Herec Jaromír Nosek se během pandemie stal zedníkem i tváří reklamní kampaně. V ní se jako elegán zbavuje jedné ze svých neřestí

Jaromír Nosek patří díky své nevšední vizáži k hercům, které vidíte jednou a máte je v paměti napořád. Nebýt pandemie koronaviru, možná by už měl za sebou úspěšnou divadelní premiéru coby režisér. Během opakovaných lockdownů se však herec (a bývalý šikovný barman) stal na čas stěhovákem, zedníkem, zahradníkem, ale také tváří reklamní kampaně.

Co dělá herec Jaromír Nosek, když nemůže hrát divadlo, a barman Jaromír Nosek, když nemůže za bar? Jak moc vás doba covidová postihla?

Herec a barman Jaromír Nosek s ostatními herci a barmany dělá úplně jinou práci. (smích) Toho, co jsem během pandemie začal dělat, je spousta. Jezdil jsem ještěrkou, dodávkou, vytloukal jsem příklepem vzduchotechniku ze zdi, usazoval bazén, stříhal túje, řezal trámy, stěhoval kuchyně nebo třeba vyměňoval tlumiče na skútru…

Vypadat jako lesba je sexy a „in“. Nový trend si oblíbily herečky i modelky, které tak dávají sbohem „nepohodlné ženskosti“5. 5. 2022

Vaše tvář je poměrně známá, jak dříve lidé reagovali, když jste jim v hospodě U Rarášků, kde jste působil právě jako barman, přinesl pivo? A jak reagovali nyní, když viděli „herce z televize“, jak jezdí s ještěrkou nebo maká na stavbě?

Všichni byli velmi milí a v poslední době i shovívaví. Vlastně i na mém příkladu viděli, že herci se práce opravdu nebojí, což si o nás někteří často mylně myslí.

Měl jste v plánu i režii divadelní hry Přátelák, jejíž premiéra se měla odehrát v březnu tohoto roku. Můžeme se na její uvedení těšit v létě, ke kterému se divadelníci upínají jako k období, kdy budou moci hrát alespoň venku?

Přátelák skutečně v březnu premiéru měl, ale asi jen pro tři lidi, takže čekáme. Můj pragmatický odhad je, že čekáme minimálně do podzimu. Teď už jsem začal režírovat dokonce druhou hru – Richarda III. Ovšem opět do šuplíčku a „na čekačku“.

Stal jste se tváří značky glo hyper+, tedy zařízení na zahřívaný tabák. Jaký je váš vztah k těmto technologickým novinkám, nikotinu, ale i neřestem obecně?

Kouříval jsem klasické cigarety, pak vyzkoušel ty elektronické, které mě ale nechytly. Nakonec se mi do ruky dostala právě zařízení na zahřívaný tabák a ta jsou podle mého názoru nejblíže skutečné cigaretě. Čili jsem rád, že jsem díky tomu mohl seknout s klasickými cigaretami. Do budoucna mám ale v plánu s kouřením přestat úplně.

Jaký je váš názor na účast herců v reklamách? Když vy sám zvažujete nabídku stát se tváří nějaké značky, co při rozhodování hraje roli?

Já obecně reklamy moc točit nechci. Ale konkrétně nabídka od glo přišla v době, kdy se peníze – upřímně řečeno – více než hodily. Přesto musím říct, že zrovna zařízení na zahřívání tabáku považuji za smysluplný produkt, který může lidem pomoct stejně, jako pomohl mně. Takže jsem si řekl – proč ne?

Mýtus nebo tvrdá realita? Odborníci řekli, jak moc elektronika a umělé světlo doopravdy ovlivňují náš spánek28. 3. 2022

Ve zmíněné kampani jste stylizován jako elegán v perfektně padnoucím obleku, byla tato stylizace „nutné zlo“, které jde tak trochu proti vašemu obrazu, nebo se i vy rád občas „hodíte do gala“ i v běžném životě?

Do gala se hodím rád, ačkoliv tím neplývám. (smích) Jednou za čas se ale na vhodnou příležitost opravdu těším. Takže o „nutné zlo“ se rozhodně nejednalo, naopak to bylo cool!

Zdroj: Spolupráce