Letošní MasterChef Česko Roman Staša připravuje kuchařku. Její součástí se můžete stát i vy

Roman Staša je úřadujícím vítězem soutěže amatérských kuchařů MasterChef Česko. Michelinského kuchaře Radka Kašpárka, trojnásobného vítěze ankety Zlatý kuchař Jana Punčocháře a Zlatého kuchaře roku 2019 Přemka Forejta si Roman získal především díky svému smyslu pro chuť. Mnoho fanoušků po celém Česku zase okouzlil svým nakažlivým úsměvem. Roman aktuálně připravuje svou první kuchařku a její součástí se můžete stát i vy.

Roman Staša je rozhodně jedním z nejvýraznějších soutěžících všech proběhlých řad soutěže MasterChef Česko. Ačkoliv se z něj během soutěže stal velmi dobrý kuchař, někdy proklouznul opravdu jen tzv. „o chlup“. Ne nadarmo tak ve finále prohlásil: „Tahle soutěž mi popsala hodně stran v mojí životní knize, byl to fakt velkej zážitek, a jestli tohle někdo uslyší, tak ať do toho jde. Když jsem přišel, nepoznal jsem houbu od bedly, já jsem prostě jenom strašně chtěl.“

Velmi zajímavý je však i Romanův osobní životní příběh, který popisuje, jak Roman vyrůstal, že byl jedním z nejlepších hokejistů v Česku, působil jako osobní trenér, procestoval zajímavé země po světě, ale i to, že byl v jeden čas arogantním floutkem, kterého nezajímal názor nikoho jiného a jakým způsobem v sobě po nějaké době opět našel dobro a pokoru. Přesně tyto životní okamžiky, ale i mnoho dalších, se v připravované kuchařce Romana Staši objeví. Nebude se tak jednat o klasickou kuchařku, ale o knihu plnou zajímavých a inspirativních příběhů a životních kapitol Romana, které doplní zajímavé recepty.

Spousta chutných receptů

Co by to bylo za kuchařku, kdyby v ní nebyly chutné recepty? Můžete se těšit na spoustu zajímavých jídel, která budou v mnoha případech složena možná až z netradičních kombinací surovin. Ačkoliv se v kuchařce objeví i několik tradičních jídel, většina z nich vás překvapí zajímavým a neobvyklým způsobem přípravy. Můžeme však potvrdit, že se nejedná o žádnou složitou kulinařinu. Romanovou zásadou je, aby bylo možné všechny recepty připravit i u vás doma a aby jejich přípravu zvládl opravdu každý.

Výzkum ukazuje, jak se změní sexuální život po pandemii. Sex na jednu noc bude tabu, vztahy stoupnou v ceně. Kdy se zase odvážeme?15. 4. 2021

LUI byl u toho

O tom, že všechny recepty a taktéž samotný příběh Romana opravdu stojí za to, jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Velká část kuchařky totiž vznikala celý minulý týden, kdy se Roman se svým týmem zavřel na nádherném místě zvaném Kouzelná Samota.

V tomto týmu nechyběl ani redaktor magazínu LUI Jan Witek, kterého si Roman vybral jako autora své kuchařky s příběhem. „Poprvé jsme se s Romanem setkali během tvorby rozhovoru pro poslední číslo magazínu LUI Living. Zhruba týden poté mi zavolal Ondra, což je manažer Romana, který mi sdělil, že jsou z rozhovoru a spolupráce nadšeni a že by byli moc rádi, kdybych se stal autorem Romanovi první kuchařky. Samozřejmě jsem odpověděl, že ano, protože taková výzva se neodmítá. Byl to velmi zajímavý týden a nyní je ještě spousta tvrdé práce před námi, ale rozhodně to bude stát za to,“ dodává redaktor LUI Jan Witek.

„Byl to náročný týden a mnoho práce nás ještě čeká, ale neskutečně se těším, až bude kuchařka venku a budu si ji moci celou přečíst. Pokud vše půjde hladce, termín vydání by měl být někdy dubnu. Stačí sledovat mé sociální sítě, kde se zájemci dozví nejaktuálnější informace,“ říká k přípravě kuchařky Roman Staša.

Součástí první kuchařky Romana Staši můžete být i vy!

Také byste se rádi stali součástí chystané kuchařky Romana Staši? Není problém! Co nejdříve uvařte vaše oblíbené jídlo, se kterým se vyfoťte (ne pouze jídlo, ale i sami sebe) a fotku poté sdílejte na Instagramu s označením profilu Romana (@roman.stasa) a hashtagem #matla. Roman poté vybere jednoho z fanoušků, jehož recept s fotkou otiskne přímo ve své kuchařce. Hodně štěstí!

Zdroj: Redakce LUI