Konečně už zase můžeme na pivo. Oslavte to se svijanským pivním speciálem

Při dodržení bezpečnostních pravidel si můžeme po několika týdnech konečně zase zajít do restaurace, baru nebo hospody. Těm, kteří si při této příležitosti chtějí dát něco „extra“, doporučujeme pivo s příhodným názvem Svijanský Svátek, které známý pivovar uvařil speciálně k dlouho očekávanému konci uzavření restaurací, obchodů a služeb, ale také pro nadcházející vánoční a novoroční svátky. Měli by si však pospíšit: sudové sezónní pivo bude na čepu vybraných svijanských restaurací a hospod jen po omezenou dobu.

Svijanský Svátek je další v řadě kroužkovaných piv ze Svijan. Stejně jako Zámecký Máz je inspirován starými recepturami, podle nichž se v minulém století vařilo pivo zavážené před zimou na nepřístupné horské chaty.

„Hotový Svijanský Svátek se po filtraci znovu zakvašuje rozkvašenou mladinou, tzv. kroužky, a po opětovném zakvašení plní do sudů, v nichž dokváší potřetí. Obsahuje velké množství živých pivovarských kvasinek, a tedy i vitamínů skupiny B a dalších tělu prospěšných přírodních látek,“ přibližuje nové svijanské pivo sládek Petr Menšík.

K výrobě Svijanského Svátku slouží zvláště vybrané suroviny a dostává se mu při ní vybrané péče. Základem je kombinace vybraných humnových sladů a tradičně pěstovaný Osvaldův klon Žateckého poloraného červeňáku z vlastních chmelnic pivovaru a osvědčená technologie výroby českého piva s otevřeným kvašením ve spilce a zrání v ležáckých sklepích, která i letos Svijanům přinesla několik cen na světových degustačních soutěžích. „Výjimečný charakter tomuto zlatožlutému pivu s obsahem 5,0 procent alkoholu dává kroužkování, které v chuti a vůni mírně prozrazuje kvasnice a ve vzhledu pivu dává slabý zákal. Jistě nemusím ani dodávat, že je nepasterovaný, jako všechna svijanská piva,“ pokračuje Petr Menšík.

Svijanský Svátek v celé své kráse

„Téměř třetinu letošního roku zůstala většina restaurací a hospod zavřená. To je samozřejmě zoufalá situace pro všechny jejich provozovatele. Ale trpí tím i pivaři, zvláště pak milovníci točeného piva. Jistě se po skončení nouzového stavu do svého oblíbeného podniku sami rádi vrátí, ale abychom jim dali ještě jeden pádný důvod pro jeho návštěvu, uvařili jsme další výjimečné sezónní pivo,“ dodává ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík.

Vánoční edice baleného piva

Vánoce si pivovar letos připomíná i speciální slavnostní edicí Svijanského Mázu v různých obalech. V zeleném dekoru se symboly Vánoc připravil nejen speciální vánoční „osmipack“ Svijanského Mázu 11 %, ale také pětilitrové soudky, půllitrové plechovky a dvoulitrové Plechovky (nejen) pro chlapy. Stejný motiv nadcházejících vánoční svátků našel místo i na lahvích Svijanského Mázu v běžném prodeji.

Zdroj: Pivovar Svijany Advertorial