IKEA i letos podpoří Mezinárodní den proti homofobii IDAHOT a přispěje na provoz poradny S barvou ven
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: IKEA

IKEA i letos podpoří Mezinárodní den proti homofobii IDAHOT a přispěje na provoz poradny S barvou ven

I letos IKEA podpoří Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii (IDAHOT), který připadá na 17. května. U svých obchodních domů vyvěsí tzv. vlajku pokroku a zisk z prodeje duhové tašky STORSTOMMA věnuje LGBT+ online poradně S barvou ven. IKEA Česká republika se také stala partnerem nového dokumentárního filmu Zákon lásky o snaze prosadit manželství párů stejného pohlaví. Ve svých obchodních domech rovněž vytvoří dočasné ukázkové pokoje s názvem Bez rozdílu.
Redakce Redakce Autor
14. 5. 2021

Vyvěšením vlajky pokroku chce IKEA poukázat na potřebu zahrnout do komunity LGBT+ mnoho identit. Vlajku pokroku navrhl v roce 2018 umělec Daniel Quasar. Vlajka obsahuje černé a hnědé pruhy, které představují barevné komunity LGBT+, stejně jako pruhy růžové, světle modré a bílé, které zase symbolizují transgenderovou komunitu. Barvy tak ilustrují větší různorodost a inkluzi.

<Path> Ricky Martin vzal pomoc hurikány zdevastovanému Portoriku do svých rukou. Doslova. Oslovil další celebrity a vyrazil s nimi na ostrov pomáhatZdroj:

Diskriminace může být všudypřítomná

„Je důležité uvědomit si, že sexuální orientace a gender nejsou jedinými součástmi identity člověka, na kterých záleží. Někteří lidé mohou čelit další diskriminaci kvůli své rase, etnickému původu, sociální vrstvě, vyznání nebo například fyzickým a duševním schopnostem. Pro nás je vyvěšení vlajky pokroku a vytvoření speciálních ukázkových pokojů více než symbolické. Víme, že je před námi ještě kus cesty, aby se se všemi lidmi v LGBT+ komunitě zacházelo stejným způsobem a necítili se být odříznutí,“ říká Roman Bojko, manažer pro rovnost, diverzitu a inkluzi IKEA Česká republika.

IKEA letos v Česku druhým rokem v řadě prodává duhovou tašku STORSTOMMA. Zisk z prodeje věnuje LGBT+ online poradně Sbarvouven.cz, která pomáhá klientům a klientkám s coming outem, hledáním vlastní identity a zvládnutím strachu z odmítnutí rodinou či přáteli. „Online poradnu S barvou ven jsme podpořili už i loni, kdy duhová taška STORSTOMMA dorazila poprvé i do našich obchodních domů v Česku. Prodalo se jí zhruba 8 500 kusů a poradně jsme věnovali téměř 130 tisíc korun,“ doplňuje Roman Bojko.

IKEA se také stala hrdým partnerem časosběrného dokumentu Zákon lásky od režisérky Barbory Chalupové. Finančně podpořila dokončení filmu a věnovala 300 kusů tašek STORSTOMMA do crowdfundingové kampaně. Příběh se věnuje otázce sňatků osob stejného pohlaví a premiéru bude mít 21. května na festivalu Jeden svět.

<Path> Beyoncé podporuje LGBTIQ minoritu krásným a originálním valentýnským dárkem! Zdroj:

Zákazníci IKEA mohou svou podporu komunitě vyjádřit i díky novému krytu na reproduktor ENEBY, který navrhl jeden z LGBT+ zaměstnanců IKEA v Japonsku. Vzal dva přenosné reproduktory ENEBY a polepil je tenkými pruhy látky nejrůznějších barev. Díky tomu mají reproduktory nejen krásné kryty v duhových barvách, ale vyjadřují také jasný a hrdý postoj. Duhový kryt ENEBY se prodává na 33 trzích včetně Česka.

Další informace najdete na webu IKEA.cz. Tématu se podrobně věnuje i nový díl IKEA Podcastu.

Populární
články

Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Módní fotograf Lukáš Kimlička se z Bratislavy přestěhoval na malé město
Living 2023

Módní fotograf Lukáš Kimlička: "Rád kombinuju na první pohled nesourodé věci, materiály a struktury!"

Autor: Redakce
Záchrana se podařila
LIDÉ

Utajené soukromí doktora Káji ze Slunce, seno… Koho skrýval v ložnici, s kým zažil harašení a co se mu stalo osudným

Autor: Albert Prokop
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?
STYL

Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?

Autor: Irena Piloušková
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce

E-Shop