„Zázračná“ metoda 369 slibuje vytoužený úspěch i pohádkové bohatství. Uživatelé sociálních sítí jí podlehli a podle mnohých funguje

Taky jste netrpěliví a občas chcete věci trochu popohnat? Když změna sama nepřichází, proč jí nepomoct. Někdo se dá na aktivismus, někdo na modlení. Generace Z si oblíbila zákon přitažlivosti neboli metodu manifestace snů s využitím magických čísel 369. Na Tiktoku se spousty lidí chlubí tím, jak díky ní získali lepší práci, nové přátele nebo si přišli na velké peníze.

Nejlepší je začít s menšími sny

Metoda 369 je způsob, jak dosáhnout splnění svých velkých přání. Jde doslova o zhmotnění (manifestaci) toho, co si přejeme. Videa s hashtagem #369method mají na Tiktoku stovky miliónů zhlédnutí, Google už vloni v srpnu hlásil 400% nárůst vyhledávání výrazu „manifestation“. Spousty lidí tvrdí, že jim tato metoda skutečně zafungovala.  

Jednoduše shrnuto, jde o to vybrat si svůj velký sen a soustředěním myšlenek na něj dát vesmíru najevo, že se daná věc má skutečně stát. Proto se o metodě 369 mluví také jako o zákonu přitažlivosti. Při stanovení cíle je potřeba být co nejvíc konkrétní a samozřejmě je dobré zůstat nohama na zemi. Přát si, abychom se na druhý den stali nejbohatším člověkem světa, je bláhové. Ti, jimž metoda již do života přinesla štěstí, radí začít se skromným přáním.

Zhmotnit si svá přání

Představa, že pouhou utkvělou myšlenkou na něco docílíme toho, že se to skutečně stane, je velmi lákavá. Zejména v případě, že se nám nedaří a naše dosavadní, mnohdy urputné pokusy o úspěch zklamaly. Rada „změň své myšlení a změníš svůj život“ zní geniálně jednoduše.

Manifestace, neboli zhmotnění našich přání, stojí na jednoduchém předpokladu: zákony vesmíru můžeme využít ve svůj prospěch tak, že věci z nehmotného světa (naše sny, tužby, naděje) přeneseme do fyzického světa, v němž žijeme. Koneckonců vše materiální, co nás obklopuje, taky nejdřív existovalo v rovině pouhé myšlenky, a teprve pak to dostalo konkrétní obrysy.

Vesmír je na mé straně

Princess Stanny na svém tiktokovém účtu ukazuje, jak metodu 369 používá. Stanovuje si malý cíl – chce se opět spojit s kamarádkou, s níž se už pár měsíců neviděla. Nejdřív napíše třikrát JMÉNO kamarádky, pak šestkrát svůj ZÁMĚR: znovu se spojit s kamarádkou. A pak devětkrát kýženou AKCI, kterou má kamarádka provést: má se jí telefonicky ozvat s dobrou zprávou. Když si to Princess Stany celé zapíše do deníčku, snaží se být pozitivně naladěná a myslet na to, že je milována, že má jako osobnost svoji hodnotu a že vesmír je na její straně. Právě negativní smýšlení a pocit úzkosti podle Princess Stanny vedlo k tomu, že jí minulý pokus nezafungoval.

Zdroj: Giphy

Lidé, kteří se zákonem přitažlivosti a energie zabývají seriózněji, nejspíš kroutí hlavou nad tím, jak si sociální sítě dokázaly celou věc zjednodušit. Pochopitelně, zázrak se musí vejít do několikavteřinového videa. Klasičtější postup manifestace metodou 369 říká, že jakmile si opravdu dobře zvolíte své přání, napíšete ho třikrát ráno, šestkrát v poledne a devětkrát večer. A tak to opakujete po dobu 45 dní.

Nejlepší forma překvapení vašeho milovaného? Zašlete mu kytici, která vydá za tisíc slov3. 5. 2021

Proč právě kombinace čísel 3-6-9

Výběr čísel samozřejmě není náhodný. Trojka je velmi významná v numerologii. Napřímo nás propojuje se zdrojem vesmírné energie. Šestka představuje mohutnou vnitřní sílu, peníze a materiální svět. Devítka znamená lásku, sílu víry a odstraňuje pochyby o sobě samých. O kombinaci těchto tří čísel se někdy mluví jako o tajném kódu Nikoly Tesly, slavného vynálezce, který kromě fyzikálních zákonů údajně ovládal i tajemství vesmíru a věřil na sílu čísel.

Další důležitou součástí metody je pozitivní afirmace – zvolíme si motivační větu, jejímž opakováním ovlivníme běh věcí tak, aby se skutečně staly. Koupím si krásný dům. Důležité je nesklouznout k pochybám a nepolevovat ve víře, i když se věci nebudou vyvíjet hned tak, jak bychom si představovali.

Ladislav Hoberlant (31): „Pouze dva kluci z tisíce hledají na seznamce opravdu vážný vztah“2. 6. 2021

Může to opravdu fungovat?

Lidský mozek je výkonná laboratoř. Každý náš pocit je výsledkem chemického koktejlu, který nám laboratoř vpustila do žil. Pokud začneme vědomě kontrolovat to, na co a jak myslíme, můžeme tím ovlivnit procesy probíhající v mozku. A tedy to, jak se cítíme. Pokud tedy budeme myslet pozitivně, soustředit se na svůj cíl a s vděkem přijímat vše, co přijde, budeme mít pocit větší spokojenosti. A s dobrou náladou a sebevědomím začneme dosahovat úspěchů, které se dřív nedostavily.

Je přirozené, že zákon přitažlivosti oslovil masy lidí právě v době pandemie, kdy je náš život plný nejistot a obav z budoucnosti. Zázračná metoda 369 se zdá jako způsob, jak získat zpět kontrolu nad vlastní budoucností v době velkého chaosu. Ať už uvěříme propojení s vesmírem nebo ne, pozitivní přístup rozhodně není na škodu.

Zdroj: Bohdana Rambousková