Randění na dálku během pandemie koronaviru má své kouzlo. Přinášíme několik tipů, jak na to

Od té doby, kdy vláda nařídila sociální distancování, mají utrum i všichni randechtiví lidé. Také patříte mezi ty, kteří jsou svobodní a pandemie koronaviru vám trochu znemožnila hledání vašeho ideálního protějšku? Každá věc má své řešení!

Existuje mnoho lidí, kteří zrovna se začátkem pandemie poznali někoho, s kým by mělo smysl plánovat budoucnost. U některých z nich dokonce proběhlo už i první rande, ale nedostali se ještě do tak intimního spojení, aby u sebe přespávali. I všem těmto lidem hodil koronavirus a omezující vládní nařízení pod nohy velkou překážku. Nemluvě o rozdělených párech, o kterých jsme psali zde.

Aromantik není totéž, co asexuál: Proč rozlišovat mezi romantickou a sexuální přitažlivostí?21. 7. 2020

I seznamovací aplikace jako Tinder, Grindr a další, které často slouží k domlouvání oboustranně prospěšných službiček (víte, co máme na mysli), se trochu proměnily. Staly se z nich spíše konverzační aplikace a lidé na nich nyní mají tendenci více hovořit a poznat se více do hloubky. Zkrátka nejdou hned na věc.

Skype, Zoom, FaceTime či Messenger

Mnoho prvních (případně opakovaných) setkání kvůli tomu získalo virtuální podobu. Na jednu stranu je super, že díky moderním technologiím můžeme zůstat i v tomto směru v kontaktu, na stranu druhou je skrze „virtuální setkání“ trochu těžší člověka poznat opravdu do detailu. Přeci jen necítíte jeho vůni, a tak si nemůžete být na sto procent jisti, zda mezi vámi „chemie“ opravdu funguje.

Jednu výhodu však tato virtuální setkání mají. Vlastně možná i několik. Jednou z nich je, že pokud rande nebude probíhat dobře, můžete zkrátka zaklapnout notebook a pokračovat v dalším hledání, aniž byste se dostali do nepříjemné situace, vysvětlování a útěku z baru či restaurace. Virtuální setkání vám také nedá možnost udělat něco, co byste nechtěli. Ano, máme na mysli třeba sex, kterého byste později mohli litovat. I když je pravda, že pro některé je právě nemožnost sexu na jednu noc tou největší nevýhodou.

Nepoznáte jeho vůni, ale můžete více poznat jeho city

V předchozích odstavcích jsme hovořili o tom, že nejste schopni člověka poznat tak dokonale, co se chemie týče, ale naopak existuje několik průzkumů o tom, že se lidé umí na dálku daleko více otevřít po citové stránce. Může tak mezi vámi vzniknout ještě hlubší pouto. Nejste-li konfrontováni tváří v tvář, dovolíte si často říct daleko víc. V tomto případě je zase potřeba dávat si pozor, abyste toho neřekli příliš.

Podobný úkaz lze vidět i na sociálních sítích. Lidé schovaní za klávesnicemi a kamerami jsou daleko odvážnější a mají tendenci více se otevřít. Kdyby se však s daným člověkem, kterého například kritizují, měli setkat osobně, pravděpodobně by volili trochu jiný slovník a styl komunikace, pokud by si vůbec dovolili jej oslovit.

Jak se připravit na online rande?

Krásně se oblečte (alespoň co se horní poloviny těla týče), použijte parfém a upravte se. Budete se tak cítit stejně sebejistí, jako byste se s člověkem měli potkat živě. Není nic horšího než se na online rande vydat v pyžamu zamuchlaný někde v peřinách. Dbejte i na to, abyste doma měli uklizeno. V opačném případě totiž asi moc velký dojem neuděláte.

O čem si povídat?

Snažte se bavit o něčem jiném než o aktuální pandemii. Informace o koronaviru jsou všude – na ulici, ve zprávách, v novinách. Mnohé lidi to už unavuje a vy přece nechcete svou potenciální polovičku hned na prvním setkání unudit k smrti. Zaměřte konverzaci na vás samotné, vaše zájmy, koníčky apod. Snažte se od aktuální krize úplně odvrátit a myslet jen na to pozitivní.

Umělé oplodnění jako čiré utrpení aneb Cesta za vytouženým dítětem očima žen28. 5. 2020

Dáte si drink, nebo večeři? Nebo snad obojí?

Klidně se předem domluvte, zda si společně na dálku dáte víno, nebo dokonce i společnou večeři. Je to zcela na vás a na vašich originálních nápadech. Virtuální rande tak dostane úplně jiný a zábavný rozměr. Nebojte se být trochu blázniví.

Věnujte se jen a pouze svému protějšku

Když spolu telefonujete, nedělejte jiné věci, které by vás mohly odvrátit od toho, co druhá osoba říká. Je sice jednoduché mít otevřený program s videochatem a k tomu stránku s Facebookem. Váš protějšek však na první pohled pozná, že se mu věnujete jen z části. Pokud vás rande nebaví, raději ho ukončete.

Domluvte se na společných činnostech, i když jste zrovna od sebe

Následující řádky jsou určeny především pro ty, kteří již mají první setkání za sebou a chtěli by kontakt s protějškem udržet i nadále. Společné aktivity vás spojují a dávají vám podnět k zajímavým tématům, o kterých můžete mluvit. Můžete si například vybrat knihu, kterou oba budete číst, a poté ji společně probrat. Takové aktivity trochu zmírní stres a budou vhodnou pauzou od pravidelných a totožných zpráv, které si vyměňujete po celý den.

Kromě čtení se můžete pokusit uvařit stejné jídlo či upéct zajímavý výtvor. Jednou z možností je také sledování některého z online koncertu, kterých jsou nyní na internetu tisíce. Vydat se můžete i na virtuální prohlídku muzea. Jakákoliv společná aktivita podpoří vaše hlubší spojení.

Naplánujte si budoucnost

Co budete dělat, až všechny zákazy a vládní opatření skončí? Pokud cítíte, že je to ten pravý nebo ta pravá, plánujte do budoucna. Dejte tomu druhému pocit, že chcete ve vztahu pokračovat a třeba jej posunout na další úroveň. Oba se tak budete mít na co těšit a plánování budoucího dobrodružství pro vás bude zároveň opravdu zábavnou činností. Pomůže vám to zbavit se stresu z aktuální situace a připomene vám to, že vše je jen dočasné.

Vždyť je to všechno vlastně fajn! Okusíte něco nového a trochu otestujete, co všechno vydržíte. To napětí, které ve vás během virtuálního spojení naroste, pak udělá své.
Zdroj: GQ, VeryWell Mind, Foto: iStock