Legendární klub Friends na prodej? Další z pražských barů, který dostihl koronavirus?

Friends club & bar v Bartolomějské ulici v Praze patří k nejznámějším gay barům u nás. Na stejné adrese sídlí a funguje již od roku 1998, ale v brzké době pravděpodobně změní majitele. Proč se současný majitel rozhodl klub prodat?

V rámci LGBT komunity neexistuje snad nikdo, kdo by neznal klub Friends. Velmi oblíbené je toto místo i mezi heterosexuály. Jedná se doslova o stálici české barové a klubové scény. Z našich zdrojů se nám však podařilo zjistit, že se nyní spekuluje o jeho prodeji.

Díky poloze klubu Friends, který se nachází v samém centru Prahy, jsou častými návštěvníky turisti ze zahraničí, ale velmi oblíbený je klub i mezi místními lidmi, kteří mají na výběr z celotýdenního zábavného programu, tedy alespoň v časech normálního fungování.

Zapomeňte na keto – místo hubnutí začíná být nejdůležitější naše zdraví a radost ze života21. 1. 2021

Může za to koronavirus?

Současná opatření spojená s pandemií koronaviru doslova omezila noční život v celém Česku, ale i po celém světě. Ačkoliv je Friends club & bar jedním z mála pražských nočních podniků, který měl otevřeno každý večer až do rána a každý den nabízel zajímavý program (od barového kvízu, přes karaoke, travesti show až po speciální víkendové akce), musel nyní svou funkci drasticky omezit. Nenahrává mu ani fakt, že je v Praze aktuálně minimum turistů.

Jste-li ve stresu a nic vás netěší, je tu skvělé nové wellness. Jeho hlavní aktérky mají čtyři nohy a bučí30. 11. 2020

Je právě koronavirus důvodem toho, proč se současný majitel Petr Katanski (dříve Janovský) rozhoduje Friends prodat? Nebo jsou tím důvodem aférky, které klub Friends občas doprovázely? Může se stát, že legendární podnik zcela zanikne? Kontaktovali jsme současného majitele a chystáme exkluzivní rozsáhlý rozhovor o historii, ale i budoucnosti tohoto zavedeného pražského podniku.

Zdroj: Jan Witek