I pandemie koronaviru přináší nové příležitosti. Klub mu zavřeli, ale díky nové službě dnes dodává jídlo stovkám zákazníků

Petr Katanski je majitelem známého pražského klubu Friends. Ten je kvůli aktuálním vládním nařízením uzavřen, ale už během první vlny pandemie koronaviru se Petr rozhodl rozjet svůj dlouho zvažovaný nápad a podařilo se. Jeho služba JídloDom.cz je už po pár měsících ve skvělých číslech a rozjíždí se stále víc. Petr je důkazem toho, že i pandemie koronaviru může být příležitostí k novým začátkům. Tento příběh nás velmi zaujal, proto jsme Petra požádali o rozhovor, ačkoliv je velmi těžké jej nyní dohnat.

Jak ses z provozování nočního klubu dostal ke stravovací firmě?

Upřesnil bych, že klub Friends stále vlastním a provozuji, ale rozhodl jsem se, že jej prodám, a tak už pouze čekám na kupce. Mám k tomu hned několik důvodů. Tím prvním je má rodina. S manželem se nám narodil syn a vzhledem k tomu, že vidím, jak mnoho mladých lidí nedopadá moc dobře a nemá třeba takovou sílu odolat drogám a alkoholu, nechci riskovat, že můj syn bude vyrůstat v domnění, že vlastníme noční klub, kde je k těmto věcem často blízko. Zároveň už se o klub nechtěl starat ani můj manžel, který byl několik posledních let provozním.

Dlouhé roky jsem lidem přinášel zábavu a dotáhl jsem Friends tak daleko, že dosáhl svých kapacit. Snažil jsem se, aby to nebyl noční klub, ve kterém se bude jen pít, ale abychom nabídli pestrý program. Naším cílem bylo lidi nejen bavit, ale i pomáhat jim a vytvářet prostor pro mladé lidi z LGBTQ+ komunity, kde se mohli etablovat a najít sami sebe a třeba i partnera. Byli a stále zde jsme pro všechny lidi, kteří se třeba jen jednou za týden přijdou opravdu pobavit. Lidi, kteří žijí normální slušný život, jsou užiteční pro společnost a jsou to lidé dobrého úmyslu a dobré víry.

Dalším z pilířů Friends bylo, aby nebyl otevřený jen gay lidem, ale abychom na jednom místě spojovali homosexuály s heterosexuály a bourali pomyslnou zeď. Já jsem totiž nikdy nebyl fanouškem toho, že někdo prezentoval boj za práva LGBTQ+ komunity tak, že je mezi námi nějaká silná zeď. Ve skutečnosti není a já jsem strašně hrdý na Čechy, že jsou tak tolerantní, i když samozřejmě existuje i pár homofobních blbů. Jsem hrozně hrdý, že se nám u nás obě skupiny povedlo spojit a že se lidé opravdu baví bez ohledu na jejich sexuální preference.

Jak konkrétně klub tohle spojení vytvářel?

Především přátelskou atmosférou v klubu, ale díky prostředkům, které jsem ve Friends vydělával, jsem pomáhal rozjíždět mnoho dalších věcí, ať už je to například první gay rádiový pořad GATE, který by beze mě a Friends nebyl, ale také Prague Pride, jehož byl klub Friends sponzorem již od začátku a aktivním účastníkem. Podporovali jsme také iniciativu Jsme Fér, tedy manželství pro všechny. Pak třeba duhové plesy, ale i mnoho věcí, které se týkají širší společnosti – onkologické oddělení v Motole, několik útulků, divadlo Ungelt, Lékaře bez hranic, Děti v Africe. Těch projektů bylo mnohem více. A jsem za to moc rád a též hrdý.

Kdy se zrodil tvůj další byznys?

Předloni jsme se připravovali na dítě a byl jsem si vědom toho, že už dlouho nebudeme chtít dělat noční byznys, že nám táhne na čtyřicítku a že po jedenácti letech už jsem dost unavený a nejsem schopný v klubu fyzicky být. Zároveň byl Friends na vrcholu a už nebylo moc možností, kam bychom se mohli rozvíjet, ale já jsem chtěl jít dál a výš. Proto jsem přemýšlel, jakou cestou se vydám, a už dlouho jsem měl v hlavě jeden nápad, který se mohl proměnit v realitu právě během prvního lockdownu, kdy jsem na to získal čas.

Proč zrovna stravování?

Uvědomil jsem si, že jsem člověk, který je opravdu hodně zaměstnaný, a jelikož jsem jedl nepravidelně, začal jsem tloustnout. Kousek za Prahou jsem na poli postavil jezdecký areál a zrekonstruoval přilehlý dům, kde jsme s rodinou žili. Neměli jsme možnost stravovat se jako v Praze, protože k nám skoro nikdo jídlo nedovážel. Byly jen dvě společnosti. Jedna z nich po čase přestala dovážet a druhá sice byla velice levná, ale jídlo opravdu velmi špatné. Omáčky u všech jídel tzv. UHO – univerzální hnědá omáčka. (smích) Jsem velký gurmán, takže se mi to moc nelíbilo.

Duha v polském parlamentu, fialová paruka v Senátu USA – kreativní způsoby, jak politici protestují proti homofobii svých vlád17. 12. 2020

Zároveň jsem neměl čas každý den chodit do restaurace, a i když jsem to měl často spojené s jednáním, nechtělo se mi každý den utrácet několik stovek až tisíců za obědy. Vydělával jsem dost a měl jsem na to, ale je to škoda peněz, protože je daleko lepší je využít někde jinde. Často jsem měl jako spousta mých kamarádů problém rozhodnout se, kam na oběd zrovna jít. Všechno tohle rozhodování spotřebovává hrozně moc času.

Takže tě k budování nového byznysu vedly především vlastní zkušenosti?

Jednoznačně! Na naši adresu rozvážela jídlo jedna firma, jejíž jídlo nebylo nic moc, a druhá zase okolo nás neměla dost závozů, takže naši lokalitu zrušila. Byli jsme z toho nešťastní. Objevil jsem jednu firmu v Poděbradech, ale její nabídka byla na mě až moc zdravá, což by nevadilo, ale neměli téměř žádný výběr. Líbilo se mi ale, že jsem zaplatil na dva až tři měsíce dopředu a každý den jsem měl jídlo. Ušetřilo mi to hromadu času.

Začalo mě to zajímat, analyzoval jsem si trh a začal budovat a rozjíždět vlastní podnik. V březnu přišel koronavirus a zavřel nám Friends, což nám paradoxně dost pomohlo v tom, že jsme měli čas realizovat JídloDom.cz. Pracovali jsme opravdu 18 hodin denně a tvrdě makali na tom, abychom spojili výhody a zároveň proměnili nevýhody ostatních ve výhody v rámci naší služby.

Jaké výhody konkrétně myslíš?

Určitě možnost objednat si předem. Stačí tomu věnovat jen chvíli a můžeš si vybrat jídlo klidně na týden či měsíc dopředu. Udělali jsme to opravdu přehledně. Další výhodou je, že je naše jídlo opravdu kvalitní. Jsem rád, že se k nám nyní přidal kuchař z luxusní restaurace na Praze 1, který bude šéfem naší kuchyně. Nechceme vařit z vody a prášku.

Mnoho produktů bereme od lokálních producentů – zeleninu z Polabí, domácí knedlíky, maso z místních jatek, dezerty od místní cukrářky, kterou jsme nedávno zařadili, a takhle bych mohl pokračovat. Službu jsem postavil na lokální dodavatelích a kvalitní stravě. Proto jen minimálně používáme různé nevhodné směsi, které obsahují éčka apod. Používáme jen kvalitní koření. I přes to všechno jsme na Prahu a okolí cenově opravdu bezkonkurenční, pokud nás někdo nechce srovnávat s nějakou šílenou jídelnou. Ale samozřejmě máme nabídku levnější i dražší. Od toho se odvíjí kvalita jídla. Máme alternativu pro všechny.

Jakým způsobem probíhá rozvoz jídla?

Jídlo foliujeme do krabiček a pro udržení trvanlivosti používáme systém šokování, což je fyzická forma konzervace potravin. Díky tomu jídlo vydrží až pět dní, pokud je uchováno v lednici. Jedná se o velice drahý stroj, do kterého se porce jídla vloží, když se uvaří. Jedná se o přirozený, nejzdravější a nejlepší způsob konzervace jídla. Výhodou je, že i když mají lidé objednáno jídlo předem a některý den vynechají a půjdou na oběd jinam, můžou si jídlo dát za dva, ale klidně i za pět dnů.

Ráno všem napíšeme SMS a rozvozy probíhají mezi osmou až jednou odpoledne. Vždy napíšeme, v kolik hodin dorazíme, a většinou jsme přesní v rozmezí 10 minut, takže člověk není vázaný tím, že musí být doma či v práci a čekat na nás několik hodin. A to jsme zase u té analýzy a konkurenční výhody.

Toxická a agresivní kultura sociálních sítí. Aneb proč je tak těžké přijmout názor někoho, s kým nesouhlasíme29. 10. 2020

Není to to stejné, co už nabízí ostatní služby s rozvozem jídla?

Nejsme klasický rozvoz jídla, který funguje na principu toho, že má pod sebou několik restaurací. Tyto služby mají také své výhody, protože ti dovezou jídlo z tvé oblíbené restaurace, ale opět ztrácíš čas vymýšlením, z jaké restaurace a jaké jídlo objednáš, ale je to jen jednorázová objednávka, kterou řešíš každý den a to je za měsíc šílené množství času vyhozené z okna. Je to o tom, že objednáváš zrovna v tu chvíli, kdy chceš jíst, a za hodinu až dvě to máš doma. Nehledě na to, že často jídlo dovezou v boxu, který je napůl otevřený, zatímco mi jídlo foliujeme, tudíž se do něj absolutně nic nedostane. Obrovským rozdílem je také cena jídla, kdy jsme určitě levnější a například doplatek za dopravu máme jen 10 Kč. Avšak i u nás si zájemci mohou jídlo objednat pohodlně za pomoci aplikace. Pokud vím, jsme jediní poskytovatelé, kteří to tak mají, pokud tedy nepočítáme ty alternativy, které sdružují všechny možné restaurace.

Tudíž jste de facto našli díru na trhu?

Usilovně jsme pracovali se všemi – s kuchaři, s programátory, s manažery – a během měsíce a půl to bylo. Povedlo se to v rekordním čase a dnes už se služba JídloDom.cz sama zaplatí a jsem rád za hromadu zákazníků a za neskutečně krásné maily, které hovoří o tom, jak jim naše služba mění život a pomáhá šetřit čas. Jedná se zkrátka o moderní způsob stravování, který velmi oceňuji i já sám. Jsem opravdu hodně vytížený a vždy jsem hledal alternativu kvalitního a efektivního stravování. Takhle nějak si myslím, že bude vypadat jeho budoucnost. Určitě jsme rádi, že jsme díru na trhu našli a těší mě, že nabízíme kvalitní a zdravé stravování.

Co plánuješ do budoucna, Petře? Jak vidíš budoucnost tohoto oboru?

V první řadě chci v krátké době naše služby zkvalitnit a chci naše kuchaře vést k tomu, aby jídlo dělali ještě lepší, než je. Chci manažera kuchyně vést k tomu, aby byl důslednější a celkově zpříjemnit naše služby. V rámci daleké budoucnosti mě čeká rozšiřování nabídky celodenních jídel, čeká mě znovuotevření klubu Friends a zprostředkování zábavy pro naše hosty a pak tohle žezlo předat někomu, kdo v tom bude pokračovat dál. K tomu chci samozřejmě pracovat na úžasném vztahu s mým manželem a starat se a připravovat na život našeho skvělého syna.

Zdroj: Jan Witek