Svatý Valentýn bude letos podomácku, ale špičkové kuchyně, roztomilých dárků ani kožených hříšností se vzdát nemusíte

Už máte vymyšleno, čím překvapíte svého miláčka na svátek zamilovaných? Bude to chtít zapojit víc fantazie než obvykle, protože osvědčená klasika jako večeře v restauraci nebo romantická procházka nočním městem letos padá. Nicméně i tyto radosti si můžete užít, jen trochu jinak. Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak svatého Valentýna příjemně oslavit, i když musíte být do devíti večer doma.

Rudé růže, nebo sakury?

Velkým pugétem voňavých růží na Valentýna nikdy chybu neuděláte. Navíc jeho nákupem můžete letos podpořit své lokální květinářství a mít z toho dobrý pocit. Můžete na to jít i jinak. Například známé brašnářství Tlustý zajistí kytici růží ke každé valentýnské objednávce doručované po Praze. A svátek lásky bere opravdu přísně, protože v kolekci Přísný Valentýn nabízí ručně šitý obojek, vodítko, pouta i plácačku.

Pokud řezání ani řezaným kytkám neholdujete, ohromte svou druhou polovičku kokedamou od Zahrady na niti – nakupovat můžete přímo v obchodě, protože nyní je možné mít otevřeno, nebo pohodlně přes e-shop. A pokud váš miláček svou péčí umučí i kaktus, potěšte ho jezerním skřítkem. Tato japonská jezerní řasa nepotřebuje nic než vodu, a navíc je to rostlina, které prospívá lidský dotek.

Pokud chcete být opravdu originální, hoďte kytky za hlavu a překvapte svou lásku Valentýnskou krabičkou od Big Boy. Obsahuje dvě nebesky jemná ořechová másla – limitovanou edici krému Sakura a Malinový cheesecake – a dvě lahodné čokolády. Je to dárek, který se doslova rozplyne na jazyku.

Valentýnská domácí pohodička

Sexy spodní prádlo je klasika, ta udělá radost vždycky. Ale co takhle to letos zkusit jinak? Značka veselých ponožek Dedoles totiž nabízí i veselé spodní prádlo v takovém výběru kousků, že si z nich partneři můžou sestavit sladěný partnerský set. Valentýnská kolekce zahrnuje trenky, boxerky, ponožky, papuče, kalhotky, sportovní podprsenky, dokonce i roušky a masky na oči pro dobré spaní. To zní jako pravá domácí pohodička! Není se za co stydět, že zůstanete doma – letos žádné valentýnské party stejně nejsou.

A aby byla atmosféra ještě lepší, postarejte se o správnou hudbu. Hnízdečko lásky skvěle oživí designový reproduktor Panasonic SC-HC200. Jasný a čistý zvuk, skvělá konektivita a minimalistické provedení vám dopřejí hudební zážitek, který opravdu potěší. A protože hudba vede až k samému srdci, připravte pro ten speciální večer vlastní playlist. Pokud se ovšem hudebně neshodnete, není potřeba nic lámat přes koleno. Obdarujte svého drahouška kvalitními bezdrátovými sluchátky RZ-S300W od Panasonic. Každé sluchátko je nezávisle připojeno k telefonu přes Bluetooth, což umožňuje stabilní přenos. Sluchátka vydrží přehrávat zamilované songy až 30 hodin v kuse.

Noc ve velkém stylu za dveřmi bytu

Luxusní večeře od vyhlášeného šéfkuchaře se rozhodně vzdát nemusíte. Filip Sajler se svojí novou službou Eat Perfect připravil dvě valentýnská menu, která se skládají ze dvou předkrmů, hlavního jídla a dezertu, k tomu vybral ideální víno a lahev prosecca. Předpřipravené jídlo vám doručí až domů a vy je pro vašeho miláčka během pár minut dovaříte, aby na talíř šlo jako čerstvé. Můžete se třeba tvářit, že jste to připravili od základu celé – anebo si ve dvou užít trochu společného vaření.

A po večeři by to chtělo nějakou vysokou kulturu. Máte možnost získat lístky na divadelní představení, na které jste je marně sháněli roky. Na divadelním portálu Dramox.cz si snadno a okamžitě vyberete záznam představení třeba z oblíbeného Dejvického divadla.

Pro takovou příležitost si na sobě jistě nenecháte pohodlné domácí oblečení. Vytáhněte pro tento kouzelný večer pěkně outfit do společnosti, který jste na sobě nejspíš už rok neměli. A překvapte svoji drahou polovičku dárkem nejromantičtějším – náramkem nebo náhrdelníkem s přívěsky ve tvaru růží a srdíček z valentýnské kolekce Pandora. Jak dokazují designéři A. Filippo Ficarelli a Francesco Terzo, šperky Pandora báječně sluší ženám i mužům bez rozdílu.

Zdroj: Redakce