Daniel Krejčík zazářil ve Výměně manželek po boku svého partnera Matěje Stropnického. Dvojice konečně ukázala, že i gay páry mohou vychovávat děti

Výměna manželek patří mezi jedny z nejsledovanějších pořadů u nás a je tomu tak především z toho důvodu, že se často jedná o pořádný extrém, co se „hlavních hrdinů“ týče. To sice není případ posledního dílu, ale i tak se jednalo o dost zajímavou výměnu. V hlavní roli se totiž na jedné straně představil herec a dabér Daniel Krejčík a jeho partner, novinář a bývalý šéf Strany zelených Matěj Stropnický a na straně druhé manželé Martina a Pavel, kteří mají šest dětí.

Jednou za čas se produkce známého pořadu Výměna manželek snaží zajeté epizody nějakým způsobem ozvláštnit. Podobně to bylo zhruba před třemi lety, kdy se v pořadu objevil známý módní návrhář Osmany Laffita se svým partnerem. Osmany se tenkrát ocitnul v domácnosti, kde se staral o celkem sedm dětí, což pro něj byl docela zápřah, jelikož žádné vlastní dítě nemá.

Dost podobně na tom byl teprve 26letý herec a dabér Daniel Krejčík, který se dostal do rodiny se šesti dětmi, kde měl na starost i dva prcky, které musel přebalovat. Nicméně i dle slov tatínka Pavla si se vším poradil skvěle. Danielovi naopak děti přirostly k srdci natolik, že se nebál říct, že by chtěl s Matějem jednoho dne vychovávat své vlastní.

Zámecká paní

Z Martiny, která je zkušenou matkou šesti dětí a každý den se téměř od rána do večera nezastaví, se po čas Výměny manželek stala „zámecká paní“. Jakmile poprvé přijela ke klukům do Osečan, bylo vidět její velké překvapení. Je pravda, že k tomu, aby se na zámku v Osečanech Martina cítila jako princezna, je zatím potřeba ještě opravdu hodně práce, ale ani té se Martina nebála. Není to totiž žádná „fajnovka“ a tak se doslova ihned zapojila do všech prací, které bylo potřeba na zámku udělat. Nakonec i ona si odváží hezký zážitek a mimo jiné si uvědomila, že chvíli může být i něco jiného než pouze matka a teď už ví, že nesmí zapomínat ani sama na sebe.

Martina bydlí se svou rodinou v panelákovém bytě v Jablonci nad Nisou a obě rodiny se dokonce sblížily natolik, že se chtějí navštěvovat. Martina s Pavlem už nyní údajně plánují, že klukům budou dávat děti na víkendy. Martina si to dle svých slov náramně užila a stejně tak její muž Pavel, který byl rád, že přijel super strejda, se kterým se dalo mluvit, a žádná nafoukaná maminka, která by byla k ničemu.

Penis — Vzestupy a pády nejuctívanější části mužského těla9. 3. 2018

Přesvědčila je produkce

Známý zámecký gay pár by prý nikdy nenapadlo se do pořadu přihlásit a hned v úvodu epizody zaznělo, že si tento pár vybrala sama produkce. Přesvědčování údajně nebylo jednoduché, ale Daniel s Matějem nakonec nelitují, že do toho šli. O tom svědčí i jejich zprávy, které kluci sdíleli ihned po odvysílání epizody.

„Uff, tak je to za námi. Výměna „manželek“. Když nás z televize oslovili, měsíc jsme se o tom bavili a závěr jsme furt měnili. Nakonec rozhodly následující důvody. Prvním bylo heslo: „ven z bubliny" – to byl jeden z důvodů, proč jsme se také přestěhovali na ves. Život má bejt prostě pestrej. Čím různější lidi člověk potká, tím ho víc žije a taky třeba líp pochopí jejich životy a tím i názory, že jo. Dalším důvodem byly samozřejmě peníze – živit tenhle barák není žádná bžunda a musíme do léta sehnat čtyři miliony na střechu, teda, už jsem zvlád osm set tisíc, zbejvá 3,2 mil, abych byl přesnej, mazec! Řekli jsme si, že zkusíme svoji účast pojmout trochu jinak, než je v pořadu zvykem, brát prostě tu druhou rodinu jako návštěvu, jako přátele a zkusit je poznat a vyjít se všemi dobře, netočit se na blbostech. My taky nejsme dokonalí a oni, u mě maminka Martina, to měli taky tak, debaty s ní byly tudíž fajn a zajímavé, ona sama je statečná, silná ženská, která hodně obětuje svojí rodině a vydrží všechno, ale strašně mě potěšilo, když pak nakonec řekla: jsem ráda, že jsem chvíli nebyla jenom máma, ale znovu taky i Martina, to jí moc přeju, aby si udržela,“ píše Matěj Stropnický ve svém statusu.

Penis — Vzestupy a pády nejuctívanější části mužského těla9. 3. 2018

Matěj se nakonec vyjádřil i k samotným dětem, které by si jeho partner Daniel v budoucnu moc přál: „Chtěl jsem, aby si Dan vyzkoušel, jaké to je starat se o děti. Trochu se podle jiných dílů dalo tušit, že bezdětný pár vyměněj do rodiny s hodně dětmi a to vyšlo. Sám je jedináček, děti by moc chtěl a trochu jsem doufal, že změní názor – jenomže on to setsakramentsky dobře zvládnul a názor nezměnil, šest dětí prý není potřeba, ale tři klíďo. Tohle úplně neklaplo.“ Nicméně už v samotném pořadu Matěj prohlásil, co by to byl za partnera, kdyby v tom Danovi nevyšel vstříc a tak se rodina kluků v budoucnu možná rozšíří o další členy.

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík během focení pro magazín LUI Living, Foto: se souhlasem Lucie Desmond

„Náhradní“ rodina se mi vryla do srdce

Podobně Výměnu manželek komentoval také Daniel Krejčík: „Spousta známých z naší sociální bubliny nás za přijetí téhle nabídky bude hejtovat. Teda vlastně už hejtuje. Ale já vám řeknu, že si za tím rozhodnutím stojím. Poznal jsem partu šesti skvělejch dětí a jednoho tátu obra, který se mi fakt vryli do srdce. Doufám, že jsem otevřel oči pár lidem, kteří si pořád myslí, že gayové by neměli mít k dětem přístup blíž než na dva metry a že rozhodně nemůžou bejt stejně dobrý rodiče jako heterosexuální páry. Přispělo se nám něco na zámek a druhá rodina může za odměnu od Novy jet na první společnou dovolenou nebo hodit něco do kasičky pro děti. Smekám před všema maminkama a tatínkama na mateřský, za těch 10 dnů jsem naspal dohromady asi 30 hodin, vařil v kotlích dvakrát denně, přebaloval, rýsoval kružnice, pověsil asi milion kusů prádla, učil tatínka, kterej se musí setsakramentsky otáčet, aby to všechno uživil, jak má svoje děti poslouchat a bejt pro ně parťák. Stýská se mi po nich a v létě je tu máme na prázdniny, jak dlouho budou chtít. Nevěřil bych, že to napíšu, ale moc jsem si to užil.“

Samozřejmě i Dan se vyjádřil k tomu, jak je to s plánováním rodiny u nich doma: „Často píšete, že se vám zdáme jako ideální pár se vším všady a divíte se, že nejsme jednotní v tom, jestli budem nebo nebudem rodiče. Hele, v dnešní době dokonalejch instagramovejch rodin je někdy prospěšný vidět za těma hezkejma fotkama páry, co maj taky svoje bolístky.“

Penis — Vzestupy a pády nejuctívanější části mužského těla9. 3. 2018

Konečně rozumní lidé a důležitá zpráva veřejnosti

Účast gay páru ve Výměně manželek určitě několik lidí nadzvedla ze židle, ale ruku na srdce – konečně se v tomto pořadu objevili chytří a inteligentní lidé, což jinak moc pravidlem není. Mohlo to dopadnout tak, že by Daniela v nové rodině nepřijali, že by Martina Matějem opovrhovala, ale nic takového se nestalo. Na obou stranách totiž byli rozumní lidé. Člověku se pak trochu pozastavuje rozum nad tím, když vidí některá individua, která mají možnost vychovávat děti a gay páry, které by dítě zahrnuly láskou a péčí, zase tak jednoduchou možnost nemají. Pokud Výměnu manželek sledujete pravidelně, jak často se stalo, že by novou „maminku“ děti doslova nechtěly pustit domů? Věčné homofoby to asi nepřesvědčí, ale poslední epizoda Výměny manželek byla ideální ukázkou toho, že i gay páry dokážou být dobrými a pečlivými rodiči.

Zdroj: Jan Witek