Sitcom Taková moderní rodinka po 11 sezonách končí. Gay pár s dětmi se nejspíš dočká vlastního pokračování

Sitcom Taková moderní rodinka (Modern Family) po 11 letech dospěl do svého finále. Již nyní se ale živě mluví o tom, že tvůrci mají v plánu využít dějovou linku kolem gay páru, Mitche a Cama, a jejich dětí – pravděpodobně se dočkají vlastního pořadu.

Seriál Taková moderní rodinka se za dobu, kdy běžel na obrazovkách americké televize ABC (v Česku lze sledovat na Prima Comedy Central), stal prakticky kultem. V průběhu 11 let svého vysílání se dočkal 22 cen Emmy a 12 nominací na Zlatý globus. V centru dění bylo několik rodin, Pritchettových, Dunphyových a Tuckerových (příbuzensky propojených), a to včetně gay páru Mitche a Cama (Tyler Ferguson a Eric Stinestreet). Ti nejenže se v seriálu vzali, ale adoptovali a vychovávali dceru (a nakonec se rozhodli i pro druhou adopci). Přitom když se seriál začal v roce 2009 vysílat, jen v několika málo amerických státech bylo gayům umožněno vstupovat do manželství.

Vlastně by se tak dalo říci, že podobně jako v minulosti třeba sitcom Will & Grace vnesl do veřejného prostoru téma života LGBT lidí, Taková moderní rodinka se zasloužila o zachycení stejnopohlavního partnerství a fungování takového vztahu i s ohledem na rodinný život a děti. A jelikož show byla po celou dobu vysílání velmi populární, není divu, že se ve chvíli, kdy definitivně skončila, objevují myšlenky na pokračování alespoň s některými postavami.

Vydejte se na kole po stopách barokních mistrů – barokní cyklostezky v Plzeňském kraji mají čím nalákat22. 7. 2020

Jeden ze spoluautorů seriálu, Steve Lavitan, uvedl, že on sám pracovat na tzv. spin-offu (tedy dalších příbězích jen některých postav, podobně jako tomu bylo např. se sitcomem Joey, jenž vyšel z postavy ze slavných Přátel) v plánu nemá. „Existuje ale spousta autorů, kteří o tom vážně přemýšlejí,“ uvedl pro portál Deadline s tím, že to myslí naprosto doslova – tedy že tvůrci využívají aktuální pauzu k tomu, aby zvážili, zda by měl podobný projekt divácký potenciál.

S ohledem na to, že Mitch s Camem se v rámci závěru show přestěhovali do Missouri, se tak vlastně jedná o skutečně ideální možnost, jak situaci využít. „Rozhodně si myslím, že tyto postavy jsou dost silné na to, aby jim mohl být věnován vlastní projekt,“ uvedl Lavitan. Podobný názor pak zastává i další z tvůrců, Christopher Lloyd. „Ano, daná situace nám nabídla určité možnosti. A byli bychom skutečně hloupí, kdybychom se je rozhodli neprozkoumat. Navázat na úspěch Takové moderní rodinky by ale mohlo být obtížné – tak úspěšný projekt je těžké jakkoliv napodobit,“ shrnul s tím, že i proto by nová show musela přijít s něčím novým, třeba dalšími výraznými postavami. Přitom zrovna Lloyd má s tvorbou spin-offů praktické zkušenosti, byl totiž výkonným producentem seriálu Frasier, který vycházel z dřívějšího úspěšného sitcomu Cheers.

„Strávil jsem hodně let na tvorbě Frasiera, což byla skvělá verze spin-offu – kolem jedné původní postavy se soustředila řada nových a vlastně tak vznikl úplně nový svět, až diváci málem zapomněli na show, z níž Frasier přišel,“ zavzpomínal Lloyd. Dle jeho slov by ale v případě navázání na Takovou moderní rodinku nebylo nutné zajít až tak daleko. „Aktuálně si nejsme jisti, nakonec z nápadů nemusí vzejít vůbec nic, nebo naopak vznikne něco skvělého – sám věřím, že to bude spíše ta druhá varianta,“ uzavřel.

Pavel (33): „Žijeme partnerství ve třech a je nám úplně jedno, co si o nás lidé myslí. Takový vztah má jenom samá pozitiva, a to i v posteli“11. 6. 2020

A protože právě Mitch s Camem patřili mezi miláčky publika a o jejich vlastním pořadu se spekulovalo i v době, kdy se ještě Taková moderní rodinka točila, je docela pravděpodobné, že se jejich dalších příběhů diváci dočkají.

 

Zdroj: lgbtnation.com, deadline.com, instagram