Live streamy hýbou světem kultury. Pozadu není ani česká travesti scéna, se kterou na letošního Valentýna nebudete sami
Rozhovor
Zdroj: Piano
<Path>

Live streamy hýbou světem kultury. Pozadu není ani česká travesti scéna, se kterou na letošního Valentýna nebudete sami

Kultura se od začátku pandemie koronaviru přesunula víceméně do online prostředí a ať už se jedná o divadla, zpěváky či další umělce, většina z nich se se svými vystoupeními přesunula na internet, aby mohla být alespoň v nějaké míře ve spojení s fanoušky. Pozadu není ani česká travesti scéna, která chrlí jedno vystoupení za druhým.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
9. 2. 2021

TiFanny BiGest, Naira Delairo, Wendy Adkins a Marta Comedy. Známé české travesti umělkyně, nebo chcete-li drag queens, bohužel přišly o možnost být nablízku svému publiku a jediným způsobem, jak své fanoušky neustále bavit, zůstává alespoň živé vysílání prostřednictvím internetu. Tyto umělkyně nyní chystají velkolepou Valentýnskou show, které jsme se pokusili spolu s TiFanny BiGest nahlédnout pod pokličku.

Jak moc vás jako umělkyně zasáhla aktuální pandemie koronaviru?

Všechny z nás dost znatelně. Bohužel nyní nemůžeme vystupovat, jelikož jsou všechny bary zavřené, proto jsme se ve spolupráci s Piano barem rozhodly dělat živá vysílání, abychom lidi v této těžké době alespoň nějakým způsobem pobavily. Začínaly jsme s vánočním live streamem, kde jsem figurovala pouze já a Naira Delairo. Tohle vysílání mělo docela velký úspěch, tak jsme něco podobného zopakovaly i na Silvestra. To už se k nám přidala Wendy Adkins. Nyní koncept rozšiřujeme o další umělkyni, kterou je Marta Comedy.

Jakou máte zkušenost s již proběhlými live streamy a jak na ně reagovali fanoušci?

Musím říct, že máme velmi dobrou zkušenost a tato forma se nám osvědčila. Oba live streamy už mají přes tisíc zhlédnutí. Někomu to možná přijde málo, ale takových tisíc lidí se do Piano baru nikdy v životě nemůže vejít. Bar má kapacitu pouze 60 lidí a kdybychom takové vystoupení měly dělat pro tisíc lidí, asi bychom do Velikonoc nedělaly nic jiného. (smích) Internet nám nyní umožňuje vystoupit pro daleko víc lidí, což je skvělé a je to určitě jedna výhod.

Nicméně živá vystoupení live stream rozhodně nenahradí, nemýlím se?

Máš pravdu. Určitě bychom rády vystupovaly naživo. Když mám připravenou píseň, která je rychlá a rytmická, očekávám, že publikum bude tleskat a podpoří mě. Teprve pak mě vystoupení opravdu pohltí. Naše vystoupení jsou většinou o interakci s diváky, kdy vznikají různé vtipné okamžiky a můžeme vidět odezvu. Při online vystoupení vám vlastně nikdo nezatleská a jediné, co můžeme vidět, jsou komentáře a smajlíky v chatu, ale to až po vystoupení. Ale samozřejmě i to nás vždy moc potěší.

Jak říkám, je skvělé, že alespoň takto se můžeme spojit s fanoušky. Na druhou stranu už se nemůžeme dočkat, až budeme vystupovat živě.

UPOUTÁVKA NA VALENTÝNSKOU SHOW:

Všechny čtyři patříte pod jednu travesti skupinu?

Každá vystupujeme sama za sebe, ačkoliv Naira Delairo začíná spolupracovat s travesti show Techtle Mechtle a Kočky a Marta Comedy hostuje u skupiny Screamers. Já a Wendy Adkins jsme každá sólo a děláme si své akce. Nicméně všechny jsme pražské travesti umělkyně.

Jak jste se daly dohromady?

Na vánočním live streamu jsme byly pouze já a Naira a bylo to takové komorní. Poté jsme měly schůzi ohledně silvestrovského dílu a byla s námi i Wendy Adkins, takže jsme ji k sobě přizvaly, aby vystoupení bylo pestřejší a abychom zasáhly více diváků. Nyní jsme se opět rozhodly rozšířit obzory a oslovit větší okruh lidí a vzaly jsme mezi sebe Martu Comedy. Všechny čtyři pravidelně vystupujeme a jsme takové stálice Piano baru.

Řekni mi více detailů k samotné valentýnské akci, kdy a kde je možné ji vidět?

Akce bude probíhat v sobotu 13. února od 19 hod. V tomto čase se spustí přímý přenos buď na kanálu YouTube (ZDE), nebo bude možnost sledovat přímo na stránkách Piano baru.

<Path> Zapomeňte na travesti. Do Čech míří velkolepá show s americkými „drag queens“ z dílny světoznámého RuPaula!Zdroj: Werq the world

Na co se diváci mohou těšit?

Připravily jsme úplně novou stage a diváci se určitě můžou těšit na spoustu efektů a zajímavých písní. Už teď vím, že to bude opravdu bomba.

Můžeme prozradit alespoň něco málo z programu?

Můžete se těšit na vystoupení, živý zpěv, různé speciální efekty, které v Piano baru jen tak vidět nejsou a součástí bude i mini seznamka. Víc však prozrazovat nechci, aby lidé byli alespoň trochu napnutí.

Prozradíme alespoň pár songů, které během vysílání zazní?

Za mě se na začátku mohou těšit na Conchitu Wurst, ale objeví se třeba i Whitney Houston. Ale víc už ani muk. (smích)

Abych však nezapomněla, celý pořad bude moderovat Martin Cibulka, který bude živě zpívat a nebudou chybět ani světelné efekty, které bude mít na starosti Jan Krupička. Střihu a režie se ujme Karel Wuchterle. Musím říct, že tento live stream bude jakýmsi vyvrcholením všech ostatních. Když už nemůžeme vystupovat před lidmi, setkáme se alespoň online.

Pro koho je akce určena? Není pouze pro nezadané?

Vůbec ne! Je úplně pro kohokoliv, kdo se chce pobavit a chce si užít valentýnský víkend. V žádném případě to není pouze pro nezadané. Mohou se koukat i zadané páry. Myslím, že se pobaví každý.

Platí se za vysílání nějaké vstupné?

Nemáme žádné vstupné, takže se na nás může dívat úplně každý, ale za každou podporu budeme určitě moc rádi. Je pravda, že se vysílání snažíme dělat kvalitně tak, aby nebylo natáčeno pouze přes mobil někde v obýváku. Jen technika, která je potřeba k tomu, abychom mohly pracovat s kvalitním obrazem a aby to nějak vypadalo, je velmi drahá. Máme prostřih na tři kamery.

Je pravda, že jsem viděl upoutávku a musím říct, že je opravdu kvalitní. Přiznám se, že od české travesti scény jsem nic takového nečekal…

Valentýnský live stream jsme chtěly udělat specifický v tom, že mu uděláme velké promo. Proto jsme k němu všichni natočili reklamu, což byl neskutečný zážitek. Spot má sice jen minutu a půl, ale natáčeli jsme ho snad čtyři hodiny. Měli jsme k dispozici opravdu drahou techniku, aby to mělo nějakou úroveň. Dřívější záznamy byly v HD kvalitě, nyní bude video dokonce ve 4K.

JAK VZNIKALA UPOUTÁVKA NA VALENTÝNSKOU SHOW?

Takže pokud lidé mají kvalitní televizi a připojení k internetu, budou vás mít doslova na dosah ruky?

To ano. Myslím si, že kvalita přenosu celé vystoupení ještě více umocní.

Jak dlouho jste valentýnskou show chystali?

Už od začátku nového roku. Je to vlastně jediná show, na kterou máme alespoň trochu více času na přípravu. Vánoční show jsme totiž chystali asi dva týdny předem, silvestrovskou asi čtyři dny, ale hned po silvestrovské show jsme začali plánovat valentýnskou, aby to mělo grády.

Uvidíme, jak se budou vyvíjet vládní opatření, ale máte v plánu nějaké další podobné online vystoupení?

Další zatím v plánu není, protože doufáme, že už brzo budeme moci konečně vystupovat živě. Tento Valentýnský speciál bereme jako jakési zakončení live streamů. Jak se říká, to nejlepší na konec. Bude to opravdu vymazlená show, která nemá na české travesti scéně obdoby. Většina ostatních totiž svá vystoupení natáčí na mobil doma z obýváku, což samozřejmě neodsuzujeme, ale rozhodli jsme se jít trochu jinou cestou.

Autor: Jan Witek

Zdroj: Jan Witek

Populární
články

HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Je vzhled pokožky projevem stárnutí, nebo je to naopak?
TĚLO & MYSL

Vrásky, pigmentové skvrny či znaménka neodráží stárnutí. Pokožka naopak určuje naše zdraví. Lze si tak péčí o pleť prodloužit život?

Autor: Mirka Dobešová
Jan Gemrot má za sebou i spoustu charitativních aukcí. Nejraději má ale kolaboraci s Janem Černým, která vznikla za účelem podpory dětí postižených autismem
LIDÉ

Jan Gemrot: Malování je velmi osamělá činnost. Považuji to za formu meditace či modlitby

Autor: Rozálie Růžičková
Giorgia Meloni, italská premiérka a členka konzervativní strany Bratři Itálie
AKTUALITY

Italská vláda vede válku proti LGBT+ rodinám. Dopady nových nařízení jsou alarmující. Hrozí podobná situace také Česku?

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Masturbace je příjemná a zdravá zároveň. Není důvod se za ni stydět
HOT!

Naučte se masturbovat: 5 rad, jak si místo rychlovky před spaním dopřát intenzivní orgasmický zážitek

Autor: Martin Lyko

E-Shop