Češi neztrácejí smysl pro humor ani během pandemie koronaviru

Říká se, že smích léčí, a český národ se tohoto hesla drží zuby - nehty. I v době obrovské krize, která pomalu a jistě dopadá úplně na všechny, neztrácí Češi smysl pro humor, a nejen skrze sociální sítě si posílají nejrůznější vtípky.

Nejen, že se Češi dokázali semknout a ihned, co se z médií dozvěděli, že je v zemi nedostatek ochranných prostředků, začali pro sebe, svou rodinu, sousedy, ale i zdravotnická zařízení šít vlastní roušky. Kromě toho jim v těchto těžkých chvílích nechybí ani pořádná dávka smyslu pro humor.

Mužství je opět ohroženo, tentokrát ekologií. "Zženštilý" zájem o životní prostředí přesto výrazně zvyšuje mužskou atraktivitu20. 8. 2020

V zahraničí pro náš specifický způsob vypořádávání se s krizovými situacemu občas nemají úplně pochopení a často jim náš „český humor“ přijde trochu přes čáru. Přesto my Češi často i velmi vážné situace dokážeme přetavit v humor situace a štiplavé vtípky.

Celulitida, suchá pokožka, zavodněné a nateklé nohy a akné. Žánrově fluidní zpěvačka Giudi v novém klipu ukazuje vše20. 7. 2020

Stejně jako tomu bylo během různých neradostných událostí v minulosti, i dnes vzniká mnoho aktuálních vtipných memů a koláží v souvislosti s pandemií koronaviru, která nyní sužuje celý svět. Jakákoliv aktuální a nová informace je během několika minut využita k ironickým žertům.

Není to však jen o obrázcích. Někteří umělci dokonce o koronaviru složili vlastní písně. Jedním z nich je i známý český DJ Roxtar, který se svým MC Adolfeenem (roztomilý delfínek, jehož život mapuje DJ Roxtar na svém Instagramu) natočil klip a song s názvem Corona Firus.

V záplavě všech hrozivých zpráv, které se na nás valí ze všech možných koutů světa, ale i Česka, jsou tyto počiny našinců určitým pohlazením na duši. Doufejme, že spolu s těmito vtípky a pozitivním myšlením brzo pandemii koronaviru překonáme.

Zdroj: Instagram, Facebook, YouTube