Je nejkrásnější muž současnosti Henry Cavill gay? Otázka, na kterou zatím neexistuje jednoznačná odpověď

Běžnou situací v životě ženy bývá, že ten nejatraktivnější muž v širokém okolí se nakonec ukáže být gay. Protože o herci britského původu Henrym Cavillovi se často hovoří jako o nejkrásnějším muži současnosti, spekulace o jeho sexuální orientaci jsou na pořadu dne. Otázka Je Henry Cavill gay je diskutována na všech internetových fórech – samozřejmě ji otevírají především gayové a doufají v pozitivní odpověď.

Představitel těch nejmužnějších rolí

Kdo Henryho Cavilla jednou viděl v nějakém filmu či seriálu, už si ho nadosmrti zapamatuje. Postava vysoká 185 cm, vyrýsované břišáky, ostře řezaná mužná tvář hodná Supermana. Moment, on přece hrál Supermana ve filmu Muž z oceli z roku 2013, který se stal největším finančním trhákem ze všech supermanovských titulů v historii. Upnutý trikot si oblékl znovu ve snímku Batman versus Superman: Úsvit spravedlnosti, kde ho ale diváci za nulovou chemii mezi ním a Benem Affleckem v roli Batmana ostře zkritizovali. Podobně nulová chemie mezi ním a Lois Laneovou jen přiživila spekulace o jeho sexuální orientaci.

Nad Henryho dokonalým vzhledem jste mohli vzdychat v seriálu Tudorovci, kde ztělesnil Charlese Brandona, vévodu ze Suffolku, ve Hvězdném prachu, Válce bohů nebo v Mission: Impossible – Fallout. Hlavní pozornost ale vzbudil jako ztepilý, stříbrovlasý Geralt z Rivie v seriálu Zaklínač, na jehož další řadu se netrpělivě čeká. Kdo by to byl řekl, že malý Henry býval obtloustlý chlapeček, kterého pro jeho vzhled v dětství často šikanovali!

Kde se vzaly drby

Spekulace o Cavillově homosexuální orientaci tak nějak nechtěně zažehl jeho dlouholetý kamarád Corey Spears, sám vyoutovaný gay. Spears je americký herec, který se objevil např. ve filmu Traffic – nadvláda gangů. Fanoušci si všimli spousty neformálních fotek, které Henrym s Cavillem zveřejňoval na svém Facebooku. Nebyli na nich jen oni dva, ale i další sympatičtí muži, kteří zkrátka byli jasně gay. A Henry v jejich přítomnosti na všech snímcích působí až podezřele přirozeně. Pro fanoušky je to důkaz jeho homosexuality. To je sice trochu přitažené za vlasy, ale jak se říká, není kouře bez ohně…

Henry na tato obvinění vždy jen namítl, že shodou okolností má hodně přátel mezi gayi. Ovšem fanouškovská základna si bystře všimla důležitého detailu: když bylo v roce 2011 oznámeno, že Henry Cavill dostal roli Supermana, hromady rozporuplných fotek z facebookového profilu Coreyho Spearse náhle zmizely. Náhoda?

Milovníci záhad jásají. Vědci objevili v hlubinách oceánu a pod silnou vrstvou ledu neznámou formu života22. 2. 2021

Henry si chrání soukromí… jako každý gay

O Henrym se říká, že svůj soukromý život na veřejnost netahá. Zůstával stranou i během natáčení Války bohů, kdy spolu herci na place strávili řadu velmi intenzivních dní, což natáčení akčního filmu plného bitevních scén vyžadovalo. Představitel Stavrose Stephen Dorff pak prohlásil, že ani po takové společné zkušenosti o Henrym prakticky nic neví. Což považuje za zvláštní, protože většinou své herecké kolegy během práce opravdu dobře pozná.

Cavill to opět lakonicky okomentoval: prý chce, aby jeho soukromí zůstalo opravdu soukromé. Nechce být příliš otevřený a všechno na sebe prozradit novinářům. Takové prohlášení přeci zní totálně gay! Na druhou stranu, možná je jen stále ještě zraněný zrušeným zasnoubením s parkurovou jezdkyní Ellen Whitaker, která ho opustila v roce 2012.

Zdroj: Giphy

Vyhýbáte se receptům se složitější přípravou? S ergonomicky tvarovanými noži Kineo zvládnete každou kuchařskou finesu30. 3. 2021

Nebyl by první herec, který kvůli roli tají, že je gay

V době, kdy mu byla přiklepnuta role Supermana, se Henry Cavill dostal do centra zájmu a názor na jeho sexuální orientaci měl skutečně každý. Zaznělo podezření, že je gay stejně jako jeho kamarád, herec Luke Evans, jenže kvůli Supermanovi se teď jeho PR musí snažit zamaskovat všechny stopy. Někdo ho prý dokonce v roce 2009 potkal v gay klubu. Skvělý důkaz! A kdo tam někdy nebyl?

V každém případě předstírání heterosexuální orientace kvůli roli je celkem běžnou praxí. Nejde jen o to, že se herci bojí, aby jim veřejný coming out nezavřel dveře ke kariéře. Tak jako Mattu Bomberovi, který nedostal roli v 50 odstínech šedi, protože fakt, že je v občanském životě gay, by některým divačkám mohl zbrzdit divoké erotické fantazie. Často se stává i to, že produkce po hercích vyžadují, aby svoji homosexuální orientaci nedávali najevo. To se prý stalo třeba Lito Rodriguezovi z Osmého smyslu – produkce na něj tlačila, aby vystupoval jako heterosexuál, protože to přitáhne víc divaček. Což vůbec nedává smysl, když tam Lito hraje herce, který se bojí coming outu a skrývá svého partnera před veřejností.

Zdroj: Giphy

Žijeme v báječné době, kdy se natáčí spousty filmů s LGBT motivy a spousty herců a hereček jsou out. V čem to zatím trochu zadrhává, je skutečnost, že gay herci nakonec hrají heterosexuály a hetero herci ztvárňují LGBT role. Ať už je sexuální orientace Henryho Cavilla jakákoli, dělá dobře, že světu zatím žádného stálého partnera ani partnerku neukázal. Nechává tím otevřenou šanci nám všem.

Zdroj: Bohdana Rambousková