Do šití roušek se zapojil i návrhář Lukáš Macháček. Výtěžek z prodeje zamíří na konto FN Motol

Kromě maminek na mateřské dovolené a mladých, ale i starších dobrovolníků se do šití roušek zapojily i známé osobnosti a umělci. Nechybí mezi nimi ani zpěvačka Lucie Bílá či herečka a komička Iva Pazderková. Nedávno se k šití roušek přihlásil i známý český módní návrhář Lukáš Macháček.

V televizi se stále šíří zprávy o tom, jak nejen ve zdravotnictví chybí spousta materiálu, v čele s rouškami a respirátory. Je až neuvěřitelné, jak na tento akutní nedostatek ochranných pomůcek zareagovali lidé z celé ČR a vytáhli třeba i staré šicí stroje a začali tvořit roušky pro své známé, kamarády, sousedy, ale hlavně i pro samotná zdravotnická zařízení, kde jsou roušky a další ochranné pomůcky potřebné ze všeho nejvíc.

Psychowalkman – přístroj, který dokáže uvolnit nahromaděný stres, ale i mnoho dalšího1. 4. 2020

Do šití se tak pustil i známý český módní návrhář Lukáš Macháček. U něj vše začalo několika málo rouškami, o nichž Lukáš informoval na svém Instagramu. Následně se na něj doslova sesunula lavina zpráv a telefonátů od zájemců, kteří by o jeho roušky měli zájem.

FOTO: Věk není třeba skrývat – prošedivělé vousy, knírky a bradky zaplavily Hollywood22. 5. 2020

„Celá tato idea vznikla ve spolupráci s Pařížskou 17 a s týmem mých kolegů a spolupracovníků. Původní myšlenka byla ušít si roušky, abychom se chránili navzájem, ale najednou byl o roušky obrovský zájem. Přišlo nám škoda toho nevyužít, když má tolik lidí zájem je kupovat. Samozřejmě ne proto, abychom si poté mohli jet na dovolenou, ale aby to pomohlo lidem, hlavně těm potřebným. Vše je pro dobrou věc a budeme moc rádi, když věc podpoříte,“ sdělil Lukáš ve svých stories na Instagramu.

Nyní jsou roušky k dispozici online úplně všem, a to hned ve dvou provedeních. Objednávat je můžete na tomto odkaze, veškerý výtěžek bude předán FN Motol jako pomoc v boji s koronavirem. Roušky si můžete nechat zaslat poštou, případně i osobně vyzvednout.

„Jsme teď opravdu v jednom kole, tak prosím všechny, aby měli trpělivost a nestresovali. Materiálu je dost a budeme nyní pracovat na maximum. Na všechny se dostane. Objednávky se budou odbavovat podle toho, v jakém pořadí přišly,“ dodává Lukáš Macháček.

Zdroj: Lukáš Macháček