Domácí mazlíčci si karanténu majitelů užívají. Jezevčík si nadšením dokonce „uvrtěl“ ocas

Nikoho z nás aktuální situace moc netěší, ale zcela jinak ji bezpochyby vnímají naši domácí mazlíčci. Ve světě se dokonce objevil příběh nadšeného jezevčíka, který si samou radostí z toho, že jeho rodina pracuje z domu a tráví s ním tak mnohem více času, doslova „vyvrtěl“ ocas.

Pandemie koronaviru obrátila mnoha lidem po celém světě život vzhůru nohama. Kromě všech těžkostí však někteří z nás mají více času k trávení společného času se svými blízkými, mezi které nesmíme zapomenout zahrnout i na domácí mazlíčky.

Bydlení na pár metrech čtverečních aneb Realita života v některých světových metropolích. Míří k tomu i Česko?24. 4. 2020

Spousta lidí, pokud to jejich profese umožňuje, v těchto dnech pracuje z domova a pokud ne, jediná jejich cesta ven je do práce a z práce rovnou domů. Tohle absolutně vyhovuje všem domácím mazlíčkům, kterým se dostává daleko větší pozornosti než kdy jindy.

Průzkumy hovoří jasně: Single lidé jsou spokojenější, vyrovnanější a život si užívají naplno1. 7. 2020

Jezevčík Rolo, patřící jedné britské rodině, byl z nastalé situace tak nadšený, že si samou radostí dokonce způsobil výron ocasu. „Můj pes byl tak šťastný z toho, že jsme během karantény doma, že neustále vrtěl ocasem. Jednoho dne jsem ho však našla v bolestech a bylo jasné, že má nějaký problém. Neváhala jsem a ihned se rozhodla navštívit veterináře. Ten po prohlídce zkonstatoval, že si náš pejsek neustálým vrtěním způsobil výron ocasu,“ napsala majitelka pejska Emma Smith na svém Twitteru.

Její příspěvek se začal šířit neuvěřitelnou rychlostí do celého světa a do dnešního dne nasbíral přes milion „lajků“ a tisíce komentářů.

Emma se tak rozhodla svému statečnému mazlíčkovi založit i vlastní instagramový profil, kde mohou lidé sledovat, jak si Rolo vede. Na posledním příspěvku lze vidět, že se jeho ocas dostává opět do kondice.

Máte-li doma svého vlastního čtyřnohého mazlíčka, dejte si pozor, aby se mu nepřihodilo něco podobného. A dokud můžete, věnujte mu co nejvíce času, brzo (snad) přijde doba, kdy za svými mazlíčky budete zase zavírat dveře a oni na vás opět budou celý den netrpělivě čekat.

Zdroj: Twitter, Foto: iStock