějších gay ikon. Přispěla k tomu svým vzhledem, hlubokým hlasem, přesunem k disco music, ale i jedinečným módním stylem a neméně ikonickým účesem. V roce 1979 přizvala k vystoupení v Las Vegas dvě drag queens, a tím napomohla představení dragu širokým masám. Cher pravidelně vystupuje na pridech, zapojila se do kampaní proti HIV/AIDS a obecně na podporu LGBT komunity.

K tématu má osobně dost blízko. Duo Sonny & Cher ve svých televizních shows rádo dávalo na odiv svoji krásnou rodinu, již spolu s rodiči tvořilo sladké blonďaté dítko vždy oděné v roztomilých šatičkách. Byl to Chaz Bono, dnes 52letý autor knih, herec a LGBT aktivista. Nejdřív se veřejně vyoutoval jako lesba, v roce 2008 zahájil tranzici. Jeho matka Cher díky tomu poznala, že LGBT lidé nemají ve společnosti rovné místo s ostatními, a začala se za rovnost menšinových sexuálních orientací a genderových identit zasazovat.

Cher má ovšem ještě jednoho syna jménem Elijah Blue, který je po svých rodičích muzikant. Jeho otce, rockera Gregga Allmana, si Cher vzala pouhé čtyři dny poté, co nabyl platnosti její rozvod se Sonnym. O pouhých devět dní později jí došla trpělivost s jeho pitím a heroinem a požádala o rozvod. Tehdy se Allmanovi ještě podařilo věci urovnat, o tři roky později už to nezvládl a manželství se rozpadlo.

Zdroj: Bohdana Rambousková