Čeští LGBT se spojili s Jaromírem Jágrem a Zalandem, aby motivovali Česko k pohybu. Zapoj se i ty a vyhraj poukazy na oblečení

Světová sportovní a hokejová legenda Jaromír Jágr se spojila s dalšími známými českými osobnostmi a influencery a společně chtějí motivovat národ k pohybu. Vše vzniklo pod taktovkou přední evropské platformy pro módu a životní styl – Zalando. Zapojte se do této unikátní výzvy a třeba vyhrajete jednu z cen. #JJ68xZalando

Jaromír Jágr patří k nejúspěšnějším hokejovým legendám jak v národním týmu, tak v americké NHL, kam byl draftován na sezónu 1990/1991. Společně s českou reprezentací vyhrál olympijské hry v Naganu, na kontě má dva Stanley Cupy a je druhým nejlepším v historii kanadského bodování NHL hned za Waynem Gretzkym. Ne nadarmo se tak zapojil do ambasadorského programu platformy Zalando, ve kterém nechybí například módní redaktorka Monika Marešová, designérka Vanda Janda, influencerky Beha Nguyen a Tereza Hodanová a mnoho dalších.

Společně chtějí motivovat český národ k pohybu a zdravějšímu životnímu stylu. “Nemusíme zrovna trénovat na olympiádu nebo mistrovství světa, ale když chceme být v něčem nejlepší, musíme na sobě vždycky makat. Nejdůležitější je dělat všechno s láskou, s láskou k sobě, ne pro ostatní. Proto jsem se spojil se Zalandem. Abychom lidi společně motivovali k ještě většímu pohybu. Sám se připravuji na novou sezónu a každý se ke mně může připojit”, říká Jaromír Jágr.

Češi, vystupte z komfortní zóny!

Spolupráce Zalanda a Jaromíra Jágra startuje společnou marketingovou kampaní a výzvou na sociálních sítích, která vyzývá všechny Čechy k vystoupení z vlastní komfortní zóny a k tomu, aby našli svou každodenní sportovní rutinu, a to bez ohledu na věk nebo vlastní fyzickou kondici.

Zapojte se a vyhrajte

Po dobu čtyř týdnů bude Jaromír Jágr spolu se čtyřmi vybranými ambasadory Zalanda motivovat lidi ke sportování i zkoušení nových sportů a prezentaci svých výkonů na Instagramu pod hashtagem #JJ68xZalando.

S cílem oslavit Jágrovo slavné číslo na dresu vyhraje celkem 68 lidí voucher v hodnotě 1500 korun. Vítěze vybere sám Jaromír Jágr na základě jejich aktivity v rámci této sportovní výzvy. Každý z vás tak může na Instagramu sdílet fotku, která ukazuje určitou fyzickou aktivitu, doplnit ji o hashtag #JJ68xZalando a třeba se těšit na výhru.

Nechce se vám kvůli pohodlí (a koronaviru) do kina? Pořiďte si televizi, která změní váš obývák v luxusní kinosál4. 9. 2020

Kampaň je zaměřena na hlavní sporty – běhání, trénink, jógu a basketbal. Každý sport podpoří jeden ze čtyř dalších ambasadorů Zalanda vybraných podle jejich vlastního sportovního zaměření: Monika Marešová se zaměří na běh, Tereza Hodanová na jógu, Paulie Garand na trénink a Adam Mach na basketbal.

Do kampaně se zapojili také známí čeští gayové. Proč je zrovna pro ně pohyb tak důležitý?

Petr Dočkal (@peterdockal)

Proč ses rozhodl do kampaně zapojit? Sport by měl být součástí života každého zdravého člověka, který se může bezbolestně hýbat. Jsem moc rád, že jsem součástí této kampaně, která – doufejme – osloví zejména mladší generaci, která není tolik zvyklá trávit volný čas venku a sportovat tak, jako tomu bylo za našeho mládí – bez mobilu a sociálních sítí.

Jak moc je pro tebe pohyb důležitý? Pohyb je pro mě nesmírně důležitý a stal se nedílnou součástí mého každodenního života. To díky tomu, že jsem vyrůstal ve velmi sportovně založené rodině. Můj táta hrál závodně hokej za Olomouc, díky tomu jsem se k hokeji ve svých 8 letech dostal i já. Během toho jsem současně dělal atletiku, plavání a judo. Když mě pak přestaly bavit kolektivní sporty, přesedlal jsem ve svých 12 letech na tenis, který v té době hrála celá rodina. V 17 jsem se odstěhoval na rok do Francie a mým největším sportovním hobby se stalo fitko, což mi vlastně zůstalo dodnes.

Jak často se hýbeš a jaké sporty máš nejraději? V současné době chodím třikrát až čtyřikrát týdně do fitka. Baví mě to natolik, že jsem si u jedné britské školy (International Sports and Science Assosiation) udělal celosvětově uznávaný trenérský certifikát, takže bych se tím klidně mohl i živit. Aktuálně mám však jinou práci a chystám se znovu nastoupit na vysokou školu, avšak skrze můj Instagram (@peterdockal) dělám lidem tréninkové plány na míru, na kterých spolupracuji s mojí mamkou, která je neuroložka a v současné době se zabývá pohybovým aparátem – zejména nerovnostmi páteře a zad. Spolu s ní dokážeme objevit nerovnosti postavy a navrhnout tak dokonalý plán, který nejenom napraví postavení celého těla, ale posílí i svaly, které jsou oproti jiným zanedbané. Takto se do budoucna může předejít vážným komplikacím se svaly, páteří a celým pohybovým aparátem.

Šimon Macháček (@mach.sim)

Proč ses rozhodl do kampaně zapojit? Každý den ve své práci vidím mnoho různých lidí – starých i mladých, zdravých i nemocných. Vidím, jak nesmírné rozdíly jsou mezi těmi, kteří se pohybují a těmi, kteří nic nedělají. Vidím osmdesátníky, jak jezdí na kole a vidím čtyřicátníky, kteří sotva supí do schodů. Tělesný pohyb je stále jedním z nejlepších léků na světě, a to i přes veškerý pokrok moderní medicíny.

Jak moc je pro tebe pohyb důležitý? Mně osobně přináší pohyb především radost. Tréninkem si nejlépe vyčistím hlavu po náročném dni v práci, unavím si tělo a hodím starosti za hlavu. Sport je v podstatě mou závislostí, během něj se vyplaví endorfiny a ty jsou největší odměnou.

Jak často se hýbeš a jaké sporty máš nejraději? Sportuji už téměř každý den – pravidelně plavu, běhám a cvičím na streetworkoutovém hřišti, v zimě miluju běžkování a baví mě jízda na silničním kole. Snažím se sporty různě střídat.

Filip Jankovič (@thefilipjankovic)

Proč ses rozhodl do kampaně zapojit? Sám motivuji lidi k pohybu, k rozvoji jejich talentu a k tomu, aby neplýtvali časem. Tato výzva mi tak hovoří přímo z duše.

Jak moc je pro tebe pohyb důležitý? Pohyb je pro mě meditací, relaxem, ale hlavně mým zdravím.

Jak často se hýbeš a jaké sporty máš nejraději? Každý den mám opravdu dostatek pohybu. Pokud si můžu dovolit říct, že je to tanec, tak právě ten je mým nejoblíbenějším sportem. Ale miluji také jízdu na kole a plavání.

Nový ředitel Prague Pride Tomáš Bílý: Chci, aby i pejskové a kožeňáci měli ve festivalu svoje místo25. 8. 2020

David Pártl (@davidakcz)

Proč ses rozhodl do kampaně zapojit? Jsem rád, když značky s tak velkým dosahem tvoří kampaně, v rámci kterých vyzývají lidi, aby sportovali a aktivně žili. Stále velká část naší populace trpí nadváhou a obezitou. Ač se to nemusí zdát, Česko patří mezi ty „tlustější státy“ Evropy. Takže je jedině dobře, když společně se Zalandem rozhýbeme další lidi.

Jak moc je pro tebe pohyb důležitý? Pohyb a sport je pro mě neodmyslitelnou součástí života. Celý život sportuji – ať už to bylo na závodní, rekreační nebo teď už na profesní úrovni. V době izolace jsem si uvědomil, jak je i každodenní pohyb (chůze do práce, na nákup, venčení psa, chození do schodů) důležitý pro naše tělo. Celý den jen sedět a pak si jít zaběhat zkrátka nestačí. Člověk by se měl aktivně hýbat po celý den. Místo pár zastávek tramvají se raději projít apod.

Jak často se hýbeš a jaké sporty máš nejraději? Sportuji každý den hned několikrát. Vedu každý den skupinové lekce Les Mills, k tomu mám individuální tréninky v posilovně a znovu jsem se vrátil k plavání. Občas zajdu na paddle board, plážový volejbal nebo se třeba projedu na kole. Hýbejte se, sportujte, ideálně ve vhodném sportovním oblečení, a rád vás uvidím na mých lekcích Les Mills nebo na osobním tréninku.

David Čiháček (@davee_cz)

Proč ses rozhodl do kampaně zapojit? Neboť je to možnost, jak inspirovat další lidi a navést je tak k něčemu, co přináší spoustu nových přátel, dobré nálady a pozitivní energie.

Jak moc je pro tebe pohyb důležitý? Pro mě osobně se každodenní pohyb stal nedílnou součástí života, bez které už bych se neobešel. Když mám špatnou náladu, den tzv. „pod psa“ či nějaký splín, hodinka ve fitku či na volejbale s kamarády mi vždy zlepší náladu.

Jak často se hýbeš a jaké sporty máš nejraději? Hýbu se v podstatě neustále. Denně nachodím alespoň 10 km, šestkrát týdně doslova dřu ve fitku a do toho chodím na svůj nejoblíbenější sport – plážový volejbal.

A co ty? Přidáš se taky? Sdílej fotku na Instagramu s hashtagem #JJ68xZalando a ukaž všem, co pro tebe pohyb znamená.

Zdroj: Jan Witek Advertorial